czwartek, 27 października 2016 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Szczęśliwe chwile na Dzień Edukacji Narodowej

Danuta Bieńczyk z PG w Piątnicy otrzymała Złoty Krzyż Zasługi
wt, 13 października 2015 15:24

Matematyczka Janina Godlewska uczy od 37 lat i zasłużyła na Złoty Medal za Długoletnią Służbę, którą zaczynała w „Budowlance”, kiedy ta mieściła się jeszcze w gmachu II LO w Łomży, gdzie około 240 nauczycieli z miast i powiatów: łomżyńskiego, kolneńskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego odebrało odznaczenia, gratulacje i róże z okazji Dnia Edukacji Narodowej. - W tym ponad 100-letnim budynku spędziłam najszczęśliwsze lata mojego życia, najowocniejsze, i dlatego najmilej je wspominam – mówi, ubierając się w szatni do wyjścia i uśmiechając do drugoklasistki Justyny Najdy, która promiennie z Piotrem Abramowskim z klasy pierwszej witała zacnych gości od wejścia. - To wspomnienia minionej młodości, dobrze pamiętam, gdy byłam tak młoda jak Wy...


Łomża gości 40. zjazd najstarszych szkół średnich w Polsce

so, 10 października 2015 10:33

- Płock gratuluje Łomży pięknej szkoły, która jest perełką nie tylko na mapie miasta, ale i na mapie Mazowsza, i na mapie Polski – mówił Tadeusz Zombirt, były dyrektor najstarszej szkoły średniej w naszym kraju, czyli LO im. Marszałka Stanisława Małachowskiego, zwiedzając gmach I Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Kościuszki podczas XL Zjazdu Stowarzyszenia Najstarszych Szkół w Polsce. „Małachowianka” powstała w 1180 r., a dwa razy młodszy „Kościuszko” w 1614, jednak to nie przeszkoda w obradach z przedstawicielami równie leciwych i młodych Alma Mater. Goście odwiedzą ponad 200-letni cmentarz, Katedrę, oba muzea w Łomży i trzecie w Drozdowie.


„CzytaMy!” w Łomży

Magdalena Stużyńska
cz, 08 października 2015 08:26

Znane aktorki, Magdalena Stużyńska oraz Maja Bohosiewicz, przybliżyły swoje ulubione książki czytelnikom łomżyńskiej biblioteki w ramach promującej czytelnictwo akcji „CzytaMy!”. Miejska Biblioteka Publiczna została zakwalifikowana do udziału w tym ogólnopolskim projekcie obok placówek w Elblągu, Suwałkach i Zamościu, ponieważ jej organizatorzy z Fundacji Teraz Książka uznali, że jest to jedna z aktywniej działających bibliotek w północnej oraz wschodniej Polsce.
– Szukaliśmy bibliotek, które prowadzą zakrojoną na szeroką skalę działalność edukacyjną, a biblioteka w Łomży jest bardzo aktywna jeżeli chodzi o różnego rodzaju działania dla dzieci i dla dorosłych – podkreśla współorganizator akcji Rafał Wasilczyk.


Uczniowie „Pierwszego” lepsi na maturze niż „Drugiego”

Jerzy Łuba, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Łomży
śr, 07 października 2015 12:57

Szlachetna rywalizacja na poziomy nauczania i obrazujące je wyniki matur trwa od lat między I LO z 400-letnią tradycją oraz II LO, które także do tradycji historycznej chętnie się przyznaje. Stało się „tradycją współczesności” w Łomży, że o prymat walczą „Pierwsze” i „Drugie”. W podsumowaniu Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży oba licea na maturze 2015 wypadły 100-procentowo znakomicie pod względem zdawalności, jednak pod względem liczby punków za wiedzę wyraźnie góruje „Pierwsze”. Pozostałe łomżyńskie licea i technika na maturach wypadły... słabiej.


Uniwersytet Złotego Wieku odkrywa olbrzyma w Łomży

Seniorzy z Uniwersytetu Złotego Wieku w auli WSA w Łomży
wt, 06 października 2015 20:07

- Państwo jesteście żywym dowodem na to, że warto się uczyć, że warto spotkać się z rówieśnikami – przemawiała dr Krystyna Kubik do około setki seniorek i seniorów w wieku 60, 70 i ponad 80 lat w auli Wyższej Szkoły Agrobiznesu na 15. inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Złotego Wieku. - Ale, na miłość boską, nie rozmawiajcie o chorobach, chyba że to temat wykładu. Prosto z rehabilitacji w szpitalu poszłam do domu i przyjechałam do Was. Jednak choroby to moje problemy, a na zewnątrz powinno z nas emanować dobro, które może zmobilizować i zjednać nam otoczenie.


