niedziela, 26 kwietnia 2015 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Studniówkowy czas

wt, 21 stycznia 2014 10:09

Matury dopiero w maju, ale bale studniówkowe właśnie się zaczęły. W miniony weekend bawili się m.in. tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży.


Najlepsza w województwie z historii

pon, 20 stycznia 2014 09:57

Paulina Barwikowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży zwyciężyła w etapie okręgowym 40. ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej. Uczennica klasy II e i podopieczna Katarzyny Lipskiej zdobyła 100 punktów na 100 możliwych, bezapelacyjnie kwalifikując się do etapu centralnego olimpiady. Weźmie w nim również udział dwoje innych uczniów I LO, Grzegorz Pierczyński i Anna Wiaksa.


Styczniowe dodatki dla nauczycieli

pon, 20 stycznia 2014 09:08

Ponad sto tysięcy złotych musi wypłacić Łomża zatrudnionym w miejskich szkołach nauczycielom z dwóch grup: stażystów i mianowanych. To dlatego, że te dwie grupy awansu zawodowego nauczycieli nie osiągnęły w ubiegłym roku w Łomży – gwarantowanej Kartą Nauczyciela - średniej pensji i teraz, do końca stycznia, miasto musi wypłacić pedagogom jednorazowe dodatki uzupełniające.


Kino za film

pt, 17 stycznia 2014 08:31

Filmik „Siedem pomysłów” nakręcony przez uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży, został uznany za najlepszy w województwie, a szkoła została laureatem regionalnym konkursu Tesco dla szkół „talent do niemarnowania” i w nagrodę otrzyma szkolną salę kinową!


„Złote Szkoły 2014” z Łomży

śr, 15 stycznia 2014 11:51

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łomży znalazło się na 71 miejscu wśród ogólniaków w XVI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2014. Wśród techników na 74 pozycji jest łomżyński „Ekonomik” czyli Technikum nr 6 w ZSEiO nr 6 w Łomży. Obie szkoły otrzymały tytuł „Złotej Szkoły 2014”.


Rehabilitacja dzieci niepełnosprawnych z „Edukatorem”

Barbara Kuczałek, prezes zarządu Stowarzyszenia Edukator w Łomży.
śr, 08 stycznia 2014 08:04

- Jesteśmy ogromnie dumni ze swego osiągnięcia, ponieważ zdobyliśmy drugą lokatę punktową na 124 oceniane wnioski 13. konkursu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i mamy na rok 2014 zatwierdzony budżet projektu w wysokości 720 tys. 495 zł – cieszy się Barbara Kuczałek (lat 68), prezes zarządu Stowarzyszenia Edukator w Łomży. - Dzięki temu, przez trzy lata będziemy prowadzić wielospecjalistyczną i długofalową rehabilitację 21 dzieci niepełnosprawnych w wieku od roku do 10 lat z Łomży oraz powiatów: łomżyńskiego, kolneńskiego i zambrowskiego. Zapraszamy rodziców dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności, aby zgłaszali się do nas do 20. stycznia.


Weta podzieliła się na święta

pon, 23 grudnia 2013 08:43

Uczniowie Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży przed świętami Bożego Narodzenia zorganizowali trzy świąteczne zbiórki. W szkole zbierali żywności dla podopiecznych Łomżyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” pod wezwaniem Świętego Ducha, usypywali „górę grosza” dla wychowanków Łomżyńskich Domów Dziecka, oraz tradycyjnie już pamiętali też o „braciach mniejszych” ze schroniska dla bezdomnych psów „Arka” w Łomży.


Osiem tytułów laureata i osiem pasji Michała Łupińskiego

Michał Łupiński
pt, 20 grudnia 2013 08:14

Utalentowany szesnastolatek z Łomży urodził się pod znakiem Wodnika. Nie czyta horoskopów, bo nie wierzy, żeby data narodzin mogła zaważyć na dalszych losach człowieka. Wierzy natomiast w moc nauki i potęgę myśli, czyniącej ludzkie życie piękniejszym i bardziej radosnym, łatwiejszym i bezpieczniejszym. - Czuję się uzdolniony nie tylko w dziedzinach naukowych, ale wkładam całego siebie w realizację pasji – mówi Michał Łupiński, pierwszoklasista I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, gdzie po Publicznym Gimnazjum nr 6 trafił z tytułem laureata aż ośmiu wojewódzkich konkursów przedmiotowych, za co został stypendystą ministra edukacji.


