piątek, 26 maja 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Juwenalia dla starszych i młodszych

so, 04 czerwca 2016 08:43

Wielkim koncertem na muszli koncertowej zakończyły się tegoroczne juwenalia. Na zorganizowanej przez Samorząd Studencki Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży imprezie bawiło się kilka tysięcy mieszkańców miasta i regionu.
Gwiazdami wieczoru były rockowy Hurt i discopolowy Power Play, wcześniej wystąpiły też Fabryka Snów łomżyńskich raperów, mistrzowscy tancerze z BK Step i CTGroup oraz kolejni reprezentanci Łomży Firewalk, w którym rocka zgodnie grają pracownik uczelni i student administracji.


Śladami Simony Kossak

Paulina Rozwadowska z Szepietowa
pt, 03 czerwca 2016 14:56

Paulina Rozwadowska z Szepietowa, Aleksandra Kuczyńska z Juchnowca Górnego i Natalia Zajkowska z Suwałk zwyciężyły w I regionalnym konkursie literacko-plastycznym „Co w lesie…” dla uczniów szkół gimnazjalnych. Został on zorganizowany przez Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka oraz Stowarzyszenie im. Profesor Simony Kossak w celu propagowania wśród młodzieży szacunku do natury. Ogromną zwolenniczką takiej postawy była zaprzyjaźniona z łomżyńską szkołą Simona Kossak, która swą pracą i postawą zainspirowała powstanie konkursu.


Super Diana z zumbą i didżej Verni z proszkiem dla plemienia

Kolorowe proszki na Starym Rynku w Łomży
cz, 02 czerwca 2016 22:49

- Każdy z nas spalił przez godzinę około 500 kalorii, mózgi produkowały na potęgę endorfiny, które poprawiały z minuty na minutę nastroje, powiększała się nasza wydolność fizyczna i metabolizm... - wylicza bez oznak zmęczenia instruktorka zumby Diana Iwanowicz, mimo ponad 35 stopni C na termometrach na Starym Rynku w Łomży, gdzie w pełnym słońcu około 50 tancerzy oddawało się radości czasami płynnego, czasami dynamicznego tańca. Tańczyły maluchy, zatańczyła i 90-latka, a jednak to dopiero przygrywka do szaleństwa, jakie rozpętało się z kolorowymi proszkami Holi Day.


Emilia Kacperska w koronie Miss PWSIiP i Miss Foto Juwenaliów

Emilia Kacperska w koronie Miss PWSIiP
śr, 01 czerwca 2016 22:23

- Jest najładniejsza, profesjonalna w dziedzinie kosmetologii, a w rozmowie bardzo wszechstronna – tak zachwalał swoją faworytkę Damian Kondracki, student 2. roku automatyki i robotyki PWSIiP w Łomży, kiedy w Galerii Veneda oglądał dziesięć uroczych, ładnych, zgrabnych i pełnych wdzięku studentek uczelni przy Akademickiej. - Jest wszechstronna, bo nie zamyka się na jeden temat, który studiuje. Z Emilką rozmawiałem na różne tematy i zaskoczyła mnie wypowiedziami o matematyce.
Studentka 1. roku kosmetologii w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości Emilia Kacperska oczarowała inteligencją i pozytywną energią oraz radosnym uśmiechem nie tylko Damiana i jurorów, ale też fotografa Mariusza Patalana, który przyznał jej od siebie tytuł Miss Foto.


