poniedziałek, 29 sierpnia 2016 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

„Drzewna” się obroniła

Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży
pt, 17 lipca 2015 11:57

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zdecydował, że od 1 września zostanie otwarta klasa pierwsza technikum Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych. Uczniowie będą kształcić się na 3 specjalnościach: technik technologii drewna, technik ochrony środowiska, technik geodezji.
- Bardzo cieszy nas ta decyzja. Mimo, że wszędzie mówiło się o likwidacji szkoły, udało się - nasza praca została doceniona - mówi dyrektor szkoły Irena Zwornicka zapraszając zainteresowane osoby do zapisywania się do szkoły, bo nabór w tym wypadku jeszcze trwa. - Szkoła dysponuje nowoczesnym laboratorium chemicznym, najwyższej klasy sprzętem do nauki przedmiotów geodezyjnych. Posiadamy trzy specjalistyczne sale komputerowe, wyposażone w laptopy, plotery i niezbędne programy komputerowe – dodaje.


Drugie przed pierwszym

wt, 14 lipca 2015 10:23

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży po raz drugi z rzędu miało najwyższą zdawalność z matury w mieście. Ze 184 absolwentów szkoły przystępujących do majowych egzaminów maturalnych świadectwa dojrzałości otrzymało 183, czyli 99,5%. W zestawieniu tym „drugie” wyprzedziło I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki, gdzie zdawalność wyniosła 98,4%. Gdy porównamy średnie wyniki poszczególnych egzaminów to wynika, że najlepsze ma „pierwsze”, a drugie jest „drugie”.


Zwolnienia w szkole

śr, 08 lipca 2015 13:17

10 nauczycieli straci pracę w Łomży od nowego roku szkolnego. Taką informację przekazała radnym wiceprezydent ds. edukacji Agnieszka Muzyk ogólnie informując o wynikach naboru do miejskich szkół. Najtrudniejsza sytuacja z naborem jest w Zespole Szkół Drzewnych. Tu do trzech rożnych klas technikum zgłosiło się od 5 do 12 uczniów. Jak mówiła radnym wiceprezydent nie ma jeszcze decyzji czy te klasy zostaną uruchomione, ale dyrektor Drzewnej Irena Zwornicka wyjaśnia, że podczas spotkania z prezydentem Mariuszem Chrzanowski uzgodniono, że w technikum zostanie uruchomiona jedna klasa trzech zawodów, gdy szkoła zbierze 20 uczniów.
- Taka liczbę już mamy, czekamy teraz na formalną decyzję prezydenta – mówi Zwornicka.


„Bernatowicz” jest najlepszy

pon, 06 lipca 2015 15:51

Publiczne Gimnazjum nr 6 im. T. Kościuszki to zdecydowanie najlepsze gimnazjum w Łomży wynika z zestawienia średnich wyników tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. Szkoła wyraźnie odstaje od pozostałych. Jej uczniowie osiągnęli o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent lepsze wyniki niż uczniowie pozostałych szkół z każdego przedmiotu. Oto ranking gimnazjów Łomży na podstawie średnich wyników osiąganych przez uczniów szkoły podczas egzaminy gimnazjalnego 2015.


Indeks za opisanie kanibalizmu i wydziobywania piór u ptaków

Filip Łapiński i Jan Jarota
cz, 02 lipca 2015 08:56

Filip Łapiński, absolwent technikum weterynaryjnego w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży zdobył indeks na I rok Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. To nagroda główna w 12. już Konkursie Jana Stypuły dr nauk weterynaryjnych Senatora Ziemi Łomżyńskiej. Filip Łapiński otrzymał ją za pracę pt. „Kanibalizm i pterofagia u ptaków”.


75% zdało maturę

wt, 30 czerwca 2015 10:23

3/4 tegorocznych maturzystów zaliczyło egzamin dojrzałości. Tradycyjnie już lepiej z majowym egzaminem poradzili sobie absolwenci liceów ogólnokształcących niż techników. Licealiści pisali egzamin w nowej formule i mają zdawalność na poziomie 82%. Absolwenci technikum przystąpią do matury jeszcze w formule obowiązującej w 2014 r. i zaliczyło ją tylko 62% chętnych.
Z informacji podanej przez OKE w Łomży wynika, że blisko 1800 maturzystów z województwa podlaskiego ma prawo do egzaminu poprawkowego w sierpniu.


