czwartek, 05 marca 2015 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Umowa na budowę sali przy II LO w Łomży podpisana

Wizualizacja hali, która ma zostać wybudowana przy II LO w Łomży
cz, 19 września 2013 08:45

- To było przez długie lata marzenie dyrektora Józefa Przybylskiego, który stworzył i od początku kieruje II LO, żeby przy „Drugim” zbudować salę gimnastyczną – komentuje Konrad Haponik, od 1995 roku prowadzący zajęcia wychowania fizycznego w cenionym liceum przy pl. Kościuszki w Łomży. - Młodzież, nauczyciele i rodzice są zachwyceni. Absolwenci też, bo już mi mówili, że ich praca nie poszła na marne, że zauważono ich wyniki sportowe bez miejsca do ćwiczeń i treningów.
Dyrektor II LO Józef Przybylski za cel postawił sobie, że przed odejściem na emeryturę w przyszłym roku postawi halę sportową przy II LO. Albo przynajmniej przekaże następcy fundamenty. I cel osiągnął.
Wczoraj w ratuszu podpisano umowę na budowę sali sportowej przy II LO. Kwadransowa uroczystość odbyła się w gabinecie prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego. Zarówno jego, jak i dyrektora Przybylskiego, na niej jednak nie było. Umowę w imieniu miasta podpisał wiceprezydent Beniamin Dobosz.


Rządowe dotacje dla przedszkoli. Także na zajęcia dodatkowe

śr, 18 września 2013 16:10

- W środę 18 września wojewoda podlaski przekazał na konta podlaskich samorządów pierwszą transzę rządowych dotacji dla przedszkoli - 3 mln 620 tys zł - informuje Joanna Gaweł, rzecznik wojewody. - Pieniądze te mogą być wykorzystane przez przedszkola na różne cele, również na zajęcia dodatkowe. W tym roku dotacja na każde dziecko wyniesie 414 zł.


Młodzi polscy matematycy przygotowują się do olimpiady

śr, 18 września 2013 10:51

Na tydzień przyjechało do Nowogrodu 46 uczniów z całej Polski, aby podczas obozu matematycznego robić to, co miłośnicy Królowej Nauk lubią najbardziej: łamać sobie głowy nad problemami, o których przeciętny zjadacz chleba nie ma zielonego pojęcia, i rozwiązywać zadania, np. z algebry, geometrii bądź teorii liczb. Na obóz matematyczny Nowogród 2013 r. po raz drugi zaprosiło ich I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży. Nie ma czasu na pływanie kajakami po Narwi, grzybobranie czy dyskoteki – od rana do wieczora matematycy uczestniczą w wykładach i ćwiczeniach.


Prezydencka rewolucja w oświacie wycofana... czy ukryta?

Mieczysław Czerniawski
pon, 16 września 2013 13:56

Czy prezydent Łomży chciał w przyszłym roku przekazać organizacjom pozarządowym trzy miejskie przedszkola, przekształcić Szkołę Podstawową Nr 2 w szkolę filialną „czwórki” zostawiając tu jedynie klas 0-III, i zlikwidować Zespół Centrów Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego, a do jego budynku przeprowadzić Technikum Nr 9 wchodzące w skład Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych? Prezydent napisał o tym w przekazanym w piątek radnym projekcie założeń polityki społeczno–gospodarczej na rok 2014. W poniedziałek rano opisaliśmy prezydenckie plany, a po południu Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta tłumaczy, że to są „analizy, a nie decyzje”, które zostały ujawnione przez pomyłkę.
- Wniesiona już została do Rady Miejskiej autopoprawka, która rezygnuje z zapisów szczegółowych. (...)Dajemy szansę placówkom na przeprowadzenie kolejnych naborów – napisała rzeczniczka prezydenta Mieczysława Czerniawskiego.


