Łomżanie w finałach”B” Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu

mm pon, 11 grudnia 2023 14:46

Dobrze na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (14, 15 lat) w pływaniu zaprezentowali się reprezentanci Łomży. Podopieczni trenera Bartosza Kutnego z UKS Butterfly wywalczyli 4 finały „B”.

Mistrzowie Podlaskiego w unihokeju z „Mechaniaka”

mm cz, 07 grudnia 2023 18:30

- Świetnie zaprezentowali się uczniowie „Mechaniaka” na licealiadzie województwa podlaskiego w unihokeju – opowiada Bogusław Cichocki, nauczyciel wychowania fizycznego w Z S M i O nr 5 w Łomży, który jest trenerem i opiekunem mistrzowskiej drużyny. 18-letni Tomasz Smekta zdobył aż 10 bramek i tytuł najlepszego zawodnika turnieju w Białymstoku, natomiast kapitan zespołu Patryk Kania strzelił 3 bramki i nagrodzony został statuetką najlepszego gracza w drużynie „Mechaniaka”.

I Liceum i „Piątka” najlepsze w rywalizacji sportowej

mm wt, 05 grudnia 2023 17:09

- Przyświeca nam w pracy z młodzieżą powiedzenie: „W zdrowym ciele – zdrowy duch” - mówi Jacek Narewski, nauczyciel wychowania fizycznego w I LO w Łomży. I LO zdobyło 1. miejsce w mieście za rok szkolny 2022 / 2023 we współzawodnictwie sportowym szkół ponadpodstawowych w kategorii dziewcząt i chłopców. We współzawodnictwie szkół podstawowych z Łomży najlepsza była SP nr 5 przy ulicy Polnej. Te sukcesy to również zasługa nauczycieli wychowania fizycznego.

Multisportowiec, społecznik, optymista

mm pt, 01 grudnia 2023 13:55

Mariusz Niziński ma 2 znaki rozpoznawcze: słoneczny uśmiech i hasło POZDRAWIAM na szarfie, którą trzyma nad głową podczas biegu. POZDRAWIAM widnieje z obu stron, więc widzą je szybsi od 65-latka i wolniejsi oraz kibice. Od 2001 r. zorganizował około 150 imprez biegowych w Łomży i powiecie łomżyńskim, ale wcześniej dziesiątki współorganizował. Codziennie rano, w południe i wieczorem gimnastykuje się, żeby zachować formę. Wpisał się w krajobraz miasta i okolicy, choć urodził się w Krakowie, a dzieciństwo i młodość spędził we Wrocławiu. Przed 37 laty zakochał się od pierwszego spotkania na plaży w Ustce w Hani, wczasowiczce z Łomży. Był tam ratownikiem.

Kolejny talent łomżyńskiej lekkoatletyki

mm śr, 29 listopada 2023 10:12

Udany występ podczas Halowej Olimpiady Lekkoatletyki dla Każdego zaliczył Maciej Bylica. 14-latek w biegu na 300 metrów uzyskał znakomity czas 38,74 sek., najlepszy w historii Polskiej LA w kategorii U-14.

Wesoła gimnastyka jest dobra dla zdrowia i sylwetki

mm wt, 28 listopada 2023 16:13

Nasze społeczeństwo za mało dostrzega naturalne potrzeby ruchowe dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 6 lat i młodszym wieku szkolnym w klasach 1 – 3. Dzieci w placówkach nieproporcjonalnie długo siedzą przy stolikach i w ławkach nad czymś pochylone, w niezdrowej pozycji, przygarbione, unieruchomione. Z praktyki wyrugowano przerwy na 3 minuty gimnastyki śródlekcyjnej, która była dla kręgosłupa i stawów dorastającego człowieka zbawienna. Czy rodzice mogą pomóc dzieciom w prawidłowym rozwoju? Prof. Andrzej Kochanowicz z Akademii WFiS w Gdańsku twierdzi, że tak.

200. medal Mistrzostw Polski KS PREFBET-SONAROL

mm pon, 27 listopada 2023 15:42

Brązowy medal Mistrzostw Polski w biegach przełajowych Justyny Korytkowskiej okazał się 200-setny w historii łomżyńskiego klubu. Z Drzonkowa koło Zielonej Góry zawodnicy Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL przywieźli w sumie 4 medale, otwierając tym samym trzecią setkę.

Łobodziński wbiegł pierwszy na najwyższy budynek w Chinach

mm pon, 27 listopada 2023 14:53

Piotr Łobodziński specjalizujący się w towerruningu, czyli biegu po schodach, zwyciężył w finale Towerrunning Tour 2023 (Pucharu Świata). Zawodnik Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL z Łomży jako pierwszy wbiegł na mierzący 632 m Shanghai Tower.