Słoneczne wakacje na Mazurach albo w domu na wsi

Dyrektor III LO Grażyna Chodnicka gratuluje Kamilowi Fabiszewskiemu
pt, 26 czerwca 2015 13:30

Zdarza się, że na zakończenie roku szkolnego bardziej zadowoleni są dyrektorzy i nauczyciele, niż uczniowie. Takie wrażenie można było odnieść z uroczystej powagi, w jaką wychowanków III LO wbiła słoneczna dekoracja w sali gimnastycznej z hasłem „Już wakacje”, słońce na niebie i piosenki o lecie i wolnym od nauki czasie. - Dziękuję za wysiłki i pracę nauczycielom, Wam, że chcieliście się czegoś nauczyć, rodzicom za wsparcie naszych wspólnych starań – przemawiała więc króciutko dyrektor Grażyna Chodnicka w III LO, gdzie najwyższą średnią ocen na świadectwie z czerwonym paskiem uzyskała pierwszoklasistka Anna Jankowska: 5 oraz stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Ania podczas kanikuły wybiera się na Mazury pożeglować i odpocząć. Odpoczynek od wstawania do szkoły w Łomży czeka 9322 uczennice i uczniów podstawówek, gimnazjów, liceów i techników, a wolne od chodzenia przedszkola będzie miało także około trzech czwartych z 1338 milusińskich.


„Budowlanka” z Łomży współpracuje z Politechniką Białostocką

Prof. Lech Dzienis (Rektor PB)  i Artur Ciborowski (dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Zielonej w Łomży)
pon, 22 czerwca 2015 15:32

Największa uczelnia techniczna w Polsce północno-wschodniej – Politechnika Białostocka, która kształci około 12 000 studentów – podpisała pierwszą umowę o współpracy z łomżyńską szkołą średnią. - Politechnika Białostocka to najlepsza uczelnia w naszym regionie, kształcąca na kierunku budownictwo, dlatego sami wystąpiliśmy z inicjatywą o prowadzeniu wspólnych działań – wyjaśnia zwięźle dyrektor Artur Ciborowski (lat 53), już od 24 lat kierujący Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Zielonej w Łomży, gdzie gościł rektor PB prof. Lech Dzienis (lat 62).


Wampiriada w Wecie

so, 20 czerwca 2015 10:20

Ostatnią w tym roku szkolnym akcję zbiórki krwi przeprowadzono w piątek w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży. Wampiriada współorganizowana była przy udziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łomży i wzbogaciła jej bank o dodatkowe blisko 10 litrów bezcennego lekarstwa.


Gimnazjaliści poznali wyniki egzaminu

pt, 19 czerwca 2015 13:21

W piątek uczniowie III klas gimnazjów poznali wyniki kwietniowego egzaminu gimnazjalnego. W Łomży pisało go około 630 osób, w powiecie łomżyńskim ok. 530. Generalnie z egzaminem gimnazjalnym lepiej radzą sobie uczniowie z większych miast. Tendencję tę widać także w przypadku województwa podlaskiego.
Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego jest warunkiem ukończenia gimnazjum, a jego wynik będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.


Everybody loves Luis, a Luis Solaun kocha... Łomżę

Luis Maria Solaun Vallhonrat z Hiszpanii
cz, 18 czerwca 2015 15:45

- Nie byłem zainteresowany uczeniem się polskiego, ponieważ zamierzałem studiować w Łomży tylko sześć miesięcy, a za główny cel pobytu obrałem sobie poprawienie znajomości angielskiego – mówi po angielsku Luis Maria Solaun Vallhonrat (lat 26), student zarządzania Uniwersytetu Bilbao w Hiszpanii, który przez 10 miesięcy studiował w łomżyńskiej PWSIiP jako stypendysta w ramach programu Erasmus. Ponadto jako stażysta Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji, gdzie odbyło się podsumowanie 2. edycji projektu „Studenci Erasmus+ w łomżyńskiej szkole”, uczył nam dzieci. - Wybrałem małą Łomżę, a nie Warszawę, bo tu cicho, spokojnie i zielono, ludzie dobrzy i gościnni. Chciałem pożyć samodzielnie, bez rodziców, i na własną rękę poszukać swego miejsca w świecie.


Matematyczna niespodzianka w rankingu podstawówek Łomży

śr, 17 czerwca 2015 18:43

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży opublikowała wyniki sprawdzianu szóstoklasistów w rozbiciu na poszczególne szkoły. Dane te pozwalają na opracowanie swoistego „rankingu” podstawówek. I jest niespodzianka. Znakomity wynik z matematyki osiągnęli uczniowie „dziewiątki”. Zdobywając średnio 74% punktów, przy średniej miejskiej 66%, która i tak jest o 5 punktów wyższa od średniej ogólnopolskiej, wywindowali szkołę na pierwsze miejsce...


PWSIiP – nasze sukcesy i ambicje

pt, 12 czerwca 2015 12:54

Projekty z unijnym dofinansowaniem, zwiększona dotacja na badania naukowe, dodatkowe kierunki studiów, nowa specjalizacja, akcje społeczne studentów, współpraca z coraz szerszym gronem przedsiębiorców i instytucji, to tylko niektóre z osiągnięć oraz planów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży z ostatnich miesięcy.


