czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Kij bilardowy dla początkującego

Witam!
Prosiłbym o radę w wyborze kija bilardowego dla siebie.
Jestem raczkującym graczem, czyli póki co skupiam się na nauce technik uderzania itp. Czasami wychodzi lepiej, czasami gorzej...
Tak więc prosiłbym o podanie nazwy konkretnego kija bilardowego, który służyłby mi w początkach gry w bilarda , jak i później jako średnio-zaawansowanemu miłośnikowi tej gry :)
Kij będę chciał zakupić w USA , tak wieć mile widziane wszelkie linki z tamtejszych sklepów.
Co do ceny to nie mam jakichś szczególnych wymogów, na pewno chciałbym żeby cena była rozsądna - to wszystko.
Z góry dzięki za pomoc!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kij bilardowy dla początkującego

kij od szczotki;-] bedzie najlepszy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kij bilardowy dla początkującego

najlepiej grać kijami udostępnianymi już przez właściciela stołu bo :
1 nie trzeba go potem tachać do domu
2 nie wydaje się kasy na kij
3 po *** kupować kij przecież nie zostaniesz chyba już mistrzem bilarda więc poco inwestować w coś co nie przyniesie zysku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kij bilardowy dla początkującego

Mistrzkacper , dziwne zaprezentowałeś podejście do tematu... kije udostępniane przez właścicieli lokali są kiepskie, zazwyczaj krzywe , bo wiesz... taka jest mentalność ludzi: jak nie moje to niby dlaczego miałbym szanować. A ja chcę sobie pograć rekreacyjnie, ale w miarę porządnym sprzętem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kij bilardowy dla początkującego

Tak więc nadal czekam na konkretne propozycje co do sprzętu do gry w bilarda.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kij bilardowy dla początkującego

kij należy dobrać do Twoich preferencji...
niektórzy grają kijami do snookera (z mniejszą główką) inni znowu muszą mieć tą główkę jak największą...
także musisz najpierw pograć tym co jest, znaleźć swój styl, bardziej techniczny lub siłowy a potem zacząć się rozglądać za czymś konkretnym ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kij bilardowy dla początkującego

Cieszę się , że w końcu pojawiła się konkretniejsza odpowiedź... . Są więc zapewne jakieś oznaczenia co do wagi kijów itd. Ja chciałbym hmm... ; nie ciężki, nie lekki - potrzebuje kija nazwijmy go - uniwersalnego, czyli jaki powinienem wybrać? Co do rodzaju gry to wyłącznie bilard amerykański.

A następna kwestia: wykonanego z jakich materiałów sugerowalibyście mi kupno kija bilardowego?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kij bilardowy dla początkującego

hmm...
wpadnij do Bilard Pub 9ki o 20tej to Ci podpowiem :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kij bilardowy dla początkującego

dokładnie, ja też będę także mogę coś podpowiedzieć.
wpadnij, napijemy się wódeczki, potem wpadną dupeczki...

małe sprostowanie ;)
wódeczki nie ma, a dupeczki na swoją rękę trzeba kombinować :P

pogadamy :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kij bilardowy dla początkującego

heheh dobre z dupeczkami tylko zamiast ruszać jajami ot będą kijami hahaahha



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kij bilardowy dla początkującego

proponuje przejsc sie do 54 i porozmawiac z wlascicielem maja tam katalogi i ceny. Ja ze swojej strony polecam bera lub excalibura one sa popularne w usa okolo 200$ pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kij bilardowy dla początkującego

cze



Taki typek jak chcesz to mam do sprzedania malo grany kij firmy players kupilem go wlasnie do gry na pocztek,sprzedaj go bo w tydzien po zakupie players-a kupilem "bear-a"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kij bilardowy dla początkującego

jedyne miejsce w łomzy w sprawie sprzetu bilardowego to 54

john40

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kij bilardowy dla początkującego

idz do marka kucisza w 54 on tobie doradzi bo wiele lat juz sie tym zajmuje

john40

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kij bilardowy dla początkującego

i tak w lomzynskich pabach sa z allegro po 20zl wiec dobre byle co

jedyny prawdziwy jasio :}

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kij bilardowy dla początkującego

Dzięki serdeczne za porady , skorzystam z niektórych na pewno.
Ostro, dzięki za propozycję , ale nastawiłem się na kupno nowego sprzętu.
Dzięki Panowie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kij bilardowy dla początkującego

Kije do snookera sluza do gry do snookera.
Takimi kijami grali lomzyniacy jakies 18 lat temu jak jeszcze nikt nie widzial kiji do pool'a a a jedyny stol stal chyba tylko w Bianco.

Posiadanie wlasne kija wlasnie na poczatku nauki jest bardzo wazne. Gdy dopiero uczysz reke prowadzenia kija, przyzwyczajasz ja do jednej wagi, dlugosci, sily uderzenia.
Jak ktos juz umie dobrze grac to i ogryzkiem sobei poradzi.

Zapraszam do 54, porozmawiasz z Markiem, albo z ktoryms z chlopakow ktorzy maja juz troche doswiadczenia bo to temat dosc dlugi zeby go na forum wytlumaczyc.

To jak przy kazdymn sprzecie sportowym, moze wydac 100$ a mozesz wydac kilka tysiecy.

Ceny kiji bardzo spadly, jeszcze pare lat temu najtansze kije mielismy za okolo 300 zl. Wtej chwili przyzwoity kij mozesz kupic juz za 100-150 zl.
10 lat nim nie pograsz, ale zawsze wlasny.

Zreszta gra u nas chlopak, ktory ma kij nie wiem czy wart 40 zl, ale gra nim juz od pewnie 10 lat albo dluzej, i powiedzial ze innego nie kupi bo do tego sie przyzwyczail - Wojtek jak to czytasz to bedziesz wiedzial ze o Tobie pisze ;o))


BTW - kija nie musisz nosic ze soba, u nas sa szafki dla stalych graczy.

pozdrawiam
Tomek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kij bilardowy dla początkującego

mistrzkacper przeczytaj sobie post Tomazi to będziesz wiedział dlaczego chcę kupić własny kij.

Dzięki Tomazi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kij bilardowy dla początkującego

Ja w stół do bilarda i wszelkiego rodzaju akcesoria zaopatrywałem się w tym sklepie www.grek.pl Mają sporo dobrego sprzętu w niewygórowanych cenach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kij bilardowy dla początkującego

here have https://betano-chile.click/ enriched

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org