czwartek, 28 lipca 2016 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Matematyczna niespodzianka w rankingu podstawówek Łomży

śr, 17 czerwca 2015 18:43

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży opublikowała wyniki sprawdzianu szóstoklasistów w rozbiciu na poszczególne szkoły. Dane te pozwalają na opracowanie swoistego „rankingu” podstawówek. I jest niespodzianka. Znakomity wynik z matematyki osiągnęli uczniowie „dziewiątki”. Zdobywając średnio 74% punktów, przy średniej miejskiej 66%, która i tak jest o 5 punktów wyższa od średniej ogólnopolskiej, wywindowali szkołę na pierwsze miejsce...


PWSIiP – nasze sukcesy i ambicje

pt, 12 czerwca 2015 12:54

Projekty z unijnym dofinansowaniem, zwiększona dotacja na badania naukowe, dodatkowe kierunki studiów, nowa specjalizacja, akcje społeczne studentów, współpraca z coraz szerszym gronem przedsiębiorców i instytucji, to tylko niektóre z osiągnięć oraz planów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży z ostatnich miesięcy.


Kosmos na korytarzu i pies Dulek w „Piątce”

pt, 12 czerwca 2015 12:01

- Nie spodziewaliśmy się, że malowanie tak błyskawicznie i tak sprawnie nam pójdzie, a korytarz na drugim piętrze uda się zmienić w przyjazną dziecięcej wyobraźni przestrzeń kosmiczną – mówi Małgorzata Pietrusewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży, zadowolona z przebiegu i efektów akcji „Let's colour”, jaką łomżyńska firma Farmal przeprowadziła wspólnie ze światowym potentatem w produkcji farb Dulux. - Dzieci „Piątki” i przedszkola nr 1 poradziły sobie znakomicie z przebieraniem się w stroje ochronne i malowaniem ściany. A uczniowie z pierwszej klasy mówili nawet, że to był ich najpiękniejszy dzień w tym roku szkolnym. Muzyka i śmiech, praca i zabawa!


Protest w Jańskim trwa nadal

Lekcja matematyki II klasy gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Łomży
pt, 12 czerwca 2015 10:20

Drugą noc w „Jańskim” spędziło czworo protestujących gimnazjalistów i ich rodzice, którzy domagają się umożliwienia im dokończenia nauki w tej szkole. Jak przekazują rodzice tym razem jednak nie było spokojnie. W nocy na teren szkoły zostało wpuszczonych dwóch młodych mężczyzn. Rodzice protestujących mówią, że czują się zastraszeni. Od mężczyzn – według jednego z rodziców - czuć było alkohol, a gdy przyjechała wezwana wezwana przez nich policja „goście” twierdzili, że „chcieli dołączyć do ich strajku”.


Białystok wygrywa V Łomżyński Konkurs Matematyczny

Przemysław Jakub Kozłowski odbiera nagrodę z rąk prof. Roberta Charmasa, rektor PWSIiP
cz, 11 czerwca 2015 19:12

- Dla mnie to nie był duży wysiłek, mimo że zadania były o wiele trudniejsze niż rok temu – mówi w auli PWSIiP Witali Bułatow, 19-letni absolwent IV LO w Białymstoku i zdobywca 3. miejsca w V Łomżyńskim Konkursie Matematycznym, w którym 2. miejsce zajął maturzysta I LO w Białymstoku Przemysław Perkowski. Triumfował ich kolega z równoległej klasy I LO Przemysław Jakub Kozłowski. Zwycięzca w nagrodę dostał, m.in., tablet Samsung Galaxy 4 i książkę o 50 teoriach matematycznych, które każdy ambitny matematyk powinien znać. Jerzy Łuba, dyrektor I LO z Łomży, dostał z uczniami na pamiątkę puchar za zwycięstwo zbiorowe.


„By czas nie zaćmił i niepamięć”

Szymon Dzbeński  odbiera nagrodę podczas gali  w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego i Turystyki  w Białymstoku.
cz, 11 czerwca 2015 15:24

Szymon Dzbeński uczeń klasy pierwszej III Liceum Ogólnokształcącego im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego Armii Krajowej w Łomży zwyciężył trzecim Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Literackim „By czas nie zaćmił i niepamięć. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej.” Nagrodą główną w konkursie jest wizyta studyjna dla laureata i jego opiekuna w Parlamencie Europejskim w Brukseli.


Warunki są najlepsze, ale...

wt, 09 czerwca 2015 11:45

O jedno miejsce wyżej niż przed rokiem znalazła się Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży w Rankingu „Perspektyw” wśród Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych 2015. Zdobywając 69.2 punktu PWSIiP zajęła 13 miejsce na 30 ocenianych uczelni w kraju. Uczelnia najlepiej została oceniana za warunki kształcenia. Jako jedyna w Polsce zdobyła maksymalne 100 punktów. Łomżyńskiej uczelni wciąż jednak brakuje prestiżu.