ŁKS ostatni w tabeli

mm nie, 26 listopada 2023 17:11

W ostatnim meczu jesieni ŁKS remisuje w Skierniewicach 0:0 i rundę kończy na ostatnim miejscu w tabeli. Niech wiosna odmieni drużynę.

Święto Niepodległości wynikami biegaczy

mm śr, 15 listopada 2023 13:07

Zawodnicy Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL pięknie uczcili 105-tą rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nasi biegacze wzięli udział w trzech imprezach sportowych w których odegrali pierwszoplanowe role – podsumowuje klub.

Obrycki najlepszy do lat 14 w Turnieju Niepodległości 2023 w Szachach Szybkich

mm nie, 12 listopada 2023 10:09

12-letni Tomek Obrycki w Turnieju Niepodległości 2023 w Szachach Szybkich okazał się najlepszy do 14 lat. W kategorii open na 166 szachistów zawodnik Elbrus Łomża zajął 8 miejsce.

Porażką kończy u siebie rundę jesienną ŁKS

mm so, 11 listopada 2023 16:35

ŁKS uległ na własnym boisku Świtowi Dwór Mazowiecki 2:3. Drużyna z Łomży z dorobkiem 11 punktów jest w strefie spadkowej na przedostatnim miejscu.

Sukcesy łomżyńskich drużyn w badmintonie

mm śr, 08 listopada 2023 14:04

Dobre występy zaliczyły drużyny „łomżyńskich” szkół w białostockich finałach. W finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie drugie miejsce zajęli chłopcy z SP w Kupiskach, a dziewczęta z tej szkoły trzecie. Z kolei Finale Wojewódzkim w Badmintonie Igrzysk Dzieci trzecie miejsce zajęli chłopcy z SP nr 5, a dziewczęta z SP w Szczepankowie czwarte.

Łomża górą na „Narodowym”

mm wt, 07 listopada 2023 17:33

Trzy medale wywalczyli reprezentanci łomżyńskiego Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL w 11 Otwartych Mistrzostwach Polski w Biegu na 5km. Panie zdobyły złoto, panowie srebro, a indywidualnie Ewa Jagielska brąz. Swój 18. krążek w mistrzowskiej kolekcji dołożyła Justyna Korytkowska.

Medale pływaków UKS Butterfly

mm pon, 30 października 2023 07:26

Podczas sobotnich XII Otwartych Mistrzostw Ostrołęki w Pływaniu zawodnicy łomżyńskiego UKS Butterfly zdobyli 18 medali.

Hubert Błaszczak nie jest już trenerem ŁKS-u

mm pon, 23 października 2023 20:12

ŁKS poinformował dziś o zakończeniu współpracy z dotychczasowym szkoleniowcem Hubertem Błaszczakiem. W sobotnim meczu z Concordią Elbląg drużynę poprowadzi Marcin Mroczkowski.

Dziewiąty medal Mistrzostw Polski KS PREFBET-SONAROL

mm pon, 23 października 2023 11:23

Brązowy medal wywalczyła Ewa Jagielska w 43 PZLA Mistrzostwach Polski w Maratonie. Z kolei Justyna Korytkowska i Martyna Krawczyńska dobrze zaprezentowały się w12 PZLA Mistrzostwach Polski w biegu na 10km kobiet, gdzie zajęły 5 i 6 miejsca.

Paraolimpiada Osób Niepełnosprawnych w Łomży

mm wt, 17 października 2023 18:12

- W naszych zawodach sportowych każdy wygrywał, każdy otrzymał dyplom imienny i złoty medal – mówi Łukasz Rogiński, prezes Klubu Sportowego Agoge w Łomży, po wręczeniu zawodniczkom i zawodników z 6 placówek trofeów za udział w I Spartakiadzie – Halowej Paraolimpiadzie Osób Niepełnosprawnych. Przez około 3 godziny w sali gimnastycznej Liceum Mistrzostwa Sportowego odbywała się wesoła impreza integracyjno-sportowa dla osób dorosłych, podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej oraz środowiskowych domów samopomocy od 18 lat do 60 lat z 5 miejscowości.

Powiatowe igrzyska w szachach

mm pon, 09 października 2023 10:50

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Konarzycach – kat. dzieci oraz Szkoły Podstawowej w Drozdowie – kat. młodzież wygrali powiatowe igrzyska dzieci i młodzieży w szachach.

Łomżyńskie dziewczyny triumfują w Ibizie

mm pon, 09 października 2023 09:54

Martyna Krawczyńska zwyciężyła, a Justyna Korytkowska była druga w 39 edycji Milla Urbana Isla de Ibiza. Zawodniczki wzięły udział w biegu na zaproszenie organizatora, który w ramach startu zapewnił im tygodniowy pobyt.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »