czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

Czy ktoś może w przybliżeniu określić cenę zabudowy balkonu ? Na ile trzeba się mniej więcej przygotować ( od do ) ? Chodzi mi o taką z szybami przesuwnymi . Jak długo trwa taki montaż ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

zależy od długości balkonu czy na 4 czy 6 skrzydeł



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

Balkon ok 5m . Myślę, że 4 skrzydła .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

2900-3300 zależy od wykonania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

Zależy od wielkości balkonu od rodzaju materiału i od tego ile weźmie monter a także od tego jaka to zabudowa.
Z robocizną cena około 1500 pewnie ale przy takich informacjach jakie podałaś to ciężko określić ile.Kiedyś montowałem zabudowę z znajomym wys. około 2,5m dł. około 6m już dokładnie nie pamiętam i sam materiał to około 700 zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

http://allegro.pl/item982083329_zabudowa_balkonu_aluminiowa_zabudowa_balkonow.html

tu masz coś takiego. razy 5 to wyjdzie do 2000zł za materiał i jakieś 500zł za robociznę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

5,5 tyś

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

w tej cenie to nie kupisz poczytaj w necie o systemie copal
masz przykładowo : http://www.allegro.pl/item982083329_zabudowa_balkonu_aluminiowa_zabudowa_balkonow.html



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

Dziękuję Wam . A może ktoś poleci jakieś namiary na firmy lub osoby, które solidnie to wykonują ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

www.ekspertt.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

Jeszcze radziłbym się zgłosić z zapytaniem do spółdzielni jeśli jest to budynek wielorodzinny, ponieważ czasem zarządy owych spółdzielni potrafią się, mówiąc młódzieżowym slangiem, "przyczepić" do lokatora mieszkanie iż zmienia wygląd bloku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

Tylko, że u nas w bloku co drugi ma zabudowę . Wyglądu ogólnego więc to już nie zmieni .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

no tez chce zrobic zabudowe, ale waham się miedzy szkłem a zwykła kratą.
bardziej by mi pasowala krata jednak.
z zabudową zaduch panuje latem.

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

"ekspertt" to pośrednik nie producent jeśli chodzi o zabudowy balkonów,zamawiają gdzie indziej i na tym zarabiają naliczając odpowiednią marżę.Oczywiście różnicę zapłacisz TY ! Bierz bezpośrednio od producenta,najlepiej z montażem.Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

Producentem jest firma Specjall , a mieści się przy Szosie Do Mężenina , zaraz za ogródkami. Nie wolno tego robić bez zgłoszenia do Urzędu Miasta. Do Spółdzielni Mieszkaniowej chyba też. Gdy popatrzy się na większość zabudów , to istne Cygańskie miasto. Wg mnie powinno zabronić się wykonywania zabudów , bo zmienia to architekturę obiektów i zmienia formę użytkowania balkonu lub loggi. Często są to składy rupieci.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

Musisz mieć projekt, który następnie składasz do spółdzielni a ta składa do urzędu miasta. Urząd miasta ma chyba z miesiąc na odpowiedź. Dopiero gdy masz zgodę spółdzielni możesz działać. Przerabiałem to w ubiegłym roku a wykonawcą była firma domel.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

moze glupie pytanie, ale skad mam wziac projekt?
od architekta?

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

Nie tak. Na zgłoszenie Urząd Miasta nie odpowiada , chyba , że coś jest nie tak lub chcą skontrolować. Budujcie dalej cygańskie miasto.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

Projekt robi wykonawca zabudowy a miasto ma miesiąc na odpowiedź gdyby coś nie było zgodne. Po miesiącu przy braku odpowiedzi ( czyli akceptacji urzędu miasta) spółdzielnia wydaje zgodę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

Zajrzyj jeszcze do firmy pakos na nowogrodzkiej 58 tam też produkują różnego rodzaju zabudowy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

ale raczej nie zrobią Ci okien tylko zabudowę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

Witam,
polecam o wiele ciekawsze rozwiązanie niż zabudowa tarasu czy tez balkonu szybą...

www.zabudowatarasow.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

Zwróć się jak piszą wyżej do firmy Specjall. Z tym, że oni przenieśli swoją siedzibę. Teraz znajdziesz ich na Poznańskiej, tuż za przejazdem kolejowym.


