sobota, 23 maja 2015 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Olimpiada Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie

so, 01 marca 2014 23:05

Marzena Kulawiak z Włoszczowej wygrała XL Olimpiadzie Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie, który odbywał się w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży. O indeksy na Wydział Nauki o Żywności na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie rywalizowało 40 uczestników z: Łowicza, Lublina, Włoszczowa, Rypina, Kadzidła, Wysokiego Mazowieckiego, Kutna, Białegostoku, Bydgoszczy i Łomży. Jak podkreślił przewodniczący jury prof. Stefan Ziajka poziom tegorocznej olimpiady był wyjątkowo wysoki, dlatego przyznano aż 23 indeksy.


Mistrzowie ortografii z podstawówek

so, 01 marca 2014 22:43

Maja Karwowska ze Szkoły Podstawowej nr 10 zwyciężyła w drugiej edycji Miejskiego Konkursu Ortograficznego „Dyktando 2014 klas trzecich”. Oprócz niej na podium stanęły też Zuzanna Rostkowska z organizującej konkurs Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Marta Wygnał ze Szkoły Podstawowej nr 9. Nie zabrakło też dorosłych śmiałków, którzy zdecydowali się wziąć udział w dyktandzie – tu najlepszy okazał się Karol Przestrzelski, ojciec jednej z uczestniczek dyktanda.
– Czytam dużo książek i bardzo łatwo przyswajam zasady ortograficzne, ale sądzę, że najbardziej pomogli mi nauczyciele z mojej szkoły i moja pani Lidia Obiedzińska – mówi Maja Karwowska
– W moim przypadku to kwestia pamięci wzrokowej! – dodaje Karol Przestrzelski. – Jestem umysłem ścisłym, po matematyce i to też na pewno pomogło mi w napisaniu tego dyktanda!


Przedszkole Niepubliczne Nutka zaprasza!

pt, 28 lutego 2014 21:12

Wybór właściwego przedszkola często spędza rodzicom sen z powiek. Jednak od 1 marca podjęcie odpowiedniej decyzji będzie już znacznie łatwiejsze, dzięki nowo powstałemu niepublicznemu przedszkolu Nutka. Prowadzona przez specjalistów placówka oferuje bowiem bardzo bogaty program zajęć dla maluchów, w tym wiele takich, które nie są prowadzone w innych łomżyńskich przedszkolach. Będą też prowadzone specjalistyczne zajęcia terapeutyczne dla dzieci dotkniętych autyzmem. Wszystkie zajęcia dodatkowe i terapeutyczne będą całkowicie bezpłatne, w ramach comiesięcznej – wyjątkowo konkurencyjnej – opłaty za przedszkole. Dlatego jeśli zależy ci na tym, by twoje dziecko rozwijało się w optymalnych warunkach i jak najbardziej efektywnie spędzało czas w przedszkolu – dzwoń już teraz, bo decyduje kolejność zgłoszeń!


Trzy miliony na staże z PWSIiP

PWSIiP w Łomży
pt, 28 lutego 2014 14:41

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży otrzyma niemal równe 3 miliony złotych na zorganizowanie staży zawodowych dla swoich studentów. Łomżyńska uczelnia znalazła się w gronie 17 uczelni w całej Polsce, w których realizowany będzie program stażowy.


Happy Łomża czyli warto pomagać

pt, 28 lutego 2014 08:05

Niecodzienny koncert zorganizowali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży. Impreza pod nazwą „Aktywator” była przeglądem twórczych zainteresowań łomżyńskiej młodzieży oraz zachętą do aktywnego włączenia się do pomocy potrzebującym w ramach wolontariatu. Podczas koncertu przeprowadzono też zbiórkę pieniędzy na rzecz ofiar walk na Ukrainie, a sensacją wieczoru była premiera teledysku „Łomża is also happy”, z udziałem mieszkańców miasta, m.in. uczniów, harcerzy, nauczycieli, artystów oraz prominentów, tańczących w rytm przeboju Pharrella Williamsa.