Pavlo z Ukrainy i Paweł z Łomży studiują w „Agrobiznesie”

pon, 05 października 2015 12:23

- Pierwsza w prawie 600-letniej historii miasta Łomża i regionu łomżyńskiego świecka uczelnia po raz 20. inauguruje rok akademicki – obwieścił JM Rektor prof. Roman Engler ok. dwustu gościom oficjalnym i studentom, których jest w tym roku w WSA 1200, w tym 320 pierwszaków na studiach zawodowych i magisterskich oraz słuchaczy studiów podyplomowych. - Dzisiaj wręczamy indeks nr 10121. Uczelnię ukończyło 6261 absolwentów studiów I i II st. i 1473 studiów podyplomowych.
WSA jako pierwsza zainaugurowała nowy rok akademicki w liczącej ok. 4 000 żaków wspólnocie studenckiej Łomży.


Festyn „Pupile Wety” po raz dziesiąty!

pt, 02 października 2015 08:11

Fretka, koszetniczka, świnki morskie, gołąb – medalista, konie, koty i psy różnych ras zagościły w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży z okazji święta „Pupile Wety”. Społeczności szkolnej, ale także przybyłym gościom - łomżyńskim przedszkolakom i uczniom z zaprzyjaźnionych z Wetą szkół przyświecał jeden cel - pomoc zwierzętom. Fundusze zebrane w czasie festynu – za usługi groomerskie, posiłki, przejażdżki konne itd. - przekazane zostaną na rzecz Stowarzyszenia Wszystkie Zwierzęta Duże i Małe, które powstało, by wspomóc i rozpropagować adopcję zwierząt, udzielać pomocy bezdomnym zwierzętom oraz zwalczać wszelkie przejawy okrucieństwa wobec zwierząt.


Marcin Budynek nie stresuje młodzieży w kuchni

cz, 01 października 2015 15:47

- Dzisiaj powstaną dania, którymi ta szkoła na pewno będzie mogła się pochwalić, a uczniowie w domu będą potrafili popisać się przed rodziną i zaproszą na przepiórkę z wiśniami, gruszkami albo śliwkami – twierdzi Marcin Budynek, szef kuchni i dyrektor gastronomiczny Hotelu Warszawa w Augustowie, gospodarz programu kulinarnego „Przepis dnia”, goszczący z pokazem i warsztatami w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży. - Myślę, że młodzież z Łomży ma chęć uczyć się i eksperymentować. Przedstawiam przepisy autorskie i liczę na ich wzbogacenie.


Karol na studia do Wawy, Adam na studia do Łomży

PWSIiP w Łomży
cz, 01 października 2015 12:19

- Jadę do Warszawy z dużymi nadziejami, że rok akademicki będzie ciekawy, z dwóch powodów: bo w październiku są wybory parlamentarne i będę miał o czym pisać na blogu, i bronię licencjatu - uśmiecha się Karol Wysocki, ciągnąc wielką walizę na kółkach w słoneczne środowe popołudnie w górę Długiej. 21-latkowi z Łomży i europeistyki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w drodze do stolicy towarzyszy koleżanka z psychologii Akademii Pedagogiki Specjalnej Magdalena Deptuła. Ale w Łomży można studiować: rok akademicki otwiera perspektywy ok. 3900 studentom.


65 lat łomżyńskiej Wety

nie, 27 września 2015 08:55

– Weta zerwała już kartki z 65 kalendarzy, a w nich pisała historię szkoły, nauczycieli, uczniów, rodziców, absolwentów – obecnych w kronikach, ale przede wszystkim w naszych sercach! – mówi Albina Teresa Galik-Chojak, dyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7. W świętującej 65-lecie szkole odbył się jubileuszowy zjazd absolwentów. Przyjechało ich ponad 150. z całej Polski, by spotkać się z dawnymi kolegami, powspominać lata nauki, nierzadko też pochwalić się dużymi osiągnięciami naukowymi i zawodowymi – możliwymi dzięki latom spędzonym w łomżyńskiej szkole.


„Kolejne pokolenie praktyków” z PWSIiP

Dr hab. prof. Robert Charmas, rektor PWSIiP
śr, 23 września 2015 08:38

Ponad 100 tegorocznych absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży odebrało dyplomy ukończenia uczelni podczas wczorajszej uroczystości. To przede wszystkim licencjaci, którzy w Łomży ukończyli studia pierwszego stopnia, ale są wśród nich także inżynierowie oraz magistrzy pielęgniarstwa.
- Prognozy socjologiczne nie są optymistyczne. Nazywa się was prekariuszami, czyli ludźmi, który nie osiągną stabilizacji ekonomicznej, ale ja myślę, że to jest mylne, że Wy osiągniecie sukces – mówił dr hab. prof. PWSIiP Robert Charmas, rektor uczelni. - Nasi absolwenci to dobrzy i pracowici ludzie – podkreślał.


Maturzysto, masz jeszcze wpływ na wynik matury

Pisanie matur (fot. archiwum)
wt, 22 września 2015 10:16

- 560 maturzystów z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego do poniedziałku, 21. września 2015 r., złożyło do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży wnioski o wgląd do swoich prac maturalnych – informuje Jolanta Gołaszewska, dyrektor OKE w Łomży. - Spośród 836 prac maturalnych z różnych przedmiotów, które udostępniliśmy w tym roku, po ponownym sprawdzeniu w 32 przypadkach zmieniono wynik.