Prezydent szykuje rewolucję w oświacie

Szkoła Podstawowa nr. 2
pon, 16 września 2013 09:15

Przekazywanie miejskich przedszkoli i szkół organizacjom pozarządowym to nowy pomył prezydenta Łomży na oszczędności. Już w przyszłym roku trzy miejskie przedszkola – nr 1, 2 i 10 – miałyby zostać przekazane do prowadzenia organizacjom pozarządowym. Zmiany miałyby dotknąć także sieć miejskich podstawówek i szkół ponadgimnazjalnych. Mówiące o tym zapisy znalazły się w przesłanym radnym projekcie „założeń polityki społeczno–gospodarczej na rok 2014”. To dokument strategiczny, na jego podstawie uchwalany jest budżet miasta na przyszły rok.


Szkoła Rysunku Labirynt

cz, 12 września 2013 08:22

Zaprasza na spotkanie informacyjne, wykład i wystawę prac uczniów.
Zastanawiasz się nad wyborem studiów? Architektura to wybór z przyszłością!
- Czy warto studiować architekturę i jak jest specyfika tych studiów?
- Którą politechnikę wybrać , białostocką, gdańską czy warszawską?
- Jak przygotować się do egzaminu i jak rozpocząć naukę rysunku?
- Jak uczymy rysunku i jak promujemy młode talenty z Podlasia?


Marek Sokołowski: „Mam szczęście, zapał i... trochę talentu”

Marek Sokołowski z mamą Mariolą Sokołowską
wt, 10 września 2013 17:03

Marek Sokołowski, wybitny trzecioklasista I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, zdobywca brązowego medalu na 54. Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej w Santa Marta (Kolumbia) otrzymał list gratulacyjny i upominek od prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego. Reprezentujący Polskę i Łomżę chłopiec z Kolna rywalizował tam z najlepszymi młodymi matematykami z 96 krajów świata.
„Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć, jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki” - takimi słowami genialnego fizyka Alberta Einsteina zaczyna się list gratulacyjny prezydenta dla Marka Sokołowskiego. - Dopiero wtedy, kiedy dostałem medal Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej, dotarło do mnie, ile musiałem się starać... - wyjawia skromnie kolneńsko-łomżyński olimpijczyk. - I dopiero później, na chłodno, odczułem wielką radość!


Z zawodem w kieszeni

wt, 03 września 2013 11:35

Blisko 85% absolwentów zawodówek w Łomży i ponad 68% łomżyńskich techników otrzymało certyfikaty potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Łącznie do organizowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży egzaminów zawodowych w tym roku w całym województwie podlaskim przystąpiło 8570 osób.


Nowy rok szkolny... z problemami

pon, 02 września 2013 08:20

Ponad 12 tysięcy przedszkolaków i uczniów, oraz około 1100 nauczycieli zaczyna w Łomży nowy rok szkolny. Zarówno uczniów jak i nauczycieli jest mniej niż w roku ubiegłym - liczba nauczycielskich etatów zmniejszyła się ze 1109 do 1063. Najwięcej uczniów, a w ślad za tym i nauczycielskich etatów, ubyło w szkołach ponadgimnazjalnych.
- Byłabym zadowolona gdyby nie było problemów finansowych – mówiła tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego zastępca prezydenta Łomży do spraw oświaty Mirosława Kluczek.


Bezpieczna droga do szkoły

cz, 29 sierpnia 2013 13:29

Sześcioro dzieci zginęło, a ponad 70 zostało rannych – to tragiczny bilans wypadków z udziałem najmłodszych, do jakich doszło na terenie województwa podlaskiego w ubiegłym roku.
- Wielu z tych zdarzeń można by uniknąć, gdyby odpowiednio wcześniej dorośli pokazali dzieciom, jak należy zachować się na drodze, w jakich miejscach przechodzić przez jezdnię, czy w jaki sposób bezpiecznie podróżować samochodem – podkreślają policjanci przestrzegając rodziców.
Policjanci apelują także do rodziców by wyprawiając dzieci do szkoły pamiętali o elementach odblaskowych na ubraniach czy tornistrach.


