piątek, 30 września 2016 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Na I roku studenci za darmo popłyną do Szwecji

pt, 11 września 2015 12:00

Od 17 lat, co roku, studenci I roku Wyższej Szkoły Agrobiznesu dostają od uczelni niemałą niespodziankę. Na start płyną w rejs integracyjny do Szwecji.
Coraz więcej kierunków, nowoczesne sposoby nauczania, wykwalifikowana kadra, dobrze wyposażone sale wykładowe, laboratoria. Tanie akademiki i atmosfera, taka jak w domu - tym spośród wielu uczelni, które stawiają na ilość, wyróżnia się Wyższa Szkoła Agrobiznesu – stawia na jakość.


„Weta” przygotowuje IV Zjazd absolwentów i przyjaciół

pt, 11 września 2015 11:10

- Zapraszam serdecznie wszystkich absolwentów, nauczycieli i przyjaciół naszej szkoły na IV Zjazd z okazji 65-lecia, który będzie punktem kulminacyjnym obchodów jubileuszu powstania Technikum Weterynaryjnego w Łomży – zachęca Albina Galik – Chojak, od 2002 r. dyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży, gdzie w sobotę i niedzielę, 26. i 27. września, odbędzie się spotkanie dawnych uczniów „Wety” z ich nauczycielami, koleżankami i kolegami w murach darzonej sentymentem szkoły.


Zmarła Dyrektor „Jedynki” Teresa Karwowska - Piątkiewicz

Teresa Karwowska - Piątkiewicz i Jacek Szymański podczas koncertu XVIII Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża
pon, 07 września 2015 13:41

Teresa Karwowska - Piątkiewicz (+ 74) zmarła w Łomży w sobotę. - Była bardzo dobrą i miłą dyrektorką i serdeczną koleżanką - wspomina Zmarłą nauczycielka geografii w ówczesnej Szkole Podstawowej nr 1 w Łomży Helena Polewaczyk, przewodnicząca sekcji emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży. - W ostatnich latach głównie widziałyśmy się i rozmawiałyśmy na spotkaniach wigilijnych, a przy każdej okazji z uśmiechem. Zawsze miała czas dla koleżanek i przyjaciółek. Jeśli tylko mogła w czymś pomóc, mogliśmy na Nią liczyć. Będziemy zawsze ciepło Ją wspominać w swym koleżeńskim gronie jako dobrego człowieka.


Jest alternatywa dla nauczania indywidualnego dla dzieci z autyzmem

pt, 04 września 2015 11:17

Od 1 września ruszyła pierwsza w Łomży Szkoła Podstawowa dla dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnością Sprzężoną. Szkoła prowadzona jest przez Fundację DR OTIS, która prowadzi w Łomży Przedszkole „Nutka” z grupami integracyjnymi oraz w Ostrołęce Przedszkole Iskierka – specjalistyczne przedszkole dla dzieci z autyzmem.


Dyrektor od... przedwczoraj!

pt, 04 września 2015 08:50

W czwartek 3 września prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podpisał zarządzenie informujące o tym, że od dwóch dni dyrektorem Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży jest... dotychczasowa dyrektor Teresa Galik-Chojak. Prezydent powierzył jej obowiązki dyrektora na rok.


Kalendarz roku szkolnego 2015/2016

fot. MEN
śr, 02 września 2015 08:47

1 września rozpoczęły się zajęcia w szkołach. Nim się skończą 24 czerwca 2016 r. uczniów i nauczycieli czeka kilka przerw. Pierwsza już w listopadzie. Co prawda 1 listopada, czyli urzędowo wolny od pracy dla wszystkich Dzień Wszystkich Świętych wypada w niedziele, ale w zaduszki wolne może zrobić dyrektor szkoły. Kolejny obowiązkowy wolny dzień to 11 listopada 2015 r. -Narodowe Święto Niepodległości, które w tym roku jest w środę.


Słoneczna inauguracja roku szkolnego z aspiracjami

wt, 01 września 2015 13:33

Jaś Bienias dziarsko kroczy z tatą do ,, Dwójki” - Nie mogłem się doczekać roku szkolnego – mówi trzecioklasista, a tata Marcin dodaje, że synek spakował plecak do szkoły trzy tygodnie temu. - A my pocieszamy się, że to już ostatnia klasa i wyfruniemy na studia - uśmiecha się Adrianna Tyszka, maturzystka II LO w Łomży, która po zaczęciu roku szkolnego przysiadła z koleżankami przed ponad 100-letnim gmachem ,,Drugiego”. Adrianny nie zaskoczyła radość Jasia, że frunął jak na skrzydłach: w dzieciństwie również wyczekiwała pierwszego dzwonka.
– Jestem bardzo zadowolona z wyboru szkoły, mimo że codziennie dojeżdżam 30 km – mówi sympatyczna licealistka. – Owszem, jest trzymany rygor, ale nie ma bezwzględnego nacisku na naukę. Nauczyciele liczą się z naszymi potrzebami, zainteresowaniami i możliwościami.