Rekrutacja do przedszkoli ruszy 10 marca

cz, 27 lutego 2014 13:55

Do końca lutego – czyli jeszcze dziś lub jutro - dyrektorzy miejskich przedszkoli w Łomży muszą ogłosić, po uzgodnieniu z prezydentem Łomży, kryteria naboru dzieci – przekazuje Anna Sobocińska zaznaczając, że po tym terminie nie podlegają one już zmianie.
Zgodnie z ustaleniami z dyrektorów przedszkoli z organem prowadzącym kryteria naboru we wszystkich miejskich przedszkolach, za wyjątkiem PP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, będą takie same. Sam nabór do 9 przedszkoli publicznych, prowadzonych przez Miasto Łomża oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, rozpocznie się 10 marca 2014 r i przeprowadzony ma być w taki sam sposób jak w latach poprzednich - za pomocą systemu elektronicznego naboru.


Mniej na oświatę

wt, 25 lutego 2014 10:46

O ponad dwa miliony mniejszą niż w ubiegłym roku i o milion złotych niższą niż władze miasta zaplanowały na ten rok subwencję oświatową otrzyma Łomża z budżetu państwa. Ministerstwo Finansów ogłosiło podział subwencji pomiędzy jednostki samorządu terytorialnego. Do Łomży na zadania gminy i powiatu w sumie trafi „tylko” 85 mln 250 tys zł.


Przedszkolakom będzie lepiej

pt, 14 lutego 2014 16:39

Nowe place zabaw, nowe wyposażenie do sal oraz dostosowanie toalet do potrzeb... przedszkolaków z Turośli i okolicy zakłada projekt na który gmin zdobyła niemal 350 tys zł unijnego dofinansowania. Za te pieniądze do potrzeb najmłodszych uczniów zostaną dostosowane oddziały przedszkolne w trzech Szkołach Podstawowych w Turośli, Ptakach i w Lemanie.


Mniej od rządu na przedszkolaka

wt, 11 lutego 2014 13:47

2 mln 905 tys zł ma otrzymać Łomża w tym roku z rządu z tytułu tzw. dotacji przedszkolnej. To o ponad 5% mniej niż planowały otrzymać z tego tytułu władze miasta. W budżecie Łomży na 2014 rok z tytułu rządowej dotacji na przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach zapisano niemal 3 mln 80 tys zł.
Okazuje się, że mniejsze od planowanych kwoty dotacji przedszkolnej otrzymują i inne samorządy.


PWSIiP bez plagiatów

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży
cz, 30 stycznia 2014 16:42

Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła ochronę praw autorskich w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. NIK sprawdzała czy w uczelni są odpowiednie procedury uniemożliwiające plagiatowanie prac dyplomowych i jak one działają.
- Zdaliśmy ten „egzamin” bardzo dobrze. Kontrolerzy nie wykazali najmniejszego uchybienia – chwali się Ewa Zawłocka z łomżyńskiej PWSIiP.


„Weta” kształci fachowca i rozwija pasje człowieka

Dyrektorka "Wety" Albina Galik – Chojak
śr, 29 stycznia 2014 08:08

Kupili konia do hipoterapii i sześć psów do dogoterapii dla dzieci z autyzmem. Zbierali w akcjach charytatywnych „górę grosza”, żywność dla pacjentów z łomżyńskiego hospicjum i karmę dla psów ze schroniska „Arka”. Wyjeżdżali na prestiżowe imprezy branży mleczarskiej i przyjmowali gości z kraju i ze świata u siebie. Zdobywali zaszczytne laury w ogólnopolskich olimpiadach i turniejach oraz stypendia za najwyższe wyniki w nauce. Kiedy po hucznej studniówce 2014 przebrzmiały echa poloneza i uczniowska wiara „Wety” opuściła szkolne mury, na organizowanej tradycyjnie co dwa lata konferencji Albina Galik – Chojak, od 2002 roku dyrektor Zespołu Szkól Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży, opowiadała o działaniach „Wety” w r. 2013 i planach na przyszłość.


Studniówkowy czas

wt, 21 stycznia 2014 10:09

Matury dopiero w maju, ale bale studniówkowe właśnie się zaczęły. W miniony weekend bawili się m.in. tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży.


Najlepsza w województwie z historii

pon, 20 stycznia 2014 09:57

Paulina Barwikowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży zwyciężyła w etapie okręgowym 40. ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej. Uczennica klasy II e i podopieczna Katarzyny Lipskiej zdobyła 100 punktów na 100 możliwych, bezapelacyjnie kwalifikując się do etapu centralnego olimpiady. Weźmie w nim również udział dwoje innych uczniów I LO, Grzegorz Pierczyński i Anna Wiaksa.