Rok szkolny czas zaplanować

Droga do szkoły
cz, 29 sierpnia 2013 10:52

W poniedziałek zaczyna się nowy rok szkolny, który tym razem skończy się dzień wcześniej niż ostatnio. Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych we wszystkich szkołach w Polsce wyznaczone jest na 27 czerwca 2014r. W międzyczasie będzie jednak kilka przerw dłuższych i krótszych. Oto kalendarz roku szkolnego 2013/2014.


Starzy nowi dyrektorzy

śr, 28 sierpnia 2013 17:42

Dyrektorzy sześciu miejskich przedszkoli i szkół zostali powołani na dyrektorów swoich placówek na kolejne pięć lat. Zarządzenia powołujące dyrektorów placówek oświatowych na niespełna tydzień przed początkiem roku szkolnego podpisał zastępca prezydenta Łomży Beniamin Dobosz.


Triumf Marka Sokołowskiego, czyli matematyka i egzotyka

Marek Sokołowski
śr, 28 sierpnia 2013 07:58

- Jeżeli jakaś osoba w oczach profesora matematyki Piotra Łowickiego ma zostać finalistą czy laureatem olimpiady matematycznej, to profesor będzie współdziałał w trudach i działaniach przyszłego olimpijczyka – twierdzi z mocą Marek Sokołowski, za chwilę uczeń klasy III d w I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży i brązowy medalista 54. Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej, w której reprezentował Polskę wśród 97 krajów świata w Santa Marta (Kolumbia w Ameryce Południowej). - Mojemu profesorowi nie zabraknie pomysłów, zbiorów zadań, czasu na organizację dodatkowych kółek ani chęci do wypychania nas na konkursy w Polsce i na świecie!


Jeszcze raz... matura

pon, 26 sierpnia 2013 08:13

Ponad 1500 tegorocznych maturzystów, którym nie udało się uzyskać świadectwa dojrzałości podczas majowych egzaminów, znów ma szansę. Maturalne egzaminy poprawkowe potrwają od 26 do 30 sierpnia, przy czym dziś zaczynają się ustne, a we wtorek o 9.00 zostanie przeprowadzony egzamin w części pisemnej.


Edukator zgodził się na ugodę z Panią Prezydentową, ale...

Barbara Kuczałek
pt, 23 sierpnia 2013 16:35

W łomżyńskim Sądzie Pracy pełnomocnik Izabeli Czerniawskiej, odwołanej po 10 latach pracy dyrektor znanego przedszkola Mały Artysta i członkini zarządu Stowarzyszenia Edukator w Łomży, zaproponowała w obecności i za zgodą Pani Prezydentowej zmianę rozwiązania stosunku pracy bez okresu wypowiedzenia (tzw. dyscyplinarnego) i bez roszczeń finansowych na porozumienie stron. Obecny na rozprawie zarząd Stowarzyszenia Edukator, które prowadzi już 44 placówki oświatowe, zgodził się na to i ugodę podpisano od ręki. Jednak po trzech godzinach rozprawy w czwartek nie doszło do ugody z Bogusławą Cymek, drugą zwolnioną dyrektorką przedszkola Wesołe Słoneczko, która wpierw wnosiła o przywrócenie do pracy, a teraz żąda odszkodowania ponad 13 tys. zł brutto.


Na nową halę sportową potrzebne są miliony

śr, 21 sierpnia 2013 11:26

Ponad 9 milionów złotych ma kosztować sala sportowa, którą miałaby powstać przy II Liceum Ogólnokształcącym w Łomży. O miejskie zlecenie na jej budowę ubiega się pięć firm przy czym w tej grupie nie ma żadnej z Łomży. Najtańszą ofertę złożyła białostocka firma Rodex , która w konsorcjum z Instal Białystok, czyli firmą która zbudowała nam już m.in. nowy basen i Venedę, chce ją wybudować za 9 mln 153 tys. 906 zł. W tegorocznym budżecie na inwestycję miasto ma około 10% tej kwoty.