Podstawówka w Sławcu mistrzem województwa... w zbieraniu

cz, 19 grudnia 2013 08:33

Blisko 450 kilogramów zużytych baterii zebrali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Hanki Bielickiej w Sławcu. „Zbierli nie wyrzucali” i dostali sprzęt za 12 tysięcy złotych, bo wygrali konkurs zorganizowany przez Urząd Marszałkowski, który miał uświadomić jak bardzo szkodliwe dla środowiska są zużyte baterie i akumulatory oraz jak postępować z odpadami niebezpiecznymi.
W sumie do akcji przystąpiło aż 119 szkół, których uczniowie przez miesiąc zebrali 18,5 tony zużytych baterii i akumulatorów.


Miasto dorzuci na nauczycielskie pensje

wt, 17 grudnia 2013 08:32

Ponad 1,3 mln zł trzeba przenieść pomiędzy działami i rozdziałami budżetu miasta aby pracownicy szkół otrzymali należne im wynagrodzenia? O przesunięcia środków „na zabezpieczenie niezbędnych potrzeb w placówkach oświatowych” z przeznaczeniem przede wszystkim na wynagrodzenia osobowe pracowników i składki ZUS, na dwa tygodnie przed końcem roku kalendarzowego, wystąpił prezydent Łomży.


Stypendyści marszałka

Jacek Piorunek i stypendyści ze szkół powiatu łomżyńskiego (fot. Paulina Makarska)
cz, 05 grudnia 2013 08:40

230 uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Województwa Podlaskiego znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, a odnoszących sukcesy na olimpiadach i w konkursach przedmiotowych otrzymało po 4 tys. zł na zakup pomocy naukowych, książek, sprzętu elektronicznego i kursy specjalistyczne. Stypendia z środków unijnych po raz szósty ufundował marszałek województwa. Wśród stypendystów jest kilkanaście osób z Łomży i okolicy.


Stypendyści prezydenta Łomży

Prezydent Mieczysław Czerniawski wręcza stypendia naukowe. fot. UM Łomża
pt, 29 listopada 2013 09:22

Blisko 90 najlepszych w nauce i sporcie uczniów łomżyńskich szkół otrzymało stypendia Prezydenta Łomży. Uroczystość wręczenia potwierdzających ich przyznanie dyplomów odbyła się w auli II Liceum Ogólnokształcącego.
- Można powiedzieć, że jesteście elitą elit, gdyż zostaliście wybrani spośród 271 zgłoszeń – powiedział do zgromadzonych uczniów podczas uroczystości prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski. - Chcę wam wszystkim pogratulować wyników w nauce i osiągnięć w sporcie oraz życzyć byście w takim rytmie i z takimi wynikami przeszli przez wszystkie szczeble edukacji.
Przez 10 miesięcy każda z wyróżnionych osób będzie otrzymywała od 80 do 180 zł wsparcia z kasy miasta.


I Liceum Ogólnokształcące szykuje się już do 400-lecia

śr, 27 listopada 2013 14:52

Najstarsza szkoła średnia ogólnokształcąca w Łomży, będąca nieprzerwanie spadkobiercą tradycji kolegium jezuickiego z 1614 r., przygotowuje się do uroczystego jubileuszu 400-lecia w dniach 27. - 29. czerwca 2014 r. Zakrojona na szeroką skalę impreza ma być, przede wszystkim, dobrą okazją do spotkania się aż trzech pokoleń nauczycieli i wychowanków I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki i Publicznego Gimnazjum nr 6. Towarzyszyć temu będą: panel historyczny, odsłonięcie tablicy pamiątkowej, popisy artystyczne młodzieży, koncert Filharmonii Kameralnej, promocja osiągnięć nauczycieli i uczniów „Pierwszego” oraz bal jubileuszowy na miarę 400-lecia.


Kamień węgielny pod nową halę sportową wmurowany

Fundamenty hali sportowej przy II LO w Łomży
wt, 26 listopada 2013 16:16

21 lat uczniowie czekali na budowę hali sportowej – mówił Józef Przybylski, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Łomży podczas uroczystości podpisania aktu erekcyjnego budowy hali sportowej, który następnie, wraz z kamieniem węgielnym wmurowano w fundamentu powstającej budowli. - Ta hala potrzebna jest młodzieży, nauczycielom i szkole. To inwestycja w przyszłość – podkreślał dyrektor Przybylski.


Flagi „protestacyjne” na łomżyńskich szkołach

pon, 18 listopada 2013 15:54

- Przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej, ponieważ w Łomży i powiecie łomżyńskim większość nauczycieli ma również „Dość tego!”, co planuje rząd od początku roku wprowadzić w ustawie o systemie oświaty i w ustawie Karta Nauczyciela – mówi Aleutyna Kołos, prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży. - Oflagowaliśmy prawie wszystkie budynki szkolne i rozwiesiliśmy plakaty, że protestujemy, bo mamy dość: niszczenia polskiej szkoły, komercjalizacji edukacji, rujnowania statusu zawodowego, bezrobocia nauczycieli, degradacji materialnej szkół, pogarszania warunków pracy i malejącym nakładom na oświatę. Liczymy teraz na pomoc Sejmu!


