środa, 03 września 2014 napisz DONOS@
140825101326.gif
Wyszukiwarka
Wczytanie

EKOsobota w „Drzewnej”

so, 13 kwietnia 2013 20:47

– Prezentujemy temat ekologii od strony domu, żebyśmy wiedzieli na czym w tych trudnych czasach możemy zaoszczędzić – mówi Alicja Wejroch, pedagog szkolny w „Drzewnej”.
W Zespole Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży w sobotę dużo mówiono o ekologii i zdrowym trybie życia. Uczniowie i nauczyciele „Drzewnej” oraz zaproszeni goście przygotowali „EKOsobotę”, aby przekonać mieszkańców Łomży, że dbanie o środowisko to nie tylko zadanie ekologów, ale również nas wszystkich!
- Uczymy jak segregować śmieci, zgniatać odpady, żeby zajmowały mniej miejsca w koszach i pojemnikach – z korzyścią dla własnego portfela – podkreśla Irena Zwornicka, dyrektor szkoły.


W „Dziesiątce” powstanie pięciogodzinna zerówka

pt, 05 kwietnia 2013 12:56

- Właśnie dostaliśmy od prezydenta Łomży pozwolenie na tworzenie jeszcze jednego oddziału dla sześciolatków z programem nauki, zabawy i opieki przez pięć godzin dziennie! – cieszy się Jerzy Włodkowski, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych Szkoły Podstawowej nr 10 m. Jan Pawła II w Łomży. - Dzięki temu, rodzice 25 dzieci nie będą musieli wozić swoich pociech z naszego osiedla na drugi kraniec miasta, ponieważ będą mieli odpowiednie miejsce tuż koło domu.


Łomżyńscy szóstoklasiści pisali listy o pilocie Pirxie

Halina Szeligowska, dyrektor SP nr 7 w Łomży, Patrycja Piankowska i Jakub Nowociński z klasy VId (fot.: Halina Gątarz)
cz, 04 kwietnia 2013 12:09

Patrycja Piankowska i Jakub Nowociński jako pierwsi schodzą na hol parteru z sali na piętrze. Jest kilka minut po godzinie 10. Właśnie zakończyli pisanie sprawdzianu dla szóstoklasistów, potwierdzając umiejętności, które nabyli w trakcie nauki w Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży. Oboje uśmiechnięci i raczej wyluzowani. Na pierwszy rzut oka nie widać po nich stresu, z jakim mocowali się równo przez godzinę podczas pierwszego tak ważnego na edukacyjnej drodze egzaminu. - Łatwy, łatwy – twierdzą zgodnie i nie są w tej opinii osamotnieni. W Łomży do szkół podstawowych nr 2, 4, 5, 7, 9 i 10 uczęszcza 611 szóstoklasistów.


Podróż do krainy przodków

śr, 03 kwietnia 2013 18:02

Od urodzenia mieszka w Argentynie, jest reżyserem filmowym i nauczycielem. Pomimo polsko brzmiącego nazwiska zna tylko kilka słów w naszym języku, ale Polska zawsze była dla niego bardzo ważna z powodu więzi rodzinnych.
– Moi dziadkowie urodzili się w Polsce, w miejscowości Kuzie – mówi Daniel Bobrowski.
– Miałem z nimi bardzo dobry kontakt, szczególnie z dziadkiem, a moje polskie korzenie mają dla mnie wielkie znaczenie. Dlatego postanowiłem odwiedzić miejsce, gdzie dziadkowie się urodzili. Nigdy dotąd nie byłem w Polsce i jestem tą wizytą bardzo podekscytowany!