Uczą także angażowania się...

Justyna Bogumił i Maciej Zduńczyk uczniowie Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży, którzy uczestniczyli w tegorocznym posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży.
wt, 02 czerwca 2015 15:32

Justyna Bogumił i Maciej Zduńczyk to uczniowie Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży, którzy uczestniczyli w tegorocznym posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży. Była to już XXI sesji młodzieżowego parlamentu, a uczniowie łomżyńskiej „jedynki” zakwalifikować się do niej po raz siódmy. Anna Zakrzewska, wicedyrektor PG 1, podkreśla, że to szkoła, która stawia na kreatywność i wspieranie aktywności młodzieży.
- Efektywność naszej pracy wychowawczej z młodzieżą polega na włączeniu jej do społecznego działania - mówi.


Na wymianie

pon, 01 czerwca 2015 10:44

Od już 18 lat uczniowie Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych uczestniczą w wymianie młodzieży polsko-niemieckiej. Od ubiegłego wtorku 10-osobowa grupa uczniów „Drzewnej” wraz z ich niemieckimi rówieśnikami z Billberge wspólnie wykonują dębowy stół i ławkę oraz nad upiększają starą betonowa bryłę przy tamtejszym Domu Matek z Dziećmi.


W połowie stawki miast uczących się

pon, 01 czerwca 2015 09:27

Fundacja Schumana opublikowała pierwszy w Polsce ranking 66 miast uczących się. Łomża w tym zestawieniu znalazła się w połowie stawki – na 32 miejscu – między Płockiem a Częstochową. Twórcy rankingu definiując pojęcie miast uczących się wykorzystali pojęcie ukute m.in. przez urbanistę Richarda Floridę. Według niego miasta funkcjonują jako magazyny nauki i pomysłów, zapewniając przyjazne środowisko i infrastrukturę ułatwiającą przepływ wiedzy, która jest motorem wzrostu gospodarczego.


Sprawdzian sprawdzony

pt, 29 maja 2015 14:21

72% z polskiego, 61% z matematyki i 77% maksymalnej liczy punktów z angielskiego – to średnie wyniki szóstoklasistów z tegorocznego sprawdzianu. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży opublikowała wstępne informacje o wynikach sprawdzianu, który odbył się 1 kwietnia. Dziś ruszył też serwis dla uczniów umożliwiający dostęp do informacji o uzyskanych wynikach ze sprawdzianu. Aby poznać wyniki uczniów rodzice muszą podać nr PESEL oraz hasło, które kolportowały szkoły. Generalnie po raz kolejny potwierdziła się zasada, że uczniowie z większych ośrodków mają lepsze wyniki od uczniów ze wsi i małych miasteczek.


Włoski staż Mechaniaka

wt, 26 maja 2015 16:22

Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży po raz kolejny będą mieli okazję odbyć praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+. W łomżyńskim Mechaniaku zostanie zrealizowany projekt „Najlepsi w swoim zawodzie dzięki praktykom zagranicznym”, który otrzymał dofinansowanie o wartości ponad 106 tys. euro (432 tys. zł). W efekcie 40 uczniów klas trzecich szkoły będzie miało możliwość odbycia stażu we Włoszech w firmach z branży informatycznej, mechatronicznej i samochodowej.


Najpopularniejsze jest „drugie”

Brama II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Łomży
pon, 25 maja 2015 16:36

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej to najpopularniejsza szkoła wśród tegorocznych absolwentów gimnazjów. Na pięć dni przed upływem terminu rejestracji kandydatów chęć kontynuacji nauki w tej szkole deklaruje około 750 gimnazjalistów, z czego około 300 wskazuje ją jako szkołę pierwszej preferencji. To absolutny rekord popularności zważywszy, że do sześciu klas pierwszych tego liceum w tym roku przyjętych ma być łącznie (tylko) 168 uczniów.


Pouczający i frapujący I Bieg Patrolowy Śladami Historii Łomży

pt, 22 maja 2015 08:04

- Będziecie nosili na tych eleganckich plecakach logo Łomży, bo stąd jesteśmy, więc i barwy i imię naszego rodzinnego miasta powinniście teraz z dumą propagować – mówiła dyr. Irena Zwornicka z Zespołu Szkól Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży do trójek zwycięzców I Łomżyńskiego Biegu Patrolowego Śladami Historii Łomży, którymi zostały: drużyna dziewcząt z Gimnazjum w Wiźnie i drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży. Na ponad cztery godziny zabsorbował i zaaferował ich bieg do utraty tchu i sił, kiedy z mapami szukali znanych miejsc i nieznanych listów.


