piątek, 28 lipca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Wakacje z Fel-X’em w Łomży

pt, 15 lipca 2016 14:19

Wakacje z Fel-X niezależnie od pogody dają świetną zabawę, odciągają dzieci od wielogodzinnego, bezmyślnego ślęczenia przed komputerem, smartfonem czy tabletem. Warsztaty są w podobnym stopniu kreatywne i praktyczne, przynoszą ogromną frajdę wszystkim dzieciom, niezależnie od wieku, płci, a także wcześniejszych zainteresowań.  


Nowy instytut „Państwówki”

PWSIiP w Łomży
wt, 12 lipca 2016 16:16

Instytutu Prawa i Administracji to siódmy już instytut w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Uchwałę o utworzeniu nowego Instytutu podjął Senat „Państwówki”.


Po wynikach z matury szkoła szkole nierówna

wt, 12 lipca 2016 08:32

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży ogłosiła wyniki tegorocznych matur, jakie uzyskali absolwenci poszczególnych szkół w mieście nad Narwią. Na pierwszym miejscu są uczniowie I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży. W szkole tej zdawalność matury wyniosła aż 99,4 procent. 72,2% z języka polskiego, 83,2% z matematyki oraz 90,6% z języka angielskiego – oto średnie wyniki z pisemnych egzaminów, jakie na tegorocznej maturze uzyskali absolwenci „Pierwszego”. Jak sobie radzili na maturach uczniowie innych szkół ponadgimnazjalnych, prezentujemy poniżej.


Grodzki zastąpi Trojanowskiego. Senat PWSIiP zatwierdził nowego kanclerza

Pożegnanie kanclerza PWSIiP Henryka Trojanowskiego
pt, 08 lipca 2016 13:31

Andrzej Grodzki dotychczasowy radca prawny Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży obejmie fotel kanclerza tej uczelni po odchodzącym na emeryturę Henryku Trojanowskim. W piątek zgłoszonego przez rektora uczelni kandydata na nowego kanclerza pozytywnie zaopiniowała senat PWSIiP. Kanclerz Grodzki funkcję obejmie od 1 sierpnia.


Aneta Nowak z „Wety” ma indeks SGGW w konkursie Jana Stypuły

Kamila Słupska, Dominik Żyłowski i Aneta Nowak w "Wecie" w Łomży
cz, 07 lipca 2016 17:14

Trójka uczniów Technikum Weterynaryjnego w Łomży rywalizowała w finale XIII Konkursu im. Jana Stypuły, w którym główną nagrodą jest indeks Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Zwyciężyła minimalnie - w ocenie jury pod przewodnictwem profesora Marka Galanty z SGGW - Aneta Nowak, 20-latka z Siedlec, broniąca pracy pt. „Wrzodziejące zapalenie rogówki koni w praktyce weterynaryjnej” pod opieką lekarza wet. Wandy Kocznur – Baranowskiej z TW. Jako nagrodę dodatkową dostała pękatą publikację „Patologia ogólna zwierząt” od redaktora tomu dr. hab. Rafała Sapierzyńskiego, ażeby miała co postudiować na trzecim roku weterynarii SGGW.


W I LO w Łomży jedna poprawka z matury, w II LO – aż dwie

Dominik Zienkiewicz i Sebastian Krakowiecki wychodzą z II LO w Łomży
śr, 06 lipca 2016 08:03

- Wyniki tegorocznych matur mamy bardzo dobre, chociaż nie mam jeszcze odniesienia do innych szkół w systemie ogólnokształcącym w kraju – cieszy się dyrektor Jerzy Łuba z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, gdzie zdało egzamin dojrzałości 159 absolwentów. Do czwartku, może piątku Okręgowa Komisja Egzaminacyjna nie podaje wyników szkół i uczniów: znają je tylko dyrektorzy i maturzyści, którzy od rana we wtorek odbierali zaświadczenia ze swoimi wynikami. - Zmartwiłem się, że jedna osoba nie poradziła sobie z matematyką, poziom podstawowy... Poprawka w sierpniu.


Ratusz przegrywa i płaci

wt, 05 lipca 2016 10:34

Miasto przegrało kolejny spór sądowy o zaległe dotacje dla niepublicznych szkół. Tym razem chodzi o kwotę ponad 160 tysięcy złotych, którą po wyroku sądowym miasto musi wypłacić na rzecz Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży.


Wyniki matury już są

wt, 05 lipca 2016 09:23

Tegoroczni maturzyści mogą już poznać swoje wyniki. Na stronach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej jest wejście do dostępnej w internecie prezentacji indywidualnych wyników egzaminu maturalnego przeprowadzonego w maju i czerwcu 2016 roku, a w szkołach można już odbierać świadectwa dojrzałości. W tym roku w Łomży do matury przystąpiło około 1670 osób. Z ogólnodostępnych danych OKE wynika, że w całym województwie maturę zdało 81% tegorocznych absolwentów liceów i techników przystępujących do egzaminów.