Szczęśliwy finisz epopei z remontem auli I LO w Łomży

wt, 02 kwietnia 2013 16:01

- Jestem bardzo szczęśliwy, że po licznych perypetiach możemy znów korzystać z naszej pięknej auli – mówi Jerzy Łuba, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, w skład którego wchodzą renomowane I LO i PG nr 6 przy ul. Bernatowicza. - Ja również jestem zadowolony, że komisja techniczna z ratusza odebrała po remoncie zabytkowy obiekt – dodaje inż. Andrzej Wszeborowski, autor śmiałej koncepcji i starannego projektu architektonicznego auli, nawiązujących do przedwojennego, klasycyzującego wyglądu niezwykle reprezentacyjnego wnętrza. Remont finalizowała jego firma Roboty Ogólnobudowlane i Konserwacja Zabytków.


Mistrzowskie loty ambitnej młodzieży z Łomży

so, 30 marca 2013 10:25

Mateusz Lipiński, trzecioklasista Publicznego Gimnazjum nr 6 w Łomży, zdobył siedem tytułów laureata wojewódzkich konkursów przedmiotowych, największą ich liczbę w historii szkoły: język polski, angielski, niemiecki, geografia, historia, wiedza obywatelska i ekonomiczna oraz chemia, a do tego tytuł finalisty konkursu z biologii. Wybitny absolwent SP nr 5 trafił już jako laureat kilku konkursów dla podstawówek do renomowanego gimnazjum, którego uczniowie zdobyli w tym roku szkolnym niebotyczną liczbę 72 tytułów laureata i 34 tytuły finalisty. Szkoła dla orlic i orłów?!


„Dyktando 2013” dla dziewięciolatków

Zwyciężczyni konkursu - Marlena Osińska ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży
pon, 25 marca 2013 12:00

Marlena Osińska ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży wygrała I Miejski Konkurs Ortograficzny uczniów klas trzecich i zdobyła tytuł „Mistrza Ortografii Miasta Łomża” . W sobotę w Szkole Podstawowej nr 7 z „najeżonym” wieloma pułapkami ortograficznymi tekstem dyktanda pod tytułem „Konkurs dla najbardziej odważnych” zmierzyło się 24 uczniów nie tylko ze szkół łomżyńskich, ale także z zaprzyjaźnionych podstawówek mickiewiczowskich z Ostrołęki i Jedwabnego.


Wśród najlepszych programistów...

so, 23 marca 2013 12:25

Tomasz Zwornicki z I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży zajął czwarte miejsce w międzynarodowym konkursie programistycznym High School Programming League. W piątej edycji uznawanego za jeden z najlepszych tego typu konkursów wzięli udział uczniowie z blisko stu szkół i 13 państw. Uczestnicy rozwiązywali zadania w czterech seriach trwających około 4 tygodni każda. Dzięki osiągnięciom Tomasza łomżyńska szkoła została sklasyfikowana na 14. miejscu w klasyfikacji generalnej.


Skarb, którego może zabraknąć…

so, 23 marca 2013 11:51

Ponad 400 gimnazjalistów z województwa podlaskiego wzięło udział w dwudniowych warsztatach ekologicznych w Zespole Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży. Odbyły się one w ramach obchodzonego 22 marca Światowego Dnia Wody 2013.
– Dbać o środowisko naturalne musimy od najmłodszych lat – podkreśla organizatorka warsztatów Katarzyna Mieczkowska. – Trzeba wpajać dzieciom i dorosłym jak oszczędzać wodę, bo wtedy też mniej za nią płacimy. Wiadomo też, że po nas będą następne pokolenia i trzeba im zostawić nieskażone środowisko. W Afryce i Azji już jest bardzo duży problem z wodą, dzieci umierają z jej braku. My Europejczycy nie zdajemy sobie sprawy, że czeka to również nas – mówi się, że już w 2025 roku będzie brakować wody pitnej w Polsce!


„W XXI wieku nie możemy żyć w kłamstwie...”