Juwenalia PWSIiP z misskami, śpiewami i tańcami za ponad 60 000 zł

Zawieszanie banera na budynku uczelni
śr, 01 czerwca 2016 08:03

Tydzień Kultury Studenckiej PWSIiP w Łomży, według programu Samorządu Studenckiego, ma odbyć się w 5 dni. Jeśli odliczyć 2 dni siedzenia 16 zespołów przy grze komputerowej w strzelankę (wśród ulic strzelają terroryści do antyterrorystów; ogląda to w internecie kilkanaście do 30 kilku osób), to na prezentację „kultury studenckiej” pozostają „aż” trzy dni: 1., 2. i 3. czerwca są wybory missek, tańce i koncerty. Z programu nie wynika, czy na wybiegu i scenach jakiś twórca studencki z Łomży w ogóle się pojawi, jednak przewodnicząca samorządu Justyna Konopka twierdzi, że kilku wystąpi. - Koszt Juwenaliów 2016 wyniesie 60 kilka tysięcy złotych – szacuje przewodnicząca. 20 000 zł z uczelni, 15 000 zł z miasta...
Przewodnicząca Samorządu Studenckiego PWSIiP jest przekonana, że licząca około 20 osób grupa organizatorów przygotowała wiele atrakcji dla studentów, a także mieszkańców Łomży oraz okolic.


Mali matematycy

Zwyciezcy XV Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Cyferka 2016” (fot. JS@JS)
wt, 31 maja 2016 12:44

29. utalentowanych młodych matematyków z klas trzecich i młodszych ze wszystkich łomżyńskich szkół podstawowych rywalizowało w finale XV Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Cyferka 2016”. Uczniowie w godzinę zmierzyli się z 20. trudnymi zadaniami. Najlepiej poradzili sobie Maciej Popielarczyk z SP nr 7 i Marcin Białczak z SP nr 2.


Wśród najlepszych szkół STEM

wt, 31 maja 2016 11:29

STEM – czyli science, technology, engineering, mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) to obszary kształcenia, przez które wiedzie najkrótsza droga do kariery w nauce i technice. Miesięcznik Perspektywy opublikował wyniki rankingu najlepszy w Polsce liceów i techników STEM. Wśród 200 liceów są dwa łomżyńskie, w 100 techników jest jedno z Grajewa.


Szkoła w Podgórzu przypomniała Kardynała Wyszyńskiego

pon, 30 maja 2016 09:40

- Kardynał Stefan Wyszyński był wzorem do naśladowania... - mówi po dłuższym namyśle Wiktor Cychol, czwartoklasista ze Szkoły Podstawowej w Podgórzu, która w sobotę obchodziła święto: 35. rocznicę śmierci swego patrona. Była msza św., spotkanie z aktorem serialu „Plebania” Dariuszem Kowalskim i występ uczniów Doroty Szymanowskiej na tle orła białego, nieustraszonego nad tłem krwistych płomieni, kotłujących się pod nim na przestrogę okrutnej epoki komuny. - Miał w sobie odwagę i męstwo, cierpliwość w więzieniu w epoce stalinowskiej. Nie załamał się, nie stracił wiary.


Przedszkolaki „w świecie baśni i bajek”

śr, 25 maja 2016 15:52

„W świecie baśni i bajek” – to hasło konkursu podsumowującego wiedzę czytelniczą dzieci 5-letnich Przedszkola Publicznego Nr 9 w Łomży. Przedszkolaki przygotowywały się do niego od września, bo jak twierdzą nauczycielki z „Dziewiątki” wyrabianie nawyków czytelniczych, aktywne uczestnictwo w poznawaniu literatury dziecięcej, zachęci je do czytania książek w przyszłości.


Wyniki sprawdzianu szóstoklasistów

wt, 24 maja 2016 12:11

Uczniowie kończący podstawówki podczas kwietniowego sprawdzianu uzyskali wyniki ze średnią 63%. Tradycyjnie już lepiej wypadli mieszkańcy większych miast niż wsi i generalnie lepsze wyniki były z języka polskiego i angielskiego niż z matematyki. W sumie do sprawdzianu szóstoklasisty w województwie podlaskim w rym roku przystąpiło 10 233 uczniów. Dziś poznali oni swoje wyniki. Ponad stu uczniów, którzy z przyczyn losowy nie mogli pisać sprawdzianu w kwietniu mają go mieć 2 czerwca.