PKA zgodziła się na dwie kolejne magisterki w Łomży

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży
cz, 17 września 2015 09:34

Polska Komisja Akredytacyjna zatwierdziła wniosek Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży o uruchomienie studiów magisterskich na dwóch nowych kierunkach – administracji i informatyce. Do tej pory PWSIiP magistrów kształciła tylko na pielęgniarstwie.
- Pozytywna dla nas decyzja PAKi została już przesłana do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Czekamy teraz już tylko na oficjalne potwierdzenie tego przez ministerstwo – mówi Marta Biedrzycka z PWSIiP.


Maturę w tym roku zdało 83%

so, 12 września 2015 16:06

Co szósty maturzysta z województwa podlaskiego oblał w tym roku egzamin dojrzałości. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży podała wyniki matur z uzgodnieniem sierpniowej poprawki, do której przystąpiło ponad 2200 maturzystów, którzy w maju nie zdali egzaminu z jednego przedmiotu. Ostatecznie z 9 872 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych matury nie zdało 1 649, czyli 17%.


Nowoczesne boisko „Wety” do futbolu i lekkoatletyki już otwarte

pt, 11 września 2015 15:10

- Nowe boisko do piłki nożnej koło „Wety” i Bursy Szkolnej nr 2 to inwestycja miasta, na którą czekaliśmy chyba z ćwierć wieku, ponieważ wcześniej w tym miejscu były chwasty i krzaczory – opowiada Paweł Piwowarski, wicedyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży, gdzie krajobraz zmienił się nie do poznania: wokół zielonej, sztucznej murawy boiska, pomarańczowy pas bieżni okólnej na 200 m, a przy nim bieżna prosta na 100. Do tego skocznia do skoku w dal i rzutnia do pchnięcia kulą. Nowy obiekt od piątku służy młodzieży.


Ruszają zajęcia z robotyki i programowania w Łomży

pt, 11 września 2015 12:04

Organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież do świata robotów, matematyki, chemii, fizyki, własnych gier komputerowych oraz tworzenia własnych aplikacji (programów komputerowych); pragną stworzyć dla nich Centrum Informatyczne.


Na I roku studenci za darmo popłyną do Szwecji

pt, 11 września 2015 12:00

Od 17 lat, co roku, studenci I roku Wyższej Szkoły Agrobiznesu dostają od uczelni niemałą niespodziankę. Na start płyną w rejs integracyjny do Szwecji.
Coraz więcej kierunków, nowoczesne sposoby nauczania, wykwalifikowana kadra, dobrze wyposażone sale wykładowe, laboratoria. Tanie akademiki i atmosfera, taka jak w domu - tym spośród wielu uczelni, które stawiają na ilość, wyróżnia się Wyższa Szkoła Agrobiznesu – stawia na jakość.


„Weta” przygotowuje IV Zjazd absolwentów i przyjaciół

pt, 11 września 2015 11:10

- Zapraszam serdecznie wszystkich absolwentów, nauczycieli i przyjaciół naszej szkoły na IV Zjazd z okazji 65-lecia, który będzie punktem kulminacyjnym obchodów jubileuszu powstania Technikum Weterynaryjnego w Łomży – zachęca Albina Galik – Chojak, od 2002 r. dyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży, gdzie w sobotę i niedzielę, 26. i 27. września, odbędzie się spotkanie dawnych uczniów „Wety” z ich nauczycielami, koleżankami i kolegami w murach darzonej sentymentem szkoły.


Zmarła Dyrektor „Jedynki” Teresa Karwowska - Piątkiewicz

Teresa Karwowska - Piątkiewicz i Jacek Szymański podczas koncertu XVIII Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża
pon, 07 września 2015 13:41

Teresa Karwowska - Piątkiewicz (+ 74) zmarła w Łomży w sobotę. - Była bardzo dobrą i miłą dyrektorką i serdeczną koleżanką - wspomina Zmarłą nauczycielka geografii w ówczesnej Szkole Podstawowej nr 1 w Łomży Helena Polewaczyk, przewodnicząca sekcji emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży. - W ostatnich latach głównie widziałyśmy się i rozmawiałyśmy na spotkaniach wigilijnych, a przy każdej okazji z uśmiechem. Zawsze miała czas dla koleżanek i przyjaciółek. Jeśli tylko mogła w czymś pomóc, mogliśmy na Nią liczyć. Będziemy zawsze ciepło Ją wspominać w swym koleżeńskim gronie jako dobrego człowieka.


Jest alternatywa dla nauczania indywidualnego dla dzieci z autyzmem

pt, 04 września 2015 11:17

Od 1 września ruszyła pierwsza w Łomży Szkoła Podstawowa dla dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnością Sprzężoną. Szkoła prowadzona jest przez Fundację DR OTIS, która prowadzi w Łomży Przedszkole „Nutka” z grupami integracyjnymi oraz w Ostrołęce Przedszkole Iskierka – specjalistyczne przedszkole dla dzieci z autyzmem.


« · «« · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0