Wystawa w sali gimnastycznej III LO
wt, 19 marca 2013 15:07

- Podziwiam Polaków, którzy w czasie drugiej wojny światowej walczyli o to, żeby ocalić odzyskaną z trudem po 123 latach zaborów niepodległość – mówi Bartosz Niedźwiecki, drugoklasista z III LO w Łomży, po wykładzie „Kłamstwo katyńskie – Katyń 1940” pracownika Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku Pawła Kalisza. - Tysiące obrońców Ojczyzny czekała jeniecka niewola i haniebna kula w tył głowy w lesie katyńskim. Jednak ich ofiara nie poszła na marne: doceniamy nadal ich odwagę i poświęcenie, bo wiele im zawdzięczamy. Uchronili honor i wewnętrzną wolność, a nam chcieli oszczędzić dramatów, jakie przeżyło ich tragiczne pokolenie...


Turniej historyczny śladami powstania styczniowego

Kamień na mogile - cmentarzu Powstańców Styczniowych przy ul. Szosa Zambrowska w Łomży
wt, 19 marca 2013 10:11

- W II Rzeczpospolitej powstańcy styczniowi otaczani byli szczególnym szacunkiem, a pamięć o bohaterach była z wielkim pietyzmem kultywowana – przypomina dr Tadeusz Kowalewski z łomżyńskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana. - My też chcemy przywołać pamięć o wydarzeniach i powstańcach sprzed 150 lat w Łomżyńskim Turnieju Historycznym młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z byłego województwa łomżyńskiego. Do udziału w turnieju „Ślady powstania styczniowego 1863 – 1864” czekamy na zgłoszenia trzyosobowych drużyn szkolnych do 25. marca.


„Podlaska korona wiedzy” dla Wiktora z Łomży

Wiktor Walewski z SP nr 5 w Łomży i rodzice: Magdalena i Mariusz Walewscy
pon, 18 marca 2013 14:56

- Ja nie czuję się mistrzem, „koroną” czy szczególnie wyróżniony, bo przecież nie wiedziałem, że zostanę laureatem w każdym z konkursów, do których przystąpiłem – opowiada skromnie Wiktor Walewski (lat 13) z Łomży, jedyny w województwie podlaskim laureat aż pięciu konkursów przedmiotowych. „Mount Everest wiedzy, korona Podlaskiego, duma Szkoły Podstawowej nr 5, duma i szczęście rodziców” - tak Dorota Szymonowicz z łomżyńskiej delegatury Kuratorium Oświaty mówiła o rekordziście, który nagrody i listy gratulacyjne odebrał podczas podsumowania wojewódzkich konkursów przedmiotowych szkół podstawowych w roku 2012/2013.


Rektor Charmas wybrany

Rektor dr hab. Robert Charmas
cz, 14 marca 2013 12:47

Był jedynym kandydatem i został wybrany. Kolegium Elektorów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży wybrało dotychczasowego Rektora dr hab. Roberta Charmasa na rektora kolejnej kadencji 2013 - 2017.


Pierwsi stypendyści starosty

śr, 13 marca 2013 21:33

Ewelina Lubiejewska z gminy Piątnica w dziedzinie sportowe, Karol Kurpiewski z gminy Łomża w dziedzinie naukowej oraz Piotr Komorowski z gminy Piątnica w dziedzinie artystycznej - to pierwsi stypendyści Starosty Łomżyńskiego. Uroczystość wręczenia stypendiów za wybitne wyniki i osiągnięcia odbyła się w trakcie sesji Rady Powiatu Łomżyńskiego. Każdy ze stypendystów od starosty Lecha Szabłowskiego otrzymał po tysiąc złotych.


Jak I sekretarz PZPR z sekretarzem...