Kosmos na korytarzu i pies Dulek w „Piątce”

pt, 12 czerwca 2015 12:01

- Nie spodziewaliśmy się, że malowanie tak błyskawicznie i tak sprawnie nam pójdzie, a korytarz na drugim piętrze uda się zmienić w przyjazną dziecięcej wyobraźni przestrzeń kosmiczną – mówi Małgorzata Pietrusewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży, zadowolona z przebiegu i efektów akcji „Let's colour”, jaką łomżyńska firma Farmal przeprowadziła wspólnie ze światowym potentatem w produkcji farb Dulux. - Dzieci „Piątki” i przedszkola nr 1 poradziły sobie znakomicie z przebieraniem się w stroje ochronne i malowaniem ściany. A uczniowie z pierwszej klasy mówili nawet, że to był ich najpiękniejszy dzień w tym roku szkolnym. Muzyka i śmiech, praca i zabawa!


Protest w Jańskim trwa nadal

Lekcja matematyki II klasy gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Łomży
pt, 12 czerwca 2015 10:20

Drugą noc w „Jańskim” spędziło czworo protestujących gimnazjalistów i ich rodzice, którzy domagają się umożliwienia im dokończenia nauki w tej szkole. Jak przekazują rodzice tym razem jednak nie było spokojnie. W nocy na teren szkoły zostało wpuszczonych dwóch młodych mężczyzn. Rodzice protestujących mówią, że czują się zastraszeni. Od mężczyzn – według jednego z rodziców - czuć było alkohol, a gdy przyjechała wezwana wezwana przez nich policja „goście” twierdzili, że „chcieli dołączyć do ich strajku”.


Białystok wygrywa V Łomżyński Konkurs Matematyczny

Przemysław Jakub Kozłowski odbiera nagrodę z rąk prof. Roberta Charmasa, rektor PWSIiP
cz, 11 czerwca 2015 19:12

- Dla mnie to nie był duży wysiłek, mimo że zadania były o wiele trudniejsze niż rok temu – mówi w auli PWSIiP Witali Bułatow, 19-letni absolwent IV LO w Białymstoku i zdobywca 3. miejsca w V Łomżyńskim Konkursie Matematycznym, w którym 2. miejsce zajął maturzysta I LO w Białymstoku Przemysław Perkowski. Triumfował ich kolega z równoległej klasy I LO Przemysław Jakub Kozłowski. Zwycięzca w nagrodę dostał, m.in., tablet Samsung Galaxy 4 i książkę o 50 teoriach matematycznych, które każdy ambitny matematyk powinien znać. Jerzy Łuba, dyrektor I LO z Łomży, dostał z uczniami na pamiątkę puchar za zwycięstwo zbiorowe.


„By czas nie zaćmił i niepamięć”

Szymon Dzbeński  odbiera nagrodę podczas gali  w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego i Turystyki  w Białymstoku.
cz, 11 czerwca 2015 15:24

Szymon Dzbeński uczeń klasy pierwszej III Liceum Ogólnokształcącego im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego Armii Krajowej w Łomży zwyciężył trzecim Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Literackim „By czas nie zaćmił i niepamięć. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej.” Nagrodą główną w konkursie jest wizyta studyjna dla laureata i jego opiekuna w Parlamencie Europejskim w Brukseli.


Warunki są najlepsze, ale...

wt, 09 czerwca 2015 11:45

O jedno miejsce wyżej niż przed rokiem znalazła się Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży w Rankingu „Perspektyw” wśród Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych 2015. Zdobywając 69.2 punktu PWSIiP zajęła 13 miejsce na 30 ocenianych uczelni w kraju. Uczelnia najlepiej została oceniana za warunki kształcenia. Jako jedyna w Polsce zdobyła maksymalne 100 punktów. Łomżyńskiej uczelni wciąż jednak brakuje prestiżu.


Uczą także angażowania się...

Justyna Bogumił i Maciej Zduńczyk uczniowie Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży, którzy uczestniczyli w tegorocznym posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży.
wt, 02 czerwca 2015 15:32

Justyna Bogumił i Maciej Zduńczyk to uczniowie Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży, którzy uczestniczyli w tegorocznym posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży. Była to już XXI sesji młodzieżowego parlamentu, a uczniowie łomżyńskiej „jedynki” zakwalifikować się do niej po raz siódmy. Anna Zakrzewska, wicedyrektor PG 1, podkreśla, że to szkoła, która stawia na kreatywność i wspieranie aktywności młodzieży.
- Efektywność naszej pracy wychowawczej z młodzieżą polega na włączeniu jej do społecznego działania - mówi.


Na wymianie

pon, 01 czerwca 2015 10:44

Od już 18 lat uczniowie Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych uczestniczą w wymianie młodzieży polsko-niemieckiej. Od ubiegłego wtorku 10-osobowa grupa uczniów „Drzewnej” wraz z ich niemieckimi rówieśnikami z Billberge wspólnie wykonują dębowy stół i ławkę oraz nad upiększają starą betonowa bryłę przy tamtejszym Domu Matek z Dziećmi.


« · «« · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · »» · »
 
160629103200.png
160505050010.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0