niedziela, 01 lutego 2015 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Z zawodem w kieszeni

wt, 03 września 2013 11:35

Blisko 85% absolwentów zawodówek w Łomży i ponad 68% łomżyńskich techników otrzymało certyfikaty potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Łącznie do organizowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży egzaminów zawodowych w tym roku w całym województwie podlaskim przystąpiło 8570 osób.


Nowy rok szkolny... z problemami

pon, 02 września 2013 08:20

Ponad 12 tysięcy przedszkolaków i uczniów, oraz około 1100 nauczycieli zaczyna w Łomży nowy rok szkolny. Zarówno uczniów jak i nauczycieli jest mniej niż w roku ubiegłym - liczba nauczycielskich etatów zmniejszyła się ze 1109 do 1063. Najwięcej uczniów, a w ślad za tym i nauczycielskich etatów, ubyło w szkołach ponadgimnazjalnych.
- Byłabym zadowolona gdyby nie było problemów finansowych – mówiła tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego zastępca prezydenta Łomży do spraw oświaty Mirosława Kluczek.


Bezpieczna droga do szkoły

cz, 29 sierpnia 2013 13:29

Sześcioro dzieci zginęło, a ponad 70 zostało rannych – to tragiczny bilans wypadków z udziałem najmłodszych, do jakich doszło na terenie województwa podlaskiego w ubiegłym roku.
- Wielu z tych zdarzeń można by uniknąć, gdyby odpowiednio wcześniej dorośli pokazali dzieciom, jak należy zachować się na drodze, w jakich miejscach przechodzić przez jezdnię, czy w jaki sposób bezpiecznie podróżować samochodem – podkreślają policjanci przestrzegając rodziców.
Policjanci apelują także do rodziców by wyprawiając dzieci do szkoły pamiętali o elementach odblaskowych na ubraniach czy tornistrach.


Rok szkolny czas zaplanować

Droga do szkoły
cz, 29 sierpnia 2013 10:52

W poniedziałek zaczyna się nowy rok szkolny, który tym razem skończy się dzień wcześniej niż ostatnio. Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych we wszystkich szkołach w Polsce wyznaczone jest na 27 czerwca 2014r. W międzyczasie będzie jednak kilka przerw dłuższych i krótszych. Oto kalendarz roku szkolnego 2013/2014.


Starzy nowi dyrektorzy

śr, 28 sierpnia 2013 17:42

Dyrektorzy sześciu miejskich przedszkoli i szkół zostali powołani na dyrektorów swoich placówek na kolejne pięć lat. Zarządzenia powołujące dyrektorów placówek oświatowych na niespełna tydzień przed początkiem roku szkolnego podpisał zastępca prezydenta Łomży Beniamin Dobosz.


Triumf Marka Sokołowskiego, czyli matematyka i egzotyka

Marek Sokołowski
śr, 28 sierpnia 2013 07:58

- Jeżeli jakaś osoba w oczach profesora matematyki Piotra Łowickiego ma zostać finalistą czy laureatem olimpiady matematycznej, to profesor będzie współdziałał w trudach i działaniach przyszłego olimpijczyka – twierdzi z mocą Marek Sokołowski, za chwilę uczeń klasy III d w I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży i brązowy medalista 54. Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej, w której reprezentował Polskę wśród 97 krajów świata w Santa Marta (Kolumbia w Ameryce Południowej). - Mojemu profesorowi nie zabraknie pomysłów, zbiorów zadań, czasu na organizację dodatkowych kółek ani chęci do wypychania nas na konkursy w Polsce i na świecie!


Jeszcze raz... matura

pon, 26 sierpnia 2013 08:13

Ponad 1500 tegorocznych maturzystów, którym nie udało się uzyskać świadectwa dojrzałości podczas majowych egzaminów, znów ma szansę. Maturalne egzaminy poprawkowe potrwają od 26 do 30 sierpnia, przy czym dziś zaczynają się ustne, a we wtorek o 9.00 zostanie przeprowadzony egzamin w części pisemnej.


Edukator zgodził się na ugodę z Panią Prezydentową, ale...

Barbara Kuczałek
pt, 23 sierpnia 2013 16:35

W łomżyńskim Sądzie Pracy pełnomocnik Izabeli Czerniawskiej, odwołanej po 10 latach pracy dyrektor znanego przedszkola Mały Artysta i członkini zarządu Stowarzyszenia Edukator w Łomży, zaproponowała w obecności i za zgodą Pani Prezydentowej zmianę rozwiązania stosunku pracy bez okresu wypowiedzenia (tzw. dyscyplinarnego) i bez roszczeń finansowych na porozumienie stron. Obecny na rozprawie zarząd Stowarzyszenia Edukator, które prowadzi już 44 placówki oświatowe, zgodził się na to i ugodę podpisano od ręki. Jednak po trzech godzinach rozprawy w czwartek nie doszło do ugody z Bogusławą Cymek, drugą zwolnioną dyrektorką przedszkola Wesołe Słoneczko, która wpierw wnosiła o przywrócenie do pracy, a teraz żąda odszkodowania ponad 13 tys. zł brutto.