Nagrody w Polsce za malunki, rysunki, grafiki i film dla „Plastyka”

pon, 23 maja 2016 16:51

- Trzy lata temu obiecałem babci na łożu śmierci, że zrealizuję jej marzenia, że też zostanę artystą – opowiada Michał Rostkowski, 17-latek ze wsi Rostki Wielkie niedaleko Małkini Górnej, który jako pierwszoklasista zdobył rok temu indeks w finale olimpiady z historii sztuki, a teraz wygrał konkurs Pejzaże Miast „Mosty”. - Namalowałem akrylem na płótnie stary most warszawski z Białegostoku do stolicy w planie na wprost: szyny, podkłady, kamyki, pejzaże dookoła, rdza i nity w szczególe – mówi Michał, a słuchają go laureaci konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych z „Plastyka”.


Ukochany kraj w „Siódemce” w polskim tańcu i piosence

Fot. Łukasz Czech/um.lomza.pl
pt, 20 maja 2016 11:50

„Kochamy Polskę z całych sił” - zapewniały z wdziękiem i szczerze rozśpiewane dzieci z klasy II C Ewy Sawickiej i I c Bożeny Wachowskiej, które po raz piąty zorganizowały i dyskretnie prowadziły wieczór pieśni patriotycznych pt. „Ukochany kraj”. - Patriotyzm to szacunek dla własnego narodu, a przecież naród to ludzie, dlatego najpierw trzeba nauczyć się szanować najbliższych w rodzinie, na podwórku i w szkole, żeby umieć szanować rodaków – tłumaczy elokwentnie Kacper Łempicki, szóstoklasista z chóru Katarzyny Szmitko. Z utalentowaną rówieśniczką Ulą Sulkowską śpiewał w duecie zachwycająco „Na nowej górze jadą żołnierze, puk, puk, w okieneczko, wstań panieneczko”.


Trwają zapisy do nowego przedszkola!!!

pt, 20 maja 2016 11:31

Rozpoczynamy nabór do Przedszkola Niepublicznego „MOTYLEK” z grupą rehabilitacyjną. Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 2,5 do 6 lat, również dzieci z Opiniami o Wczesnym Wspomaganiu Dziecka oraz Orzeczeniami do Kształcenia Specjalnego, w tym z niepełnosprawnością sprzężoną (w tym z dziećmi mającymi problemy z poruszaniem się, na wózkach), z zespołem Downa oraz ze spectrum autyzmu. Od września 2016 roku w Łomży przy ulicy Księcia Janusza rusza nowa, specjalistyczna placówka z bogatym programem zajęć dla maluchów oraz zajęciami terapeutycznymi.


Portugalskie staże uczniów z „Budowlanki”

Mikołaj Kijek z bacalhau - specjalnością kuchni portugalskiej
pon, 16 maja 2016 15:17

Dwa tygodnie w Portugalii spędziła grupa 27 uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży. Uczniowie z klas: hotelarskiej, żywieniowej i budowlanej w Apulii nad Atlantykiem doskonalili znajomość języków obcych i umiejętności praktyczne pracując u portugalskich przedsiębiorców.
- Po pracy były wycieczki pozwalające młodzieży poznać atrakcje turystyczne, kulturę i smaki Portugalii – przekazują nauczycielki: Bogusława Romanowska i Elżbieta Wiśniewska, które opiekowały się stażystami.


Mistrzynie ortografii klas IV- VI szkół podstawowych w Łomży

pt, 13 maja 2016 12:29

Maja Karwowska ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży, której nauczycielką jest Dorota Żbikowska, zajęła 1. miejsce w XII konkursie „Mistrz Ortografii Szkół Podstawowych Miasta Łomża”. Do finału zgłosiły się, zgodnie z regulaminem, trzyosobowe reprezentacje uczniów klas IV – VI łomżyńskich podstawówek. Drugie miejsce zdobyła Anna Tarnacka z SP nr 5, uczennica polonistki Beaty Filipkowskiej, a trzecie – Zuzanna Rostkowska z SP 7 w Łomży, która do konkursu przygotowywała się pod kierunkiem Iwony Erynk – Cichowicz.