Słońce, upał i pomoc na nowy rok szkolny 2015 / 2016

wt, 01 września 2015 07:48

1. września w województwie podlaskim naukę rozpocznie ponad 146 tys. uczniów, w tym około 17 300 pierwszoklasistów w szkołach podstawowych, z których 10 600 dzieci to 6-latki. Tak liczną rzeszę dziatwy wprowadzi w świat wiedzy około 24 tys. nauczycieli. W Łomży w roku szkolnym 2015/16 naukę czytania i liczenia w klasach pierwszych rozpocznie: w szkołach podstawowych - około 1021 uczniów, w gimnazjach - ok. 420 uczniów, w szkołach ponadgimnazjalnych - ok. 1193 uczniów. Do tego dochodzi blisko 2 tysiące przedszkolaków. Do szkoły wracają także nauczyciele oraz pracownic administracji i obsługi szkół. W sumie w mieście jest ich ok. 1700.


„Nowi” dyrektorzy w szkołach

Zarządzenie prezydenta Łomży z dnia: 27 sierpnia w sprawie: powierzenia stanowiska Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży.
cz, 27 sierpnia 2015 15:04

Dr Iwona Borawska będzie dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży do 31 sierpnia 2020 roku. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podpisał dziś (27 sierpnia) zarządzenie w sprawie powierzenia jej obowiązków dyrektora na kolejne 5 lat. Dyrektor Borawska „czwórką” kieruje już od 10 lat i w maju wygrała konkurs na nowego dyrektora, co wywołało falę protestów.


333 uczniów w Łomży pisze maturę poprawkową

pon, 24 sierpnia 2015 11:48

- Trzymam kciuki, aby 11. września wszyscy otrzymali upragnione świadectwa dojrzałości – mówi Jolanta Gołaszewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, w której do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym zasiądzie we wtorek o godzinie 9. rano 333 absolwentów liceów i techników. – Mieli sporo czasu w wakacje na przejrzenie materiału z języka polskiego, matematyki lub języków obcych oraz możliwość wglądu do swoich arkuszy egzaminacyjnych. Właśnie dzisiaj wpłynął 500. wniosek o udostępnienie w OKE arkuszy uczniom z dwóch „naszych” województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.


Czas kupować podręczniki i wyprawkę szkolną

Tornistry szkolne przed klasą
pt, 21 sierpnia 2015 16:42

- W tym tygodniu jest ogólne poruszenie, ale największej sprzedaży podręczników spodziewamy się w ostatnim tygodniu sierpnia i w pierwszym tygodniu września – mówi Dorota Żukowska, od 15 lat kierująca najbardziej znaną w Łomży Księgarnią Dom Książki przy ul. Dwornej 18. Sezon na nowe podręczniki w całej pełni, a jeśli ktoś woli tańsze, bo używane, może spróbować w księgarni przy Krótkiej. - Ale najwięcej klientów będziemy mieli 1. września i później – przewiduje Tomasz Mazurek, piąty rok prowadzący księgarnię przejętą po mamie. - Tu kolejka będzie aż na schodkach.


Pierwsze z Łomży w ogólnopolskim STEM

śr, 12 sierpnia 2015 16:44

STEM to skrót od angielskich słów: science (nauka), technology, engineering i mathematics oraz nazwa rankingu miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy”, wyspecjalizowanego w prowadzeniu rankingów wszelkiego rodzaju z zakresu edukacji. Autorzy sięgnęli po zdobywającą od kilku lat popularność w Stanach i NASA oraz Wielkiej Brytanii metodę przybliżania dyscyplin, od których zależy poziom życia na Ziemi. W polskich realiach dało to listę 200 liceów, które z matematyki, fizyki, chemii i informatyki uczą najlepiej w Polsce. 1. miejsce zajęło Liceum Staszica z Warszawy, które ma ponad 30% przewagi nad kolejnymi szkołami. Jedyne w zestawieniu z Łomży - I LO im. Tadeusza Kościuszki - zajęło 57. miejsce w kraju i 3. w województwie.


Rewolucja w sklepikach szkolnych

cz, 06 sierpnia 2015 08:47

Pierwszego września wszystkie sklepiki i stołówki szkolne czeka rewolucja. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia uczniowie mają jeść zdrowo. Koniec z batonikami, chipsami i lizakami w sklepikach. Koniec ze smażonymi i niepełnowartościowymi obiadami. Rodzice są zadowoleni, ale szkoły zapowiadają, że wolą zlikwidować sklepiki, niż je kontrolować. Często właściciele sklepików są przekonani, że zdrowe jedzenie jest drogie, ponieważ utożsamiają zdrową żywność tylko z żywnością ekologiczną. Czym zapełnić sklepikowe półki?


Będzie więcej magistrów z Łomży?

