wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
ŁSM podzielniki

Czy zna ktoś koszt miesięcznego czynszu bez podzielników centralnego ogrzewania,bo słyszałem że można go zdjąć a spółdzielnia naliczy stawkę za m2 ogrzewania.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

nie grzej całą zimę wówczas zobaczysz jaki czynsz będziesz płacić (jaki zwrot), nie kombinuj lepiej:D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

bzdury wypisujesz 1000krotny karat ale glupoty!czy ktos podpisywal zgode na podzielniki? Ja nie! a ty? zobacz moj watek wczorajszy------ponoc zgode lokatorzy wyrazili -wiec dalam ogloszenie kto taka zgode wyrazil???!! cisza!!!!!!!!!!!!!!!!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

podzielniki są już od kilku lat więc co się prujesz, dopiero się obudziłaś, że "są". Ponoć wyrazili, czyli nie wiesz na pewno, więc rusz gruby zad i wio do spółdzielni wyć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

to ty wyj karat ---- a ponadto przestan mi ublizac!!!!nikt z naszego bloku nie podpisywal!!!!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

tu sobie poczytaj 1ooooo % ........http://4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=624357&t=624357

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

Pani Halino na siłę się ktoś włamał do Pani mieszkania i zamontował podzielniki ? Proszę o odpowiedź - rzeczową, bez wykrzykników




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

dobrze , ze pan sie odezwal ( tylko ja nie szukam akurat nadawcy) wiec uwazam , ze na wszelkie nowiny powinna byc zgoda lokatorow!Ponadto jesli ktos przedstawia sie ze jest z SM i lata po grzejnikach zakladajac wyparki a potem pomimo zalozonych wyparkow podzielniki radiowe v- wiec tu jest cos nie halo!???Dobrze pan wie , ze znamy obsluge SM---no... wiec jak to jest ??? zalozone wyparki a za chwile radiowe??? Podejrzewam , ze ugodzilam w czule miejsce!! panie prezesie.

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

Ponawiam pytanie czy Pani Halina widząc serwisanta firmy Energosystem zabroniła mu wejść do mieszkania ? Włamał się, żeby wymienić Pani podzielniki na radiowe, zrobił to wbrew Pani woli, zrobił to pod Pani nieobecność w mieszkaniu ?

Pani Halino, żeby móc założyć podzielniki radiowe najpierw trzeba było odczytać podzielniki wyparkowe, stąd podwójna wizyta serwisu w Pani mieszkaniu.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

I dla ścisłości - nie jestem prezesem spółdzielni




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

vlad, nie zapędzaj się, bo kupując mieszkanie w nowym bloku podzielniki już np były i co?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

mogę się mylić, bo wiem to z przekazów;) Ale zakładam że wiargodnego hehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

Brzeczy... i co z tego ? Skoro decydujesz się na zakup mieszkania to chyba tym samym godzisz się na wszystkie jego "dobrodziejstwa" Zmusza Cię ktoś do zakupu tego danego mieszkania ?




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

vlad ja wiem kim jestes:))) ale nie rob ze mnie przyglupa! gdyby tak bylo to twoj tekst bylby inny. zastanawiajace jest TO! ze ODZYWAWASZ I ZAJMUJESZ GLOS sie wtedy v gdy wiesz doskonale ze SM robi durnia z lokatorow!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

Pani Halino od kiedy to jesteśmy na "ty" :) trochę kultury skoro ja do Pani zwracam się per pani :) Nikt Pani nie każe mieszkać w zasobach ŁSM ! droga wolna ! skoro wszystko co spółdzielniane to dla Pani złodziejstwo i robienie z ludzi durnia

a odzywam sięwtedy kiedy mam na to czas i ochotę próbując prostować kłamstwa którymi to Pani raczy użytkowników tego forum




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

A co tobie przeszkadzają podzielnik radiowe? Przynajmniej nikt nie łazi po mieszkaniach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

zarzut był konkretny - czy ktoś wyraził zgodę na wymianę podzielników. Zapytałem - czy ktoś włamał się do Pani by to zrobić ? Nie uzyskałem odpowiedzi ! Sama Pani wpuściła do mieszkania serwis wyrażając tym samym zgodę a teraz szuka Pani dziury w całym !