Mieczysław Czerniawski
śr, 13 marca 2013 09:23

„Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że konferencja prasowa dotyczyła tylko sprawy znanej z licznych medialnych przekazów a problemy kolei do Łomży oraz Edukatora posłużyły jako jej medialna przykrywka. Czarne tło zawsze wybiela” – pisze Tadeusz Zaremba, którego Mieczysław Czerniawski ostatni I sekretarz Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Łomży, a dziś prezydent Łomży, podczas wczorajszego spotkania z dziennikarzami przedstawił jako byłego pierwszego sekretarza miejskiego komitetu PZPR, wicekuratora z poruczenia PZPR, dyrektora Zespołu Szkół Mechanicznych z rekomendacji PZPR. Nazwisko Zaremby padło w kontekście sporu wokół władz Edukatora i zarzutów o stronniczość jakie prezydentowi Czerniawskiemu stawiają członkowie Komitetu Obrony Społeczno-Oświatowego Stowarzyszenia Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym Edukator w Łomży.


Zmiana zawodu? To takie proste.

śr, 13 marca 2013 08:56

„Śmiali się gdy zapisałem się do szkoły – ale gdy dostałem upragnioną pracę i zobaczyli moją pierwszą wypłatę…” Pan Robert, lat 36, absolwent kierunku technik higieny i bezpieczeństwa pracy, rozpoczął naukę półtora roku temu. Dziś odebrał dyplom, nadający mu uprawnienia państwowe. „Ciężko było się zebrać, uczestnictwo w zajęciach to 70% sukcesu, ale było warto! Po praktykach zawodowych pracodawca dał mi szansę. Dziś nie muszę stać w kolejce na Nowogrodzkiej” – uśmiecha się.


Rodzicu, szukaj miejsca dla przedszkolaka w Łomży

wt, 12 marca 2013 14:55

Łomżyńskie przedszkola zaczęły przyjmować od rodziców deklaracje o pozostaniu ich dzieci w tej samej placówce lub o przejściu 6-latków do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej. Czeka na nie około 1500 miejsc w dziewięciu przedszkolach publicznych oraz 280 miejsc w 13 oddziałach przedszkolnych sześciu podstawówek. Ponadto 550 miejscami dysponują cztery przedszkola niepubliczne. Rodzice mogą składać deklaracje do 22. marca. Potem od 25. marca do 12. kwietnia potrwają zapisy do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz przyjmowanie dokumentów. Ogłoszenie listy dzieci przyjętych w obu typach placówek nastąpi 22. kwietnia o godz. 15.


Czekają na stypendia

pon, 11 marca 2013 15:23

Rodziny biednych uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych nie tylko z Łomży, ale i z całego województwa podlaskiego, czekają na szkolne stypendia socjalne. Niestety, ani ich wysokość, ani termin wypłaty nie są znane z jednego prostego powodu: do tej pory Ministerstwo Edukacji Narodowej nie przelało środków na konto województwa, co oznacza, że nie ma ich jeszcze również na koncie choćby miasta Łomża.


Wielkanocne warsztaty w „drzewnej”

nie, 10 marca 2013 14:54

Wielkanocne pisanki, wykonane z włóczki zajączki, ręcznie robione kartki z życzeniami czy kurpiowskie palmy można było kupić w sobotę w Zespole Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży. Warsztaty wielkanocne zorganizowano by zintegrować nie tylko społeczność tej szkoły, ale także mieszkających w jej pobliżu łomżan. Można było nie tylko zobaczyć i kupić świąteczne ozdoby, ale także poznać techniki ich wykonywania.
Wstęp na warsztaty był otwarty, a wszyscy odwiedzający szkołę otrzymywali w prezencie książeczkę z przepisami na wielkanocne potrawy.


Prymusi 2013 w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Łomży

pt, 08 marca 2013 14:33

Agnieszka Krajewska ma średnią ocen 5,3, natomiast Igor Kołakowski 5,2. Oboje są najlepiej uczącymi się w klasie trzeciej Publicznego Gimnazjum nr 1 imienia Noblistów Polskich w Łomży. Tradycją PG nr 1 stało się spotkanie społeczności szkolnej z prymusami, czyli uczniami, którzy w pierwszym półroczu osiągnęli średnią ocen co najmniej 5,0 i mają wzorowe zachowanie.


« · «« · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · »» · »
 
140830091921.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0