Grodzki zastąpi Trojanowskiego?

pt, 01 lipca 2016 14:00

Andrzej Grodzki dotychczasowy radca prawny Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży najprawdopodobniej obejmie fotel kanclerza tej uczelni. Z końcem lipca na emeryturę odchodzi Henryk Trojanowski, który kanclerzem PWSIiP jest od początku funkcjonowania uczelni. Kandydata na nowego kanclerza Senat uczelni ma zaopiniować w przyszłym tygodniu.


Szkoły wywiesiły listy przyjętych

pt, 01 lipca 2016 11:04

Szkoły ponadgimnazjalne w Łomży wywiesiły listy przyjętych i nieprzyjętych do klas pierwszych. Najwięcej chętnych w tym roku chciało się dostać do II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej. Ostatecznie swoje świadectwa przyniosło tu ponad 270 absolwentów gimnazjów, z których wybrano 168 najlepszych.
- Najwyższy pułap punktów był w klasie politechnicznej. Aby się do niej dostać uczniowie musieli mieść minimum 148 punktów - mówi Jolanta Kossakowska, dyrektor II Liceum.
Najniższy pułap w tej szkole był do klasy 1E o profilu prawniczym. Aby się do niej dostać wystarczyło 120,8 pkt.


Absolwenci gimnazjów wybierają... licea

Zainteresowanie klasami pierwszymi w liceach ogólnokształcących w Łomży
pon, 27 czerwca 2016 10:56

Do wtorkowego południa absolwenci gimnazjów mają czas na dostarczenie do wybranej przez siebie szkoły – tzw. „szkoły pierwszego wyboru” - świadectwa ukończenia gimnazjum oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Tak dopełni się pierwszy etap tegorocznej rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych w Łomży. Na podstawie deklaracji uczniów, ocen ze świadectw i wyników egzaminu szkoły ustalą listy i w piątek 1. lipca ogłoszą nazwiska kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. W mieście największą popularnością cieszą się tradycyjnie „drugie” i „pierwsze” licea ogólnokształcące, a z techników: Mechaniak i Ekonomik.


Ukochana dyrektor Albina Galik - Chojak żegna się z „Wetą”

Albina Galik-Chojak, od 14 lat dyrektor "Wety" w Łomży
pt, 24 czerwca 2016 15:43

- Czas jest nieubłagany i nic nie poradzimy na to, że upływa, tempus fugit – powiedziała wzruszona Albina Galik-Chojak (lat 66) po 37 latach pracy jako polonistka i 14 latach jako dyrektor w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego i pożegnania się z uczniami, nauczycielami i rodzicami przed przejściem na emeryturę. Uczniowie spontanicznie odśpiewali jej „100 lat”, wręczyli wielki kosz karminowych róż od całej społeczności szkolnej, a współpracownicy ofiarowali statuetkę złotego serca na znak wdzięczności za serce. - Pierwszy raz w życiu jestem tak zestresowana... Niczego w życiu nie żałuję... Kochałam tych, którym stawiałam pałki i prosiłam o umorzenie sprawy w kryminale, i tych, co mieli szóstki...


Na wakacje „żegnaj, bywaj, do zobaczenia, Szkoło...”

pt, 24 czerwca 2016 08:03

- Nie wiem, czy mogę sam siebie oceniać na początku kariery naukowej, a do tego w tak młodym wieku... - zastanawia się z uśmiechem Mikołaj Ruszczyk, absolwent ze średnią 5,28 Publicznego Gimnazjum nr 6 w Łomży i laureat 3 wojewódzkich konkursów przedmiotowych: geograficznego, historycznego i matematycznego w trakcie uroczystości zakończenia roku szkolnego. - W mojej klasie wyższą średnią ocen ma Asia Musialik, 5,39, zaś w gimnazjum Wiktor Walewski, 5,78. Po prostu: uczymy się w dobrej szkole, która na pewno pomoże nam w osiągnięciu wiedzy i mądrości. Jestem zadowolony ze swojej średniej i osiągnięć. Sukcesy lepszych stanowią dla mnie motywację.


Czas na wakacje

cz, 23 czerwca 2016 15:07

10 987 uczennic i uczniów szkół w Łomży oraz 1125 nauczycieli czeka na wakacje. Dla części z nich to też rozstanie się ze szkołą. 2251 absolwentek i absolwentów odbierze świadectwa ukończenia swojej szkoły, a już wcześniej wypowiedzenia umów o pracę dostało 18 nauczycieli. Jest też grupa nauczycieli, którym nie zostanie przedłużona umowa o pracę i przechodzi na emeryturę. Ilu ich jest? - ratusz twierdzi, że w tej chwili nie wie.
- Życzę uczniom bezpiecznego i udanego wypoczynku, a nauczycielom więcej spokoju, za to mniej reform, i podwyżek zarobków, bo znowu spadają w tabeli płac - mówi prezes ZNP Aleutyna Kołos.