Styczniowe dodatki dla nauczycieli

pon, 20 stycznia 2014 09:08

Ponad sto tysięcy złotych musi wypłacić Łomża zatrudnionym w miejskich szkołach nauczycielom z dwóch grup: stażystów i mianowanych. To dlatego, że te dwie grupy awansu zawodowego nauczycieli nie osiągnęły w ubiegłym roku w Łomży – gwarantowanej Kartą Nauczyciela - średniej pensji i teraz, do końca stycznia, miasto musi wypłacić pedagogom jednorazowe dodatki uzupełniające.


Kino za film

pt, 17 stycznia 2014 08:31

Filmik „Siedem pomysłów” nakręcony przez uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży, został uznany za najlepszy w województwie, a szkoła została laureatem regionalnym konkursu Tesco dla szkół „talent do niemarnowania” i w nagrodę otrzyma szkolną salę kinową!


„Złote Szkoły 2014” z Łomży

śr, 15 stycznia 2014 11:51

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łomży znalazło się na 71 miejscu wśród ogólniaków w XVI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2014. Wśród techników na 74 pozycji jest łomżyński „Ekonomik” czyli Technikum nr 6 w ZSEiO nr 6 w Łomży. Obie szkoły otrzymały tytuł „Złotej Szkoły 2014”.


Rehabilitacja dzieci niepełnosprawnych z „Edukatorem”

Barbara Kuczałek, prezes zarządu Stowarzyszenia Edukator w Łomży.
śr, 08 stycznia 2014 08:04

- Jesteśmy ogromnie dumni ze swego osiągnięcia, ponieważ zdobyliśmy drugą lokatę punktową na 124 oceniane wnioski 13. konkursu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i mamy na rok 2014 zatwierdzony budżet projektu w wysokości 720 tys. 495 zł – cieszy się Barbara Kuczałek (lat 68), prezes zarządu Stowarzyszenia Edukator w Łomży. - Dzięki temu, przez trzy lata będziemy prowadzić wielospecjalistyczną i długofalową rehabilitację 21 dzieci niepełnosprawnych w wieku od roku do 10 lat z Łomży oraz powiatów: łomżyńskiego, kolneńskiego i zambrowskiego. Zapraszamy rodziców dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności, aby zgłaszali się do nas do 20. stycznia.


Weta podzieliła się na święta

pon, 23 grudnia 2013 08:43

Uczniowie Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży przed świętami Bożego Narodzenia zorganizowali trzy świąteczne zbiórki. W szkole zbierali żywności dla podopiecznych Łomżyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” pod wezwaniem Świętego Ducha, usypywali „górę grosza” dla wychowanków Łomżyńskich Domów Dziecka, oraz tradycyjnie już pamiętali też o „braciach mniejszych” ze schroniska dla bezdomnych psów „Arka” w Łomży.


Osiem tytułów laureata i osiem pasji Michała Łupińskiego

Michał Łupiński
pt, 20 grudnia 2013 08:14

Utalentowany szesnastolatek z Łomży urodził się pod znakiem Wodnika. Nie czyta horoskopów, bo nie wierzy, żeby data narodzin mogła zaważyć na dalszych losach człowieka. Wierzy natomiast w moc nauki i potęgę myśli, czyniącej ludzkie życie piękniejszym i bardziej radosnym, łatwiejszym i bezpieczniejszym. - Czuję się uzdolniony nie tylko w dziedzinach naukowych, ale wkładam całego siebie w realizację pasji – mówi Michał Łupiński, pierwszoklasista I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, gdzie po Publicznym Gimnazjum nr 6 trafił z tytułem laureata aż ośmiu wojewódzkich konkursów przedmiotowych, za co został stypendystą ministra edukacji.


Podstawówka w Sławcu mistrzem województwa... w zbieraniu

cz, 19 grudnia 2013 08:33

Blisko 450 kilogramów zużytych baterii zebrali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Hanki Bielickiej w Sławcu. „Zbierli nie wyrzucali” i dostali sprzęt za 12 tysięcy złotych, bo wygrali konkurs zorganizowany przez Urząd Marszałkowski, który miał uświadomić jak bardzo szkodliwe dla środowiska są zużyte baterie i akumulatory oraz jak postępować z odpadami niebezpiecznymi.
W sumie do akcji przystąpiło aż 119 szkół, których uczniowie przez miesiąc zebrali 18,5 tony zużytych baterii i akumulatorów.


« · «« · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · »» · »
 
150506120158.gif
150506014747.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0