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

stokrotnie przepraszam panie Vlad --ale jesli w necie pan czepia sie takich argumentow:)))) TO COS JESt NA RZECZY:)))

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

tak, tak Pani Halinko :) na rzeczy to jest Pani nienawiść do wszystkich i wszystkiego i
Jestem na tym forum od początku jego istnienia i nie przeczytałem nawet jednego postu, w którym Pani wyraziłaby się pochlebnie, pozytywnie o czymkolwiek.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

ja prosze o konkrety panie VLAD! a nie insuacje , ze wszystkich nienawidze! a problemem sa konkretne pytania a nie nienawisc!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

a wiec słucham Pani Halinko kochana ? Jakie konkrety Panią interesują




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

no coz - tylka ja weszlam z panem w spor.jedne pytane ----dlaczego nie uzgadniacie ewentualnych pociagniec z lokatorami?

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

a wie Pani co to jest Walne Zgromadzenie Członków, które odbywa się co roku, na którym Zarząd dostaje absolutorium, a tym samym przyzwolenie do kierowania Spółdzielnią i podejmowania decyzji w imieniu Członków ?
Nie zna Pani Statutu wspólnoty, w której Pani mieszka ?




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

Jeszcze w 2005 roku Pani Halina vel rzepicha pisała tak:

"Autor: halina (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 14-05-05 09:18

Gorzów i inne miasta - grzeją w blokach ALE NIE W łOMZY! FAKTYCZNIE SPÓLDZIELNIA DLA NAS CZY MY DLA SPÓŁDZIELNI!!!!!!!!!!!!!!!!!w dniu 18 maja spisywać podzielniki od GODZINY 19!!! NAWET KSIĄDZ CHODZI OD 16 !!!!!!!!!.po 19 to jest moj czas dla mnie i rodziny i nikt nie bedzie się włóczyl po moim mieszkaniu!!!!!!!!!!!!

bagrmosen"

:)

a w 2013 roku jak w końcu nikt nie musi się włóczyć po mieszkaniu bo jest odczyt radiowy to Pani Halinie przeszkadza, że garbaty ma proste dzieci :)

i bądź tu mądry :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

: Vlad NIE PROWOKUJ MNIE - BO W GORZOWIE NIE MIESZKAM! jUZ DO TAKICH KRUCZKOW SIE UCIEKASZ ABY NIE ODPOWIEDZIEC KONKRETNIE??!!! i to ma byc facet:))) smiezne:)))

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

okazales sie zwykla sciera bez krzty honoru VLAD,

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

No i ja musze się wtrącić w takim razie :):)

Kiedy były zakłądane podzielniki wyparkowe, ja akurat wyrażałem na nie zgodę, ale nie wszyscy zgodę wyrazili i pozostali przy starych zasadach rozliczenia.

Po zakończeniu okresu grzewczego kiedy ja miałem kilka set złotych zwrotu ci pozostali przy starych zasadach mieli po kilka set dopłaty:):)

I wtedy zaczęli biegac do SM żeby też im założyli :):)

Widocznie wśród tych biegających była i rzepicha , ale po tylu latach zapomniała :)

A wymiana podzielników wyparkowych na elektoniczne ? Świat idzie do przodu i zmieniają się technologie :)

Oczywistym jest samo z siebie, że nowocześniejsze urządzenia nam montują :)

Rzepa proponuję wstaqwić trocinak do czeladnej izby i nie będziesz miała problemu z CO :):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

Pani Halinko wstydzi się Pani własnych wypowiedzi i sprzeczności z których jest Pani osobowość zbudowana ?