Na nową halę sportową potrzebne są miliony

śr, 21 sierpnia 2013 11:26

Ponad 9 milionów złotych ma kosztować sala sportowa, którą miałaby powstać przy II Liceum Ogólnokształcącym w Łomży. O miejskie zlecenie na jej budowę ubiega się pięć firm przy czym w tej grupie nie ma żadnej z Łomży. Najtańszą ofertę złożyła białostocka firma Rodex , która w konsorcjum z Instal Białystok, czyli firmą która zbudowała nam już m.in. nowy basen i Venedę, chce ją wybudować za 9 mln 153 tys. 906 zł. W tegorocznym budżecie na inwestycję miasto ma około 10% tej kwoty.


Mniej klas w najlepszych szkołach w mieście – kara to czy nagroda?

śr, 31 lipca 2013 08:52

I Liceum Ogólnokształcące, II LO i III LO w Łomży mają tegoroczny „nabór stabilny, bez zmian w stosunku do roku poprzedniego” - tak poinformowało media biuro prasowe łomżyńskiego ratusza. O stabilności miałby świadczyć fakt, że - jak podaje Łukasz Czech w oparciu o informacje z wydziału oświaty – licea mają „odpowiednio” pięć, sześć i siedem klas pierwszych. Wydział oświaty Urzędu Miejskiego, a w ślad za nim również biuro prasowe ratusza, upubliczniły nieprawdę: w I LO w poprzednich latach było sześć klas, a nie pięć. I to niejedyne potknięcie w oświatowym opracowaniu. Mieszczące się pod tym samym adresem Publiczne Gimnazjum nr 6, zdaniem urzędników, jest „stabilne”, bo ma dwie klasy pierwsze w naborze. Tymczasem rok temu i dwa lata temu miało ich po trzy.


Uczniowie z II LO doczekają sali gimnastycznej

wt, 30 lipca 2013 08:41

Uczniowie zaczynający w tym roku naukę w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Łomży doczekają prawdziwej szkolnej sali sportowej. Za blisko dwa lata – w maju 2015 roku - przy budynku szkoły powinna już stać hala sportowa. Ratusz właśnie ogłosił przetarg na jej budowę. Sala gimnastyczna z zapleczem została zaprojektowana jako obiekt samodzielny, powiązany funkcjonalnie z istniejącą szkołą, i zaprojektowano ją jako obiekt na którym będzie można przeprowadzać zawody sportowe na poziomie wojewódzkim.


Ugoda. Będzie przedszkole

Cecylia Sobolewska, Mieczysław Czerniawski i Witold Wincenciak
śr, 24 lipca 2013 14:12

Miasto przekazało na 20 lat Towarzystwu Wiedzy Powszechnej w bezpłatne użyczenie budynek wraz z działką przy ul. Studenckiej 11, w którym przez ostatnie lata mieściły się ZDZ-ty, wcześniej zlecając jego remont za 100 000 zł. W budynku TWP ma utworzyć publiczne przedszkole i żłobek, co oznacza, że dzieci będą przyjmowane za darmo, a samorząd będzie przekazywał środki pokrywające w 100% koszty utrzymania dzieci.
Ile warta jest użyczona nieruchomość? tego – jak zapewniano - nie wie ani prezydent Mieczysław Czerniawski, który dziś podpisał umowę z TPW, ani urzędnicy z ratusza, bo wyceny jeszcze nie ma. Prezydent tłumaczy zaś, że darmowa nieruchomość na przedszkole, to ugoda z Towarzystwem, które na 1,6 mln zł oszacowało swoje roszczenia z tytułu niewypłaconej dotacji oświatowej za 2008 i 2009 rok, i że przy okazji miasto rozwiąże też problem braku miejsc w przedszkolach, bo po ostatnim naborze zabrakło ich aż dla 161 dzieci.


Nabór uzupełniający w szkołach

wt, 09 lipca 2013 08:11

Dziś rozpoczyna się nabór uzupełniający w szkołach ponadgimnazjalnych Łomży. Absolwenci gimnazjów którzy, ze względu na zbyt słabe wyniki, nie znaleźli się na listach przyjętych do wymarzonych liceów mogą jeszcze wybierać inne szkoły. Wolne miejsca są przede wszystkim miejskich technikach i zawodówkach, ale są jeszcze także braki w niektórych liceach.


Ranking maturalny szkół Łomży

pon, 08 lipca 2013 16:10

Tylko w jednej łomżyńskiej szkole maturę zdało 100% absolwentów. To I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży opublikowała wyniki matur w rozbiciu na poszczególne szkoły. „Pierwsze” liceum ma najwyższą zdawalność matury, ale i najwyższe cząstkowe wyniki z poszczególnych pisemnych egzaminów obowiązkowych. Kolejne w stworzonym na podstawie danych OKE rankingu maturalnym szkół Łomży są „drugie” i „trzecie” licea, w których zdawalność matury w tym roku (bez poprawki) wyniosła odpowiednio 99,5% i 98,3%.


Student WSFiZ potrafi. Ruszyła wyjątkowa kampania promocyjna.