Matematyka, filozofia i miłość w Łomży lub Rio de Janeiro

Matematyk I LO w Łomży Piotr Łowicki (w środku) i maturzyści olimpijczycy 2016: Szymon Zborowski i Michał Łupiński
pon, 09 maja 2016 17:06

180 minut na pięć zadań zamkniętych, jedno z krótką odpowiedzią oraz 10 zadań otwartych – oto wymogi matury pisemnej rozszerzonej z matematyki, którą zdawało w poniedziałek od rana 73 na 160 absolwentów w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łomży. Maturzysta Jakub Ciborowski poświęcił dwie strony A4 na dowód geometryczny o równości dwóch odcinków w prostokącie z przekątną i wpisanymi w powstałe trójkąty okręgami – jest przekonany, że dowiódł, iż odcinki są równe, niezależnie od rozmiarów figur. - Mam nadzieję, że teraz pokonam mój rekord średniej punktacji klasowej na rozszerzeniu 90,06 procent – marzy profesor Piotr Łowicki, matematyk w I LO.


Konkursy na dyrektorów szkół

pon, 09 maja 2016 12:35

Cztery konkursy na stanowisko dyrektorów miejskich szkół ogłosił w poniedziałek prezydent Łomży. Poszukiwani są dyrektorzy jednej podstawówki i trzech zespołów szkół ponadgimnazjalnych.


What a feeling po maturze z angielskiego w „Ekonomiku” i III LO

Klaudia Jermacz, Maciej Florczyk i Marcin Kuciński po maturze pisemnej z języka angielskiego w III LO w Łomży
pt, 06 maja 2016 15:58

- The sound was very clear but recorded people were native speakers so it might have been hard to understand them – tłumaczy jak na zawołanie Marcin Kuciński, maturzysta wracający spacerkiem po maturze pisemnej z angielskiego w III LO w Łomży. Niski, mocny głos zabrzmi na Senatorskiej jak głos lektora w BBC: uczył się w ogólniaku, w szkole językowej, na wideoczacie i podczas gier komputerowych. Siedzieć w ławce to za mało. - Trzeba wykazać inicjatywę, wzbudzać chęć nauki, powtarzać słownictwo. Najważniejsze, w moim przypadku, to rozmowy z ludźmi anglojęzycznymi.


Maturzyści z „Mechaniaka” po matematyce w dobrych humorach

Rafał Przestrzelski i Daniel Szymański po matematyce pisemnej w "Mechaniaku"
cz, 05 maja 2016 15:39

Schody wejściowe do zespołu szkół w Łomży, kształcących w ośmiu specjalnościach, obstawione gęsto jak starożytny areopag w Atenach. Jednak kolejni 20-letni technicy nie dyskutują o filozofii, lecz o ponad 30 zadaniach od królowej nauk na obowiązkowej maturze pisemnej. Dwaj absolwenci „Mechaniaka” mają szczególnie radosne miny: Rafał Przestrzelski z Technikum Mechanicznego i Daniel Szymański z Technikum Mechatronicznego rozwiązali zadania, choć nie wszystkich liczb na koniec pewni. Rafał z nadzieją na połowę poprawnych rozwiązań, Daniel na wszystkie bez jednego.


Nabór uzupełniający do przedszkoli i zerówek

cz, 05 maja 2016 08:44

Około stu miejsc w zerówkach w szkołach i 76 miejsc w dwóch przedszkolach: PP nr 1 przy ul. Wyzwolenia 1 oraz w PP TWP „Pinokio” przy ul. Studenckiej jest jeszcze wolnych po pierwszym naborze do przedszkoli. Do tych placówek można składać wnioski o przyjęcie w rekrutacji uzupełniającej, która zaczyna się dziś i potrwa do 11 maja 2016 r.


« · «« · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0