Mniej klas w najlepszych szkołach w mieście – kara to czy nagroda?

śr, 31 lipca 2013 08:52

I Liceum Ogólnokształcące, II LO i III LO w Łomży mają tegoroczny „nabór stabilny, bez zmian w stosunku do roku poprzedniego” - tak poinformowało media biuro prasowe łomżyńskiego ratusza. O stabilności miałby świadczyć fakt, że - jak podaje Łukasz Czech w oparciu o informacje z wydziału oświaty – licea mają „odpowiednio” pięć, sześć i siedem klas pierwszych. Wydział oświaty Urzędu Miejskiego, a w ślad za nim również biuro prasowe ratusza, upubliczniły nieprawdę: w I LO w poprzednich latach było sześć klas, a nie pięć. I to niejedyne potknięcie w oświatowym opracowaniu. Mieszczące się pod tym samym adresem Publiczne Gimnazjum nr 6, zdaniem urzędników, jest „stabilne”, bo ma dwie klasy pierwsze w naborze. Tymczasem rok temu i dwa lata temu miało ich po trzy.


Uczniowie z II LO doczekają sali gimnastycznej

wt, 30 lipca 2013 08:41

Uczniowie zaczynający w tym roku naukę w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Łomży doczekają prawdziwej szkolnej sali sportowej. Za blisko dwa lata – w maju 2015 roku - przy budynku szkoły powinna już stać hala sportowa. Ratusz właśnie ogłosił przetarg na jej budowę. Sala gimnastyczna z zapleczem została zaprojektowana jako obiekt samodzielny, powiązany funkcjonalnie z istniejącą szkołą, i zaprojektowano ją jako obiekt na którym będzie można przeprowadzać zawody sportowe na poziomie wojewódzkim.


Ugoda. Będzie przedszkole

Cecylia Sobolewska, Mieczysław Czerniawski i Witold Wincenciak
śr, 24 lipca 2013 14:12

Miasto przekazało na 20 lat Towarzystwu Wiedzy Powszechnej w bezpłatne użyczenie budynek wraz z działką przy ul. Studenckiej 11, w którym przez ostatnie lata mieściły się ZDZ-ty, wcześniej zlecając jego remont za 100 000 zł. W budynku TWP ma utworzyć publiczne przedszkole i żłobek, co oznacza, że dzieci będą przyjmowane za darmo, a samorząd będzie przekazywał środki pokrywające w 100% koszty utrzymania dzieci.
Ile warta jest użyczona nieruchomość? tego – jak zapewniano - nie wie ani prezydent Mieczysław Czerniawski, który dziś podpisał umowę z TPW, ani urzędnicy z ratusza, bo wyceny jeszcze nie ma. Prezydent tłumaczy zaś, że darmowa nieruchomość na przedszkole, to ugoda z Towarzystwem, które na 1,6 mln zł oszacowało swoje roszczenia z tytułu niewypłaconej dotacji oświatowej za 2008 i 2009 rok, i że przy okazji miasto rozwiąże też problem braku miejsc w przedszkolach, bo po ostatnim naborze zabrakło ich aż dla 161 dzieci.


Nabór uzupełniający w szkołach

wt, 09 lipca 2013 08:11

Dziś rozpoczyna się nabór uzupełniający w szkołach ponadgimnazjalnych Łomży. Absolwenci gimnazjów którzy, ze względu na zbyt słabe wyniki, nie znaleźli się na listach przyjętych do wymarzonych liceów mogą jeszcze wybierać inne szkoły. Wolne miejsca są przede wszystkim miejskich technikach i zawodówkach, ale są jeszcze także braki w niektórych liceach.


« · «« · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · »» · »
 
150220121842.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0