Oto dowód :

http://incus.hi.pl/forum/read.php?f=2&i=32546&t=32546




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

Jak ja Bogu dziękuję że mam normalną żonę a nie taką rzepichę np. :):):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

maruda piąteczka :)

A odpowiadając założycielowi tematu: 4,95 zł/m2 tyle było przynajmniej dotychczas w przypadku mieszkań nieopomiarowanych




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

zasada jest bardzo prosta Im Vlad z głupim się nie dyskutuje bo i tak sprowadzi Cię do swojego poziomu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

kawosz z tą tylko różnicą, że mimo nazwania mnie "ścierą" odpuszczam to Pani Halince po chrześcijańsku. Wszak to moja ziomalka ze Słowackiego :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

hahaha :):)

A ja jak co roku od wielu już lat mam nadpłatę :):)


Widocznie niektórzy kwestię oszczędzania traktują jako priorytet i dlatego niedopłaty im wychodzą :):)


Wszystko trzeba robić z głową :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

Pisalem w czesniejszym temacie,caly rok nie ogrzewane mieszkanie i z 450zl jak co roku nadplaty mam 80zl,no do ku...y nedzy ktos zapych se portfele nasza kas.

BACA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

Baca miałeś nadpłatę to Ci zmniejszyli zaliczki na ciepło.
Nie była to zapewne wielka obniżka ale ileś tam złociszy płaciłeś mniej.
W międzyczasie szanowny monopolista od grzanie w mieście podnosił koszty ciepła.
Teraz uzupełnij sobie to logicznie sam: wyższe koszty mniejsze zaliczki.
Wniosek?
Nadpłata musi być mniejsza.
Aby zapobiec sytuacji na przyszły rok poproś aby Ci teraz nie obniżali zaliczek tylko aby pozostały na tym samym poziomie lub podbij o paręnaście złotych miesięcznie a będziesz miał tak wyczekiwaną przez Ciebie nadpłatę w przyszłym roku.

Optymalnie to byłoby gdyby rozliczenie wychodziło mniej więcej na zero.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

Vlad, te 4,95zł/m2, to cena miesieczna?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

Przy okazji podam Wam jak obliczyć maksymalny, teoretyczny zwrot za ogrzewanie który moglibyście otrzymać.

Gdyby w jakikolwiek sposób udałoby się Wam ukończyć sezon grzewczy z samymi zerami na podzielnikach to Wasz zwrot wynosiłby:

- bierzemy z decyzji czynszowej wysokość zaliczki na co
- mnożymy przez 12
- mnożymy przez 0,4
i otrzymujemy maksymalny zwrot

przykład:
zaliczka miesięczna 150 zł

150 x 12 x 0,4 = 720 złotych

raczej trudne do osiągnięcia ale jeśli się komuś udało niech się pochwali

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

3 lata temu grzane w mieszkaniu aż jeden miesiąc (zwrot tysiąc złotych), 2 lata temu grzane pół zimy (200zł doplaty) rok temu grzane tak samo pół zimy (dopłaty 1500zl) i gdzie tu logika?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

my mielismy sporo zwrtotu 660 zl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

Moi drodzy jest czcza gadanina zamiast wziąć się do roboty i zmobilizować się ,napisać pismo podpisać się lokatorzy z całego bloku i zrezygnować z podzielników .Będzie ciepło jak wcześniej przed założeniem podzielników i też były zwroty i nie było wilgoci w mieszkaniu i cieplutko. Płacimy za założenie podzielników i za rozliczenie to jest kwota ok.60zł. Utrzymujemy pracowników spółdzielni i pośredników , a my marzniemy . Do roboty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

Pani Basiu z tego co kojarze to akurat Pani nie może narzekać mając raptem 3 zł dopłaty




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

Maniuszek - dokładnie jak mówisz, 4,95 zł/m2 miesiecznie. Przemnoz swój metraż przez 4,95 zł i wyjdzie Ci zaliczka za c.o. w skali miesiąca, potem przemnoz przez 12 i bedziesz miał za rok. Krótko mówiąc nie kalkuluje się zupełnie ale wolność Tomku w swoim domku




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

Co do zgody na nowe mierniki... dzisiejsza rozmowa z teściem, " przyszedł ktoś pozdejmował stare, zastąpił nowymi i chyba dał coś do podpisania" Wcześniej za odczyt płaciłem 30 zł, w tym roku naliczono mi 101.

Duże premię świąteczne będą w tym roku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

Czy tu się komuś coś nie pomyliło?
Czy też może traktuje członków spółdzielni nie jak osoby, które dają zarządowi i reszcie pracę i których pieniędzmi należy zarządzać zgodnie z prawem, lecz jak krowy dojne?

