piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Testy alergiczne - Eskulap

Witam czy ktos moze robił dziecku testy na alergie 20 alergenów ( prywatnie) w Eskulapie ? jaka jest cena ? i czy wczesniej trzeba sie umawiac ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Testy alergiczne - Eskulap

OOO nie wiedziałam że w eskulapie robią testy alergiczne... że w Alfie na Sybiraków robią to tak ale w eskulapie? i może watro zapytać telefonicznie w rejestracji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Testy alergiczne - Eskulap

Byłam na Sybiraków ale pani powiedziała ze taniej jest w Eskulapie bo u nich jeden alergen kosztuje 30 zł a w eskulapie mozna caly pakiet wykupic (20 alergenów) i duzo taniej wychodzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Testy alergiczne - Eskulap

witam, mojemu dziecku też ostatnio zalecono wykonanie testów alergicznych. nie wiem czy pyta pani o testy skórne czy z krwi, ale z tego co nam powiedział lekarz, jak dobrze pamiętam pakiet 10 testów z krwi kosztuje 100 zł. w szpitalu jeden alergen kosztuje 15 zł. w jakim wieku ma pani dziecko? moje ma kilka miesięcy i nadal zastanawiam się czy warto te testy zrobić czy poczekać aż będzie starsze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Testy alergiczne - Eskulap

moje dziecko ma 11 miesiecy i te testy mamy zrobic z krwi , tez sie zastanawiam czy warto ale chyba ja zaryzykuje i zrobie :) a z jakiego powodu zlecono Pani te testy?

milka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Testy alergiczne - Eskulap

Testy skórne robi się od 3 r.ż. Z krwi można już od urodzenia. Należy jednak pamiętać, że przy teście na zbiorową ilość alergenów często przekłamywany jest wynik laktozy. Także na teście może nie wyjść, a dziecko może nietolerancję posiadać. Dlatego też dobrze jest zrobić test na 20 alergenów plus oddzielnie na laktozę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Testy alergiczne - Eskulap

u mojego dziecka najprawdopodobniej jest alergia na białko mleka, jajka i coś jeszcze tylko nie możemy wyłapać na co. mały ma zmiany za uszami i w zgięciach stawowych. alergolog zalecając te testy zasugerował że mogą one nie wyłapać alergenu, bo nie raz we krwi jest on od samego urodzenia lub pojawia się z czasem, za to utrzymuje się na skórze. była pani u jakiegoś lekarza? czy na własną rękę chcecie zrobić testy? co dziecku dolega?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Testy alergiczne - Eskulap

Lecze dziecko u pulmonologA i sama nam dala skierowanie na pochodne mleka a reszte kazała nam prywatnie zrobic , a dziecko ma czesto kaszel i nawracajacy sie katar

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Testy alergiczne - Eskulap

ja byłam u alergologa na prywatnej wizycie i niestety nie dała nam skierowania, tylko ,,zaleciła'' zrobienie testów. a robiliście już na pochodne mleka? może pani napisać gdzie i czy długo czeka się na wyniki? a skąd pobierają krew do badania?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Testy alergiczne - Eskulap

Dopiero wczoraj dostałam skierowanie do szpitala na pochodne mleka wiec niewiem ile sie czeka na wyniki i skad pobierana jest krew:) ale prosze podac kontakt do siebie to jak bedziemy po badaniu to dam znac :) Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Testy alergiczne - Eskulap

wysłałam mejla

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Testy alergiczne - Eskulap

faktycznie testy z krwi w eskulapie robią, nasunęło mi sie od razu skórne. co do "niewiadomo jaki alergen"-mój syn jest uczulony na wieprzowinę. 3 lata ostawialiśmy na zmianę różne rzeczy aż w końcu w skórnych wyszło-w tych z krwi niestety nie także to może być wskazówka ale nie koniecznie diagnoza-to z mojego doświadczenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Testy alergiczne - Eskulap

Ogólnie alergia nie musi się ujawnić w testach. Wiele osób ma alergię utajnioną, której nie wykryje się z krwi, czy skórny. Człowiek dowie się o niej dopiero po wystawieniu na alergen.

soul, a jakie robiliście testy z krwi? Bo w panelach wieprzowiny nie ma, a szczerze to by się przydała. Wielu rolników używa pasz, które są wysoce alergiczne.

_anala_ od małych dzieci krew pobierają z paluszka :) Na wyniki testów czeka się najczęściej tydzień.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Testy alergiczne - Eskulap

aniag78 dzięki za info.
szkoda że nie ma jakiegoś pewnego sposobu na znalezienie ,,winowajcy'', bo nawet te testy nie są przecież pewne. my po ponad miesięcznym odstawieniu mleka i pochodnych a także jajek, szukamy dalej. nawet nie mam pewności czy to to tylko coś innego go uczula plus białka czy tylko jakiś inny alergen. ale raczej zdecydujemy się na te testy. a wiecie może jaki jest koszt tych 20 z krwi? bo nam alergolog mówił o 10 za 100zł (albo coś pokręciłam).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Testy alergiczne - Eskulap

http://www.szpital-lomza.pl/pages/diagnostyka/data/docs/Cennik_badan.pdf

na samym dole są wyszczególnione alergeny i jest tam także wieprzowina.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Testy alergiczne - Eskulap

w eskulapie wychodzi o wiele taniej pakiet 20 za 120 zł. tylko nie wiem czy takie same alergeny są bo jeszcze nie robiliśmy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Testy alergiczne - Eskulap

Jeśli to alergia skórna to ja mogę polecić zmianę bielizny, to działa. Firma Dermaclothes http://krajowy.biz/firma,bieliznadlaalergikowpl zajmuje się produkcją i sprzedażą bielizny dla alergików, wykonanej z naturalnych materiałów, które mają właściwości antybakteryjne i antyalergiczne. Moim zdaniem warto spróbować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org