6.30 dla przedszkolaka to za wcześnie. Minister zleca kontrolę łomżyńskiego przedszkola

pon, 18 listopada 2013 08:04

- Rozpoczynanie bezpłatnego wymiaru godzin, opisanego jako „realizacja podstawy programowej” (ustalonego ogółem jako pięć godzin), od godziny 6.30 nie jest zgodne z zasadami higieny pracy dzieci w wieku przedszkolnym – twierdzi Justyna Sadlak z biura informacji Ministerstwa Edukacji Narodowej. To jedyne przedszkole w Łomży, a prawdopodobnie także w całym regionie, które realizację podstawy programowe zaczyna o 6.30, gdy w przedszkolu – według danych dyrekcji placówki – jest tylko około 23 z blisko 170 zapisanych dzieci.
- Niezgodne z prawem jest takie wyznaczenie bezpłatnych godzin, które uniemożliwia jakiemukolwiek dziecku skorzystanie z tego czasu – podaje Justyna Sadlak. I zapowiada, że MEN za pośrednictwem kuratora oświaty sprawdzi realizację bezpłatnego czasu nauczania w Przedszkolu Publicznym nr 4 w Łomży.


„Polska to My” – złote laury dla Łomży i Białegostoku

Aleksandra Mocarska z III LO w Łomży (Foto Gabs)
so, 09 listopada 2013 10:17

Pierwszymi miejscami sprawiedliwie podzielili się uczniowie liceów i gimnazjów z dwóch miast, z Mazowsza i z Podlasia, w VII Konkursie Poezji i Piosenki Patriotycznej „Polska to My”, jaki odbył się w III LO w Łomży. Pierwsze miejsce wyrecytowała mazowszanka Katarzyna Górska z II LO w Łomży, a wyśpiewała zwycięstwo reprezentantka gospodarza podniosłej imprezy Anna Baczewska. W kategorii gimnazjów najlepiej wypadły w oczach jury podlasianki z Białegostoku: recytatorka Katarzyna Rosicka z Publicznego Gimnazjum nr 9 i wokalistka Julia Kuzyka z PG nr 32. Konkurs zgromadził w tym roku 86 młodych wykonawców z 28 szkół, którzy noszą w sercu dobro - Polski.


Śniadanie daje dzieciom moc do zabawy i nauki

pt, 08 listopada 2013 14:29

- Codziennie rano trzeba zjeść porządne śniadanie, żeby nasz organizm miał odpowiednią dawkę witamin i mikroelementów – mówi Szymon.
- Aby nie być głodnym. I być zdrowym!– dodaje Akhmed.
Obaj są uczniami klasy III b Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży i razem ze swoim koleżeństwem, pod kierunkiem wychowawczyni Katarzyny Łebkowskiej, uczyli się, jak głosi hasło ogólnopolskiej akcji na temat zdrowego i racjonalnego odżywiania się, że śniadanie daje im moc.


„Ludzie zrobili bardzo wiele, ale rządzący nawet nie pozwolili wypowiedzieć się Polakom”

Agnieszka i Piotr Kłys z dziećmi
pt, 08 listopada 2013 12:35

Nie będzie ogólnopolskiego referendum w sprawie 6-latków. Sejm niewielką większością głosów posłów PO i PSL odrzucił podpisany przez prawie milion Polaków wniosek o zorganizowanie referendum edukacyjnego.
- Ludzie zrobili bardzo wiele, ale rządzący nawet nie pozwolili wypowiedzieć się Polakom – mówi Piotr Kłys. Wraz z małżonką psycholog Agnieszką Kłys mają trójkę małych dzieci w wielu od 7 do 2 lat i przez kilka miesięcy w Łomży i okolicy zbierali podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie tego referendum.
- Referendum nie będzie, ale ja nie tracę nadziei i wierzę że te zmiany nastąpią – podkreśla Agnieszka Kłys. - Wreszcie zaczęto o problemie niedostosowania szkół do potrzeb 6-latków otwarcie mówić.


Pieniądze na stypendia socjalne są. Wypłaty będą za dwa tygodnie

śr, 30 października 2013 08:56

- Około połowy listopada powinny ruszyć wypłaty stypendiów socjalnych dla uczniów z naszego miasta – podaje Anna Sobocińska rzecznik prasowy prezydenta Łomży. - Na koncie ratusza są pieniądze na pierwsze raty stypendiów dla uczniów. Środki pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa, przekazał nam je Podlaski Urząd Wojewódzki.
Póki co nie wiadomo jeszcze ile będą wynosiły stypendia na które czeka tysiąc rodzin uczniów z Łomży.


« · «« · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · »» · »
 
150403032059.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0