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży
cz, 23 lipca 2015 14:01

Informatyka i administracja to dwa kolejne kierunki studiów na których Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży chce kształcić magistrów. Wnioski muszą zostać ocenione jeszcze przez Polską Komisję Akredytacyjna, ale rektor uczelni dr hab. Robert Charmas liczy, że studia te ruszą już od października. Do tej pory PWSIiP magistrów kształci tylko na pielęgniarstwie.
- Dostaliśmy już zgodę ministerstwa na zwiększenie liczby studentów i to aż o 47% - podkreśla rektor zaznaczając, że po uruchomieniu studiów magisterskich na tych dwóch nowych kierunkach liczba studentów państwowej uczelni w Łomży zwiększy się do około 2400.


Dotacje na badania i szansa na rozwój

Budynek PWSIiP
śr, 22 lipca 2015 08:32

Dodatkowe ponad 270 tys. zł na utrzymanie specjalistycznych urządzeń badawczych otrzymała z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Łącznie z przyznaną w marcu subwencją na rozwój potencjału naukowego (257 tys. zł) „Państwówka” to ponad pół miliona złotych oraz nowe perspektywy rozwoju.
- Koszty utrzymania specjalistycznego sprzętu: odczynniki, materiały eksploatacyjne, serwis, ubezpieczenie majątkowe, koszty pośrednie itp., są bardzo wysokie. Natomiast naukowe doświadczenie należy zdobywać podczas wielogodzinnych prób technologicznych – wyjaśnia prof. dr hab. Mieczysław Obiedziński, dyrektor Instytutu Technologii Żywności i Gastronomii PWSIiP, który wspólnie z zespołem przygotował uzasadnienie merytoryczne dwóch projektów wysłanych do MNiSW.


Wakacyjny kurs języka angielskiego dla dzieci za darmo!

siedziba szkoły w Łomży, Al. Piłsudskiego 95
wt, 21 lipca 2015 14:15

Tak jak w poprzednie wakacje, tak i w tym roku, szkoła języków obcych LINGUO zaprasza dzieci na darmowe wakacyjne kursy języka angielskiego. Zabawa językiem angielskim w placówkach szkoły w Łomży, Zambrowie oraz Ostrowi Mazowieckiej będzie trwała przez cały sierpień.


„Drzewna” się obroniła

Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży
pt, 17 lipca 2015 11:57

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zdecydował, że od 1 września zostanie otwarta klasa pierwsza technikum Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych. Uczniowie będą kształcić się na 3 specjalnościach: technik technologii drewna, technik ochrony środowiska, technik geodezji.
- Bardzo cieszy nas ta decyzja. Mimo, że wszędzie mówiło się o likwidacji szkoły, udało się - nasza praca została doceniona - mówi dyrektor szkoły Irena Zwornicka zapraszając zainteresowane osoby do zapisywania się do szkoły, bo nabór w tym wypadku jeszcze trwa. - Szkoła dysponuje nowoczesnym laboratorium chemicznym, najwyższej klasy sprzętem do nauki przedmiotów geodezyjnych. Posiadamy trzy specjalistyczne sale komputerowe, wyposażone w laptopy, plotery i niezbędne programy komputerowe – dodaje.


Drugie przed pierwszym

wt, 14 lipca 2015 10:23

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży po raz drugi z rzędu miało najwyższą zdawalność z matury w mieście. Ze 184 absolwentów szkoły przystępujących do majowych egzaminów maturalnych świadectwa dojrzałości otrzymało 183, czyli 99,5%. W zestawieniu tym „drugie” wyprzedziło I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki, gdzie zdawalność wyniosła 98,4%. Gdy porównamy średnie wyniki poszczególnych egzaminów to wynika, że najlepsze ma „pierwsze”, a drugie jest „drugie”.


Zwolnienia w szkole

śr, 08 lipca 2015 13:17

10 nauczycieli straci pracę w Łomży od nowego roku szkolnego. Taką informację przekazała radnym wiceprezydent ds. edukacji Agnieszka Muzyk ogólnie informując o wynikach naboru do miejskich szkół. Najtrudniejsza sytuacja z naborem jest w Zespole Szkół Drzewnych. Tu do trzech rożnych klas technikum zgłosiło się od 5 do 12 uczniów. Jak mówiła radnym wiceprezydent nie ma jeszcze decyzji czy te klasy zostaną uruchomione, ale dyrektor Drzewnej Irena Zwornicka wyjaśnia, że podczas spotkania z prezydentem Mariuszem Chrzanowski uzgodniono, że w technikum zostanie uruchomiona jedna klasa trzech zawodów, gdy szkoła zbierze 20 uczniów.
- Taka liczbę już mamy, czekamy teraz na formalną decyzję prezydenta – mówi Zwornicka.


„Bernatowicz” jest najlepszy

pon, 06 lipca 2015 15:51

Publiczne Gimnazjum nr 6 im. T. Kościuszki to zdecydowanie najlepsze gimnazjum w Łomży wynika z zestawienia średnich wyników tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. Szkoła wyraźnie odstaje od pozostałych. Jej uczniowie osiągnęli o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent lepsze wyniki niż uczniowie pozostałych szkół z każdego przedmiotu. Oto ranking gimnazjów Łomży na podstawie średnich wyników osiąganych przez uczniów szkoły podczas egzaminy gimnazjalnego 2015.


« · «« · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · »» · »
 
160907010944.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0