Grupa projektowa
pt, 05 lipca 2013 21:23

Nie tylko umie, ale właśnie potrafi – mówi Kateryna Bodashkina, studentka Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku.
Żacy tej uczelni biorą właśnie udział w przygotowywaniu kampanii promocyjnej, która zachęca młodych ludzi do przekraczania progów WSFiZ.
A wszystko zaczęło się od tego, że studenci zgłosili się do działu marketingu i rekrutacji z zaoferowaniem swojej pomocy przy promocji – co
oczywiście spotkało się z pozytywnym odzewem. Zgłosiło się dziewięć osób, ruszyły prace. Na samym początku zaprojektowano plan działań marketingowych,
wyznaczając poszczególne etapy.


Akademicka propozycja „Agrobiznesu” dla gimnazjalistów

Absolwenci Technikum Informatycznego
cz, 04 lipca 2013 16:29

- Jestem szczęśliwa i dumna, że naszym uczniom tak dobrze poszła pierwsza matura w historii szkoły – opowiada Bożena Święszkowska, dyrektor Akademickiej Szkoły Ponadgimnazjalnej w Łomży, którą właśnie ukończyło 21 absolwentek i absolwentów Technikum Informatycznego. - Do matury przystąpiło 100 procent uczniów ASP na poziomie podstawowym i rozszerzonym z matematyki, fizyki i astronomii, geografii, języka angielskiego i informatyki. Wyniki maturzystów były bardzo dobre. Niektórzy uczniowie uzyskali z angielskiego 98 procent punktów, a z matematyki – powyżej 90. Łącznie nasi absolwenci zdawali 78 egzaminów pisemnych, z czego 75 zdali pozytywnie. W nowym roku szkolnym gimnazjalistom proponujemy miejsca w klasach: informatycznej, mundurowej policyjnej i wojskowej oraz językowej.


Pierwsze listy przyjętych do liceów

II LO w Łomży
śr, 03 lipca 2013 16:56

W gabinecie dyrektorskim III LO panuje swobodna wakacyjna atmosfera, bo komisja rekrutacyjna bez problemu poradziła już sobie z uporządkowaniem dokumentacji i przygotowaniem listy przyjętych do jednej z trzech najchętniej wybieranych szkół w Łomży. III LO do siedmiu klas pierwszych formalnie przyjmie po 32 osoby – łącznie 224. Jednak faktyczna liczba uczniów w klasie o konkretnym profilu może się zmieniać, zależnie od zainteresowań pierwszaków, na przykład, w tym roku szkolnym klasa polityczno-społeczna miała 29 uczniów, natomiast medyczna - 34.
- Przyjmowaliśmy do klas pierwszych bez podziału na profile – mówi wicedyrektor Katarzyna Życzkowska. - Uczniowie dopiero po przyjęciu złożą deklaracje wyboru, kiedy przyniosą nam 4. lub 5. lipca dokumenty: oryginały świadectw gimnazjalnych i zaświadczenia z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Związane jest to z wymogiem ministerialnym, że każdy uczeń ma obowiązek realizacji dwóch przedmiotów w zakresie rozszerzonym. Dlatego też staraliśmy się, aby oferta była ciekawa i bogata.


Wakacje się zaczynają

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 4 im Władysława Andersa w Łomży
pt, 28 czerwca 2013 13:41

Blisko 12 tysięcy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz ponad 1100 ich nauczycieli zakończyło rok szkolny w Łomży. Wczoraj wieczorem części szkół żegnano najstarsze roczniki, dziś rano ze szkołami pożegnała się cała reszta. Okazuje się, że znaczna część z uczniów do szkoły w wakacje wróci. Zgodnie z danymi przekazanymi do ratusza przez organizatorów letniego wypoczynku zaledwie około 2500 uczniów wyjedzie na kolonie, obozy, biwaki. Reszta wakacje będzie załatwiała we własnym zakresie, albo skorzysta z wakacyjnej otwarty m.in. miejskich szkół.


Co piąty oblał maturę

Matura 2013
pt, 28 czerwca 2013 13:03

82% maturzystów z województwa podlaskiego zdobyło świadectwa dojrzałości – wynika z danych opublikowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży. Z 11 753 uczniów, którzy w maju przystąpili do wszystkich egzaminów obowiązkowych maturę zdało 9 617. Większość z pozostałych - 1 516 osób - będzie mogło jeszcze poprawiać się w sierpniu, a 620 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych - czyli 5% ogółu - nie zdało egzaminu maturalnego z więcej niż jednego przedmiotu.


Ranking gimnazjów Łomży

Gimnazjum nr 6 w Łomży
śr, 26 czerwca 2013 09:17

Publiczne Gimnazjum nr 6 w Łomży po raz kolejny zostało niekwestionowanym zwycięzcą rankingu na podstawie wyników egzaminu gimnazjalnego. Uczniowie tej szkoły, która mieści się w budynku popularnego „Bernatowicza”, czyli I LO, w każdej z sześciu części egzaminu wypadli najlepiej. Na drugim miejscu jest Katolickie Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a trzecie to Publiczne Gimnazjum nr 1.


« · «« · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · »» · »
 
150121094627.gif
141204023550.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0