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

Jak wyżej firma "Specjall' jeśli chodzi o system Copal.Bezpośrednio u producenta a nie poprzez pośredników. Tak było w moim przypadku.
http://specjall.pl/w/6/m.php?potwierdzenie=1&Lang=1

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

Ja robiłem w grudniu w Domelu. 2.500 zł. Jestem zadowolony. Na początku idziesz do firmy, oni dają Ci projekt. Z tym projektem należy udać się do spółdzielni. Społdzielnia wysyłą to do Urzędu Miasta i czekasz miesiąc czasu. Po miesiącu czasu spółdzielnia daje odpowiedz że możesz coś takiego zrobić. Idziesz do firmy zamawiasz zabudowę i Ci robią.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

Mam ten sam problem teraz .Mieszkanie kupiłam już z przeszkloną zabudową , ale remontują elewację wiec musiałam ja zdjąć. Wszystkie elementy mi zostały chciałbym ją założyć od nowa tak jak była. Skąd mogę wziąść ten projekt? Też mi tam w tym Domelu dopasują czy mogę zrobić go sama?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

Witam, producentem takiej zabudowy oraz monterem jest firma Balko-Met z Olecka. Ja chciałem mieć zabudowę wykonaną z jasnego panelu, która wygląda bardzo estetycznie. Póki nie zakończą prac nie wymagają wpłat zaliczek co jest bardzo na plus. Jeżeli ktoś miałby jakieś pytania można śmiało dzwonić do ich biura i pytać tam również można uzyskać wiele informacji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

Widex Aluminium również produkuje zabudowy. Bardzo rzetelna firma. Pomiar i wycenę mają gratis. Od 10 lat są na rynku, więc można liczyć na ich profesjonalizm. Moje zamówienie zostało zrealizowane terminowo i zgodnie z naszymi oczekiwaniami :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

zabudowe trza zrobic a nie produkowac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

Polecam firmę Widex Aluminium, wykonują zabudowy balkonów, tarasów, ramowe i bez ramowe w systemie Copal, wykonują również m.in ogrody zimowe. Profesjonalnie i terminowo. Strona internetowa www.widexaluminium.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

Chodzi Ci o balustrady? Coś takiego jak tutaj http://odwodnienia.org.pl/ w poście o balustradach? Ceny zaczynają się od 200zł za mb w górę bez limitu zależy jak bardzo skomplikowane wzory ile materiału itd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

Co do balustrad to solidnej jakości, metalowe, kute wykonuje firma http://ogrodzenia-db.pl/ Specjalizują się w mocno zdobionych balustradach, dla nas zrobili taką w klasycznym stylu, wygląda świetnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

P. Heleno ŁŚM ma umowy z kilkoma firmamy można wybrać najtańszą .Balkon o szerokości 1;5m kosztuje około 1200zl pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

I jak tam Heleno? Wszystko już wiesz?
Jeśli chcesz, mogę podać Ci nieco więcej szczegółów. Rok temu miałem montowaną na swoim balkonie. Balkon o długości prawdopodobnie takiej samej jak Twój, czyli 5,25 m.
Ponadto dodam że, nie było potrzebne żadne zezwolenie i takie tam. A sama zabudowa to super sprawa. Szczególnie podczas opadów deszczu lub zimą śniegu. Moja spółdzielnia mieszkaniowa to Perspektywa, jakby co.
Tych od montażu, najlepiej od razu poprosić, aby sprzedali np 5 metrów uszczelki szczotkowej o szerokości około 5 mm. Koszt niewielki kilku zł, a gwarantuję że w późniejszym okresie się przyda. Są to uszczelki wsuwane w rynienkę ramy skrzydła.
Dla mnie wykonywała to firma Balkonet, jak ktoś już powyżej wspomniał. Cena zabudowy - 3000 zł. Jeśli ktoś chce do tego zamki-blokady na kluczyk, dodatkowa stówa dla montujących.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

Dodam jeszcze że, po wcześniejszym wymierzeniu i podpisaniu umowy, montaż odbył się jednego dnia, od godz. 9:00 do 15:00
Lokalna łomżyńska firma, wykonała sąsiadom podobną zabudowę, o 100 lub 200 zł taniej. Montowali dwa dni. Z kolei trzeci sąsiad, podobnie jak ja wybrał firmę Balkonet, stwierdzając że robią dokładniej. Ale to już jego osąd. Ja nie porównywałem szczegółów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zabudowy balkonów - ile to kosztuje ?

Justa to że jesteś j.ebniety to już dawno wiem. Ale markizy na balkonie. D.e.b.i.l. napisze każdą głupote byle wpadło parę groszy za link

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org