Po konkursach po staremu?

cz, 21 maja 2015 16:11

Komisje konkursowe wybrały kandydatów na nowych dyrektorów II Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży. Do ogłoszonych przez prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego konkursów zgłosiło się po 6 kandydatów, ale ostatecznie przesłuchania konkursowe przechodziło 10 osób. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w przypadku II LO zwycięzcą jest obecna wicedyrektor szkoły, a w SP4 wygrała obecna dyrektor szkoły.


W poszukiwaniu historii Łomży

wt, 19 maja 2015 09:06

Uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych oraz gimnazjów mogą jeszcze zapisać się do I Łomżyńskiego Biegu Patrolowego Śladami Historii Łomży. Bieg przy współpracy Hufiec Nadnarwiański ZHP im. Adama Chętnika i Wojska Polskiego organizuje miejscowy Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży. Startować w nim mogą trzyosobowe drużyny z opiekunem, które w trakcie biegu – jak zapowiadają organizatorzy – będą musiały wykazać się wiedzą związaną z udzielaniem pierwszej pomocy, historią Łomży, odwagą i dobrym humorem.


Lot w Kosmos + jajko Kolumba - 280 stopni C na Starym Rynku

Łomżyńskie dziewczynki w skafandrach polskich polarników
cz, 14 maja 2015 16:21

Z mikrofonem w ręce, rozwianym włosem, w okularach badacza uwodzi młodą publiczność energią ze sceny, jakiej mogłaby pozazdrościć niejedna gwiazda disco polo. Chemiczka Patrycja Gorczyca z Piotrem Stankiewiczem z Instytutu Geofizyki PAN wykonują eksperymenty, po których dziecięca i młodzieżowa publiczność piszczy i bije brawa, kiedy z czeluści wydobywają się kłębiaste dymy i mgławicowe pary. Na Starym Rynku stanęło 11 białych namiotów laboratoryjnych Festiwalu Nauki, pod którymi dzieją się cuda niewidy: uczniowie przebierali się za polarników, samochody i piłkarze poruszali się siłą magnetyczną, skorupka jajek miękła jak gumowa skórka. Detektory poszły w ruch i można było odnaleźć klucze do wiedzy w torebce lubianej nauczycielki nielubianego przedmiotu.


Pożegnaliśmy nauczycielkę uśmiechu Jadwigę Samselską (+ 82)

Jadwiga Samselska (1933 - 2015)
śr, 13 maja 2015 12:10

Przez 35 lat jako wychowawczyni setek uczniów i nauczycielka biologii miała charakter: twardą rękę, cięty język, niezłomne zasady i stalowe nerwy. Nie pozwalała ściągać, z chamstwem się nie patyczkowała., w oczy mówiła, co o kim myśli i tego oczekiwała od ludzi, niezależnie od wieku i pozycji w szkolnej hierarchii. Jedni się jej bali, inni uwielbiali, ale wszyscy szanowali. Cechował ją optymizm pedagoga. Wierzyła, że trudy nauczycielskie, wymagania i cierpliwość do największych ancymonów wcześniej czy później przyniosą efekty. Optymistka, nie żałowała uśmiechu. Jadwigę Samselską (+ 82) pożegnała liczna rodzina, koleżeńskie grono nauczycieli i wdzięczni uczniowie...


Międzynarodowe staże studentów z PWSIiP

pt, 08 maja 2015 14:47

Zagraniczne staże i praktyki to szansa na zdobycie wysokich kompetencji zawodowych oraz poznanie nowych i ciekawych miejsc na świecie przekonują pracownicy Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Dwudziestu sześciu studentów uczelni od marca „podbija” m.in. gorącą Hiszpanię.
- Osobiście bardzo zazdroszczę studentom takiej możliwości rozwoju, bo w czasach, gdy ja kończyłem studia, oprócz zwykłej wymiany studenckiej, nie były możliwe wyjazdy zagraniczne – mówi Sebastian Chrzanowski, pracownik PWSIiP odpowiedzialnych za koordynowanie staży, który odwiedził studentów z „Państwówki” w Barcelonie.


Patriotyczne spotkanie pokoleń

pt, 08 maja 2015 08:08

Trzy pokolenia mieszkańców Łomży wzięły udział w wieczorze patriotycznym w Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza. Głównym punktem programu była inscenizacja „Moja mała i wielka Ojczyzna” w wykonaniu uczniów klas I C i III C, ale najwięcej emocji młodszym i starszym uczestnikom imprezy dostarczyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych pod kierunkiem Katarzyny i Krzysztofa Lipskich oraz poznawanie historii miasta i jego najwybitniejszych obywateli.
- Przyświeca nam szczytny cel: rozbudzanie ducha patriotyzmu wśród najmłodszych, a to spotkanie służy budowaniu międzypokoleniowej więzi opartej na miłości i poszanowaniu ojczyzny! - mówi dyrektor szkoły Halina Szeligowska.


« · «« · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · »» · »
 
160629103200.png
160505050010.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0