wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Przełamanie juniorów

Po raz pierwszy w rundzie wiosennej ze zwycięstwa cieszyć się mogli juniorzy starsi Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. W 25. kolejce Centralnej Ligi Juniorów pokonali na wyjeździe Olimpię Elbląg 2:0 dzięki czemu opuścili ostatnie miejsce w tabeli.

Spotkanie w Elblągu dla obu ekip miało bardzo duże znaczenie, bowiem zarówno Olimpia jak i ŁKS walczą o pozostanie w rozgrywkach centralnych na kolejny sezon. Lepiej presję związaną z meczem "o 6 punktów" wytrzymali łomżanie, którzy od początku byli drużyną lepszą, dokładniej rozgrywającą piłkę. W pierwszej połowie zabrakło jednak klarownych okazji do zdobycia goli i na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku bezbramkowym. Po zmianie stron przyjezdni osiągnęli wyraźniejszą przewagę, którą udokumentowali bramką w 61. minucie. Szarżującego w polu karnym Dariusza Korytkowskiego faulował jeden z obrońców Olimpii i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Konrad Kamienowski. Kwadrans później mocnym dośrodkowanie z prawej strony boiska popisał się Emil Chorążewicz. Piłka w locie zmieniła nieco kierunek i kierowała się do bramki gospodarzy. Próbujący ratować sytuację golkiper Olimpii interweniował tak niefortunnie, że skierował ją do siatki. Miejscowi mieli jeszcze cień szansy na doprowadzenie do remisu po tym jak w 83. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Marcin Kraska. Pięć minut później stworzyli sobie najlepszą okazję do zdobycia gola, ale Adrian Jędraszczak wykazał się swoimi dużymi umiejętnościami i zdołał sparować piłkę po mocnym uderzeniu z 16 metrów. W odpowiedzi ełkaesiacy mogli pokusić się jeszcze o trzecie trafienie, ale wprowadzony w II połowie Michał Tarnowski nie zdołał pokonać golkipera gospodarzy z 3 metrów.
– Byliśmy w tym meczu drużyną lepszą pod względem piłkarskim, stworzyliśmy sobie więcej okazji strzeleckich i co najważniejsze, dwie z nich zamieniliśmy na gole – powiedział po meczu drugi trener ŁKS-u, Arkadiusz Obrycki, drugi trener ŁKS-u – Dzięki zwycięstwu do następnego spotkania z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, które będzie również z tej samej kategorii co starcie z Olimpią, podejdziemy w lepszych nastrojach.
Mecz z plasującym się na pierwszym bezpiecznym miejscu nad strefą spadkową KSZO zaplanowano na najbliższy w czwartek, 30 kwietnia o godz. 13.00. Miejscem jego rozgrywania będzie łomżyński stadion miejski.

***
W miniony weekend z Olimpią w Elblągu mierzyli się również seniorzy ŁKS-u. Im poszło zdecydowanie gorzej. Przegrali z wiceliderem III ligi 1:2, a honorowego gola zdobył Przemysław Olesiński. Po tym spotkaniu ełkaesiacy spadli na 13. miejsce w tabeli i co gorsza ich strata do strefy spadkowej zmniejszyła się do zaledwie trzech punktów. O podreperowanie swojego dorobku punktowego nasz zespół powalczy w piątek, 1 maja. Na własnym stadionie podejmować będzie zajmujący przedostatnie miejsce Start Działdowo. Początek pojedynku o godz. 17.00.