piątek, 25 kwietnia 2014 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Najlepszy młody naukowiec... z Łomży

Kuba Nagrodzki - I nagroda i nagroda honorowa (fot. fundusz.org)
śr, 26 września 2012 08:42

Jakub Nagrodzki z Łomży został zwycięzcą 24 Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej. W Bratysławie, stolicy Słowacji, walcząc o tytuł Najlepszego Młodego Naukowca UE, swoje projekty prezentowało 117 uczestników w wieku od 14 do 21 lat z 36 państw i szkół z UE, którzy łącznie przedstawili 79 projektów. Łomżanin zdobył jedną z trzech I nagród w wysokości 7.000 EUR i nagrodę honorową.


Katyńska lekcja historii

E. Wiśniewska, A Mertens, J. Karwowska i P. Figiel przy tabliczkach upamiętniających ofiary Zbrodni Katyńskiej
wt, 25 września 2012 08:56

Przez trzy dni 30 uczniów szkół z województwa, w tym kilku z Łomży, odwiedzało miejsca kaźni Polaków w Katyniu i Kuropatach. Wycieczkę w ramach projektu edukacyjnego „Katyń - w 72. rocznicę Zbrodni”, zorganizował białostocki Oddział Instytutu Pamięci Narodowej.
- Krzyże w Kuropatach, katyńskie doły śmierci i 4412 tabliczek z nazwiskami rozstrzelanych jeńców wojennych w Katyniu, uświadomiły im, że mimo półwiecza trwania „kłamstwa katyńskiego” „pamięć nie dała się zgładzić, nie chciała ulec przemocy..” - podsumowuje Elżbieta Wiśniewska, opiekun uczestniczącej w wyjeździe grupy młodzieży z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży.


I Liceum Ogólnokształcące przygotowuje się do jubileuszu 400-lecia

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży
wt, 25 września 2012 08:07

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży to jedna z dziesięciu najstarszych szkół w Polsce. Zasłużona dla edukacji i wychowania patriotycznego pokoleń młodzieży jubilatka za rok rozpocznie wielkie świętowanie 400-lecia istnienia. Właśnie powstała grupa inicjatywna obchodów, na które mają złożyć się – między innymi - sesje naukowe, konferencje oświatowe, monografia i album fotograficzny, koncerty i festyn staropolski dla całego miasta, regionu i kraju.


Walczy o miano najlepszego Młodego Naukowca UE

pon, 24 września 2012 09:15

17-letni Jakub Nagrodzki absolwent łomżyńskiego PG nr 6 walczy w finale 24. edycji Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej, który odbywa się w Bratysławie. W stolicy Słowacji swoje projekty prezentuje 130 młodych naukowców z 37 krajów. Ogłoszenie wyników i wybór najlepszego młodego naukowca Europy we wtorek wieczorem.


Niemcy i Polacy odnawiają Skansen Kurpiowski

pon, 24 września 2012 08:07

12-osobowa grupa uczniów szkoły wielozawodowej CJD – Billberge w Niemczech przyjechała na dziesięć dni do Nowogrodu, by pomóc w naprawie obiektów Skansenu Kurpiowskiego im. Adama Chętnika. Do pracy i zabawy zaprosili ich rówieśnicy z Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży. To 15. wymiana „Drzewnej”, dzięki fundacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.


Najbezpieczniej w łomżyńskich przedszkolach i bursach

pt, 21 września 2012 12:07

189 wypadków odnotowano na terenie szkół i placówek oświatowych w Łomży, z czego najwięcej w podstawówkach – 56 oraz w liceach – 52. Najczęściej były to złamania i zwichnięcia kończyn, w czym swoistym rekordzistą jest I LO, gdzie doszło do 29 wypadków. Policja interweniowała 23 razy, najczęściej w zespołach szkół – 10. Przydzielono 42 uczniom kuratorów , którzy mają pod opieką najwięcej gimnazjalistów – 16, zaś w dziewięciu przypadkach założono tzw. niebieskie karty.