Łomżyniacy na Alexanderplatz i Unter den Linden w Berlinie

wt, 21 czerwca 2016 08:08

Warto było pojechać na trzy dni do Berlina? Warto! – odpowiadają zgodnie uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łomży, w którym nauczycielka języka niemieckiego Teresa Grodzicka prowadzi innowacyjne zajęcia z języka zachodnich sąsiadów Polski, m.in., używając tablicy interaktywnej. A kiedy zapytała pół roku temu uczestników zajęć, czy chcą pojechać do stolicy Niemiec, odpowiedź też była jednogłośna. Właśnie wrócili z pierwszej wycieczki, w czasie której zdobywali Reichstag. - Tanio, fajnie i z pożytkiem spędziliśmy razem pięć dni – cieszyła się, również z pomocy sponsorów.


Nowe przedszkole dla dzieci niepełnosprawnych MOTYLEK

pt, 17 czerwca 2016 14:12

Jeśli jesteś rodzicem a Twoje dziecko potrzebuje troskliwej opieki i intensywnych oddziaływań terapeutycznych, zapraszamy od września 2016 do przedszkola „Motylek”. Dlatego jeśli zależy ci na tym, by twoje dziecko rozwijało się w optymalnych warunkach i jak najbardziej efektywnie spędzało czas w przedszkolu – dzwoń już teraz, bo decyduje kolejność zgłoszeń!


Wakacje będą później

śr, 15 czerwca 2016 15:40

Do końca roku szkolnego 2015/2016 zostało jeszcze 9 dni, a Ministerstwo Edukacji przygotowało już kalendarz kolejnego roku szkolnego 2016/2017. Uczniowie pójdą do szkół tradycyjnie 1 września – będzie to czwartek, a naukę zakończą dopiero 30 czerwca. To oznacza, że kolejne wakacje formalnie rozpoczną się 1 lipca – cztery dni później niż w tym roku.


Naukowcy do Łomży, olimpijczycy I LO do Warszawy i Google

Profesor Jan Łukasiuk z olimpijczykami: Mateusz Blacha, Wojciech Szabuńko, Piotr Niedbała, Szymon Zborowski i Michał Łupiński
śr, 15 czerwca 2016 08:23

Mgr Stanisław Janikowski to absolwent informatyki Politechniki Warszawskiej i I LO w Łomży. W auli szkoły z 402-letnią tradycją 28-latek opisuje, jak działa wyszukiwarka Google, w którym trzy lata pracuje, chwaląc sobie zajęcia, atmosferę i zarobki w firmie. Po wykładzie okazuje się, kiedy z żoną schodzi do sekretariatu, że w okresie liceum był laureatem olimpiady matematycznej. W tym samym czasie Michał Łupiński, tegoroczny maturzysta i finalista olimpiady matematycznej, spotkał się z młodszymi w sali 21, by opowiedzieć o systematyczności, pasji. Absolwenci I LO to niejedyni goście Dnia Nauki z aż siedmioma wykładami, jaki od ponad 20 lat odbywa się przy Bernatowicza.


Radna Olbryś oraz dyrektorzy Drożyner i Kocoń wygrywają w konkursach

pt, 10 czerwca 2016 15:53

Paweł Drożyner dotychczasowy dyrektor „Ekonomika”, i Jacek Kocoń dotychczasowy dyrektor „Mechaniaka” wygrali piątkowe przesłuchania komisji konkursowych powołanych do wyłonienia nowych dyrektorów tych szkół. Drożyner był jedynym kandydatem, Kocoń miał rywalkę.
W czwartek przesłuchania konkursowe na stanowisko dyrektora Wety wygrała Bogumiała Olbryś.
Zwycięzcy formalnie muszą jeszcze zostać powołani przez prezydenta Łomży, który musi zdecydować także o tym kto od września będzie rządził w „Siódemce”.


Trwają zapisy do nowego przedszkola!!!

pt, 10 czerwca 2016 13:18

Rozpoczynamy nabór do Przedszkola Niepublicznego „MOTYLEK” z grupą rehabilitacyjną. Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 2,5 do 6 lat, również dzieci z Opiniami o Wczesnym Wspomaganiu Dziecka oraz Orzeczeniami do Kształcenia Specjalnego, w tym z niepełnosprawnością sprzężoną (dzieci mające problemy z poruszaniem się, na wózkach), z zespołem Downa oraz ze spectrum autyzmu. Od września 2016 roku w Łomży przy ulicy Księcia Janusza 1 rusza nowa, specjalistyczna placówka z bogatym programem zajęć dla maluchów oraz zajęciami terapeutycznymi.


« · «« · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0