Przy klitce 48 m2 x 4,95 zł x 12 m-cy opłata za ogrzewanie wynosiłaby 2 851 zł? Zaś za mieszkanie 60 m2 x 12 m-cy to 3 564 zł?
Hello! Moja znajoma kupuje za tę kasę 4 lub 5 ton węgla i ogrzewa całą dom piętrowy!!! Przy czym zaznaczyć należy, że piętrówka stoi samodzielnie, a przy skomasowanym budownictwie koszty ogrzewania powinny być niższe no i znajoma nie ma zniżek na zakup węgla, bo nie kupuje go hurtowo.

Ludzie? Ruszcie głowami i kalkulatorami.

Przy średnio 50 mieszkaniach w bloku SM wzięłaby od mieszkańców za ogrzewanie około 160 000 zł. Zbierzcie się i idźcie do spółdzielni, poproście o odczyt licznika na bloku i policzcie, czy Was ktoś okrada, czy nie. Jeśli nie- czapka z głów, jeśli tak- wniosek do prokuratora.

Premie nie muszą być, bo każdy członek spółdzielni ma prawo wpływu na to co się dzieje z jego pieniędzmi.
Ale jak to mama kiedyś mówiła: głupcowi plują w twarz, a on twierdzi, że deszcz pada.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

a ja od paru lat pale oponami, kupuje na zime za 300 zł staRYCH opon do palenia w piecu tanio to a i ekologicznie bo nie wycinam drzew tym bardziej ze mieszkam pół km od Parku Narodowego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

ja też "segreguję"śmieci.tylko wieczorami,o tą porę nie widać z którego komina sadze lecą.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

odpowiedz!to ,ze mam tak mało niedopłaty to kosztem mego zdrowia bo było zimno w mieszkaniu i jest niedogrzane mam w dużym pokoju wilgoć a dlaczego ?.........Bez podzielników miałam ciepło i nie było wilgoci......pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

no i co wyszlo?:))) J a z tysiaca zl mam teraz 34 zl doplaty , od czasu do czasu grzejac przez godzine maly pokoik.. Moje watpliwosci MOWIAC DELIKATNIE WZBUDZA SZYBKA WYMIANA Z WYPARKOW , KTORE BYLY ZALOZNE JUZ! NA RADIOWE ! tERAZ MAM PLACIC ZA WYAPrki i radiowe. ! PRZEPRASZAM , ZE DUZE LITERY ALE KLAWIATURA SIADLA.

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

Ja mam mieszkanie w jednosci i 5000zl doplaty . Katastrofa .U mnie w klatce jeszcze minimum 4 mieszkania mają dopłaty od 750-1200zl w klatce obok tez dopłaty. To jakaś masakra, a w spółdzielni nie chcą dać rozliczenia bloku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM podzielniki

W ubiegłym roku miałam nadpłatę w wysokości 400 zł, ale nic dziwnego, bo w mieszkaniu przebyłam /a tym samym odkręcałam grzejniki/ 2 lub 3 razy w miesiącu. Na podstawie zużycia ubiegłorocznego obliczono prawdopodobne zużycie na ten następny, a tym samym zmniejszono mi wysokość zaliczki na c.o., którą płacę w czynszu. Super fajnie, bo i zwrot i czynsz mniejszy. Ale do czasu, teraz muszę dopłacić 311 w październiku i od razu w tym miesiącu zaliczkę prognostycznie mi podnieśli o ok 70 zł. zł, czyli czynsz w porównaniu z wrześniem dużo wyższy. Ale spodziewałam się tego. Tej zimy przebywałam w domu codziennie. a zima ubiegła była super. Jak chwyciło na Boże Narodzenie, to prawie do końca kwietnia śnieg leżał. O mrozach 30 stopni nie wspomnę. A przy okazji pozdrawiam tych mieszkańców mojego bloku, którzy zamykali swoje pranie w 3 suszarniach w piwnicy, przez które biegną rury c.o., a przy okazji zostawiali na całe dnie i noce otwarte okna przy temperaturze minus 30 stopni. Niestety na kłódkach nie było informacji, do kogo się udać, aby raczył zamknąć okienko. Zapłaciliśmy za to wszyscy, także Ci co suszyli.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org