Mistrzowie matematyki grają w siatkę i obserwują gwiazdy

wt, 18 września 2012 15:31

- Zainteresowanie obozem przerosło najśmielsze oczekiwania, dlatego musieliśmy wielu zdolnym uczniom odmawiać z braku miejsc – mówi Konrad Dunajewski, uczący matematyki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, które zorganizowało I Obóz Matematyczny Nowogród 2012. Ponad 60 orłów Królowej Nauk ze szkół w Łomży, Łodzi, Radomiu, Olsztynie, Białymstoku i Ostrołęce od rana do nocy rozwiązuje zadania, uczestniczy w wykładach i zajęciach sportowych. A nocami aż do świtu podglądają przez teleskopy niebo nad Ziemią Łomżyńską.


Dach II LO już nie spadnie na głowy maturzystom...

II LO
pon, 17 września 2012 14:13

- W trakcie pisania matur dwa lata temu w auli nagle oberwał się kilkumetrowy płat sufitu – wspomina Józef Przybylski (lat 63), dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Łomży. - Na szczęście, słaby dach z blachy zarwał się nad sceną i nikomu nic się nie stało. Trochę rozproszyło to młodzież, ale wszyscy maturę zdali. Wówczas szybko podjęto decyzję o remoncie dachu, ale tylko nad Aulą im. Hanki Bielickiej. Na remont wciąż czeka dach nad „skrzydłami” budynku, a więc i nad salami lekcyjnymi. I remont tego dachu od strony wschodniej powinien zacząć się niebawem.


Stypendium dla przyszłych weterynarzy

pt, 14 września 2012 09:10

Pięcioro uczniów uczących się w kierunku technik weterynarii w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży otrzymało po raz pierwszy stypendium ufundowane przez właściciela Firmy „KONRAD” za szczególne osiągnięcia naukowe za rok szkolny 2011/2012.
Łomżyńska firma jest jedną z największych firm w kraju zajmujących się m.in. obrotem jałowicami hodowlanymi i importerem nasienia buhajów.


„Dziesiątka” doczeka(ła) się remontu generalnego

cz, 13 września 2012 15:52

Po blisko ćwierć wieku od powstania Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży doczeka się ona nareszcie remontu generalnego, dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wymiana dachu, elewacji, okien i drenażu wokół olbrzymiego budynku przy ul. Niemcewicza, w którym mieści się również Publiczne Gimnazjum nr 2, będzie kosztowała ok. 9 milionów złotych.


Towaroznawca – potrzebny na naszym rynku pracy

cz, 13 września 2012 09:28

Towaroznawstwo jest ciągle jednym z najmniej znanych kierunków studiów. Mimo pospolitej nazwy jest to kierunek dość elitarny. Można go studiować jedynie na kilku uczelniach w Polsce, a w województwie podlaskim jedynie w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży.


Z pustym żołądkiem nauka słabo wchodzi do głowy

śr, 12 września 2012 14:42

Dyrektorzy łomżyńskich podstawówek zgodnie zapewniają, że stołówki wydają dwudaniowe obiady z deserem wszystkim chętnym uczniom. Jedynie w Szkole Podstawowej nr 7 dyrektor Halina Szeligowska co roku martwi się, że nie nakarmi każdego, kto chce zjeść tani lub darmowy ciepły posiłek. Powodem niewydolności jest zbyt mała i niewystarczająco wyposażona kuchnia.


Niechętny marsz sześciolatka do szkolnej ławki

pon, 10 września 2012 15:47

Tylko 22 sześciolatków z Łomży zaczęło rok szkolny w klasach pierwszych szkół podstawowych. Rodzice najchętniej swoje pociechy w tym wieku posyłają w dalszym ciągu do przedszkoli. Sześciolatków w miejskich przedszkolach jest aż 277. Znaczna grupa - 177 dzieci w tym wieku - trafiła też do zerówek, czyli oddziałów przedszkolnych utworzonych kilka lat temu „tymczasowo” we wszystkich podstawówkach.
Wydaje się, że to przedostatni rocznik sześciolatków, których rodzice mogą wybierać, co jest lepsze dla dziecka. Rząd zapowiada, że tym razem już ostatecznie od już 2014 r. nauka w szkole będzie dla sześciolatków obowiązkowa.


Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2012/2013 w Łomży

pon, 03 września 2012 15:43

- Co jest pięknego w zawodzie nauczyciela...? Dzieci: to, kim są, kim się stają i kim będą - mówi ze wzruszeniem polonistka Marta Załuska z Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących w Łomży, która otrzymała od Prezydenta RP złoty medal „Za długoletnią służbę” podczas inauguracji nowego roku szkolnego w województwie podlaskim. - Dzieci dają nam wielką radość, pozytywne postrzeganie rzeczywistości i emanują młodością, przez co sami stajemy się młodsi!


Nowy rok z większą kasą

pon, 03 września 2012 09:28

Nowy rok szkolny 2012/2013 oznacza podwyżki dla nauczycieli. Podwyżka w zależności od „stopnia” nauczyciela wyniesie od 83 do 114 zł miesięcznie.


Nadzieje, remonty i projekty na rok szkolny 2012/2013 w Łomży

cz, 30 sierpnia 2012 20:21

- Powodów do radości nie ma zbyt wiele, ponieważ coraz trudniejszy jest budżet państwa i miasta, ale cieszy fakt, że pomimo codziennych trudności nauczyciele i dyrektorzy szkół mają determinację i chęci oraz są aktywni w licznych projektach – twierdzi odpowiedzialna za oświatę wiceprezydent Łomży Mirosława Kluczek.
Od poniedziałku nowy rok szkolny w Łomży zaczyna 1 139 pedagogów oraz 11 708 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.


Kurator oświaty z dyrektorami szkół z Łomżyńskiego

Jerzy Kiszkiel
śr, 29 sierpnia 2012 16:37

Podlaski kurator oświaty Jerzy Kiszkiel zaprosił na spotkanie ponad 200 dyrektorów i wicedyrektorów placówek z powiatów łomżyńskiego, kolneńskiego, zambrowskiego i wysokomazowieckiego do Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży. Dwie godziny trwała narada, jak mają w nowym roku szkolnym realizować kierunki polityki oświatowej państwa i jak przygotować się do sprawowanego przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku nadzoru pedagogicznego.


Ślubowali „rzetelnie pełnić powinność nauczyciela” mianowanego

Fot. UM Łomża
wt, 28 sierpnia 2012 14:02

Dwudziestu czterem nauczycielom z Łomży wiceprezydent miasta Mirosława Kluczek wręczyła akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. To uwieńczenie co najmniej dwuletniej pracy w szkole od dnia awansu na stopień nauczyciela kontraktowego, a następnie prawie trzyletniego stażu oraz zdanego w wakacje egzaminu przed komisją, powołaną przez prezydenta Łomży.


Na książki po nawałnicy

Zniszczony dom po nawałnicy w gminie Śniadowo
pon, 27 sierpnia 2012 16:38

Rodzice dzieci z gospodarstw dotkniętych tegorocznymi nawałnicami może otrzymać po 1000 zł pomocy finansowej na zakup podręczników oraz pokrycie innych wydatków szkolnych. W województwie podlaskim może to być około 130 dzieci.


Mniej uczniów, mniej klas, mniej nauczycieli...

pt, 24 sierpnia 2012 13:52

36 łomżyńskich nauczycieli nie wróci do pracy po wakacjach. W większości to nauczyciele, którzy mieli podpisane z dyrektorami szkół umowy czasowe i nie zostały one przedłużone – wynika z informacji przygotowanych przez urzędników ratusza na potrzeby łomżyńskich radnych.
Urzędnicy piszą, że podsumowanie wyników naboru do szkół będzie możliwe dopiero po rozpoczęciu roku szkolnego, niemniej już wiadomo, że klas w łomżyńskich szkołach będzie mniej niż rok temu.


« · «« · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0