czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Hospicjum w Łomży

Życiowa sytuacja zmusiła mnie do odwiedzenia hospicjum w Łomzy. Nie zyczę tego nikomu - aczkolwiek włodarzy naszego grodu tam zapraszam. Nie czynię tego złośliwie - nie zyczę nikomu choroby - jednakze proszę jedynie o odwiedzenie tych ludzi. Tych - którym przyszło tam kończyc swój żywot i tych - którzy dla nich poświęcaja swój czas.
Panowie Prezydenci, Panowie i Panie Radni - którzy tyle obiecali przed wyborami uczynić dla miasta i ludzi..... wybierzcie się tam!!! Postarajcie się dotrzeć bezuszkodzenia zawieszenia w samochodzie- albo jeszcze lepiej - zapraszam wieczorową porą - spacerkiem po dziurach i błocie - ciemnym brzegiem Narwi. A tam musi dojechać i karetka z pacjentem - i lekarz na czas. Chcą też dotrzeć bliscy - często na ostatnie pożegnanie.
Jak to bolesne - w szczególności gdy się popatrzy na piękny dojazd do Caritasu - i obok błotnista droga gruntowa - do tych - co często oddali całych siebie tym - co teraz tu mieszkają, rządzą i decydują. Czy naprawdę to tak wiele??? Czy dla tych - co w bólu umieraja - to już za dużo???
A może ktoś z Was się tam wybierze - ot tak - z dobrej woli - nie wieziony karetka na ostatnie swoje chwile?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hospicjum w Łomży

Do czego ten temat ma doprowadzić??
Po co wogle taki temat zaczynać. beznadzieja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hospicjum w Łomży

Nie zrobili nic przez 4 lata to i pewnie nic teraz ani za czasu obecnej kadencji nie zrobią. Jak to się mówi "żal za dupę ściska".
Ale słyszałem że mają stawiać pomnik Hance Bielickiej w Łomży. A ja sie pytam po co??? To nie ma już na co pieniędzy wydawać tylko na pomniki???Ronda starczą ku jej pamięci.
Akka wspaniały temat i pomysł przede wszystkim. Miejmy nadzieję że "głowy" przeczytają ten temat i może coś pomyslą w tej sprawie.
Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hospicjum w Łomży

Akka, niestety masz racje...i z calego serca popieram podjecie takiego tematu...o takich rzeczach trzeba krzyczec...bo zycie jest przewrotne i nigdy nic nie wiadomo...

A tobie "biernaczento" powiem jedynie,ze sam jestes beznadzieja... i lepiej nie odzywaj sie w kwestiach ktorych nie potrafisz jeszcze pojac...
Nie tobie kolego decydowac, kto tu co moze pisac...kazdy ma prawo wypowiadac sie - dlatego nazywa sie to forum...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hospicjum w Łomży

Kochani, Hospicjum w Łomży jest organizacją pożytku społecznego. Naprawdę niewiele trzeba zainwestować wysiłku, żeby przekazać 1 % swojego podatku należnego Naszemu Wszechmocnemu Państwu. Zamiast oddawać grzecznie wszystek należny podatek pasąc wielkie brzuchy naszych "p-osłów" skierujmy niewielki strumień środków na tę instytucję.
Kto wie kiedy komuś z nas potrzebna będzie tego rodzaju pomoc.

Potrzebny numer konta i numer w KRS do przelewów - ktoś może nim dysponuje?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hospicjum w Łomży

annamira słuszne słowa, a więc nie do dzieła. Podaję nr konta, na które dokonujemy wpłat 1% podatku: Bank i nr konta : PKO BP SA Oddział Łomża
Nr konta: 70 1020 1332 0000 1402 0308 1205 Łomżyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum" p.w. św. Ducha - 18-400 Łomża Rybaki 3 Mamy szansę, więc skorzystajmy i odpowiednio ulokujmy swój 1 % podatku. Decydujmy sami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hospicjum w Łomży

Moim skromnym zdaniem jest wyjście na zrobienie dojazdu do hospicjum!
Wystarczy znaleźć sponsora, który by dał kostkę na dojazd, a do ułożenia można by było się zwrócić do panów z poradni anonimowych alkoholików, którzy tak jak w Caritas położyli w ramach zajęć terapii odwykowej!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hospicjum w Łomży

Dla mnie temat jest jak najbardziej na czasie bo moja mama obecnie w tym hospicjum. Dojeżdzam tam samochodem i odczuwam to samo co Wy - wstyd, że moim miastem zarządzają tacy ludzie, głusi na problem tego dojazdu już od lat ...
Oczywiście przekazanie 1% podatku jest bardzo dobrym pomysłem znanym nie od dziś, tak samo jak sponsoring, ale nie można tak gładko odpuścić włodarzom naszego miasta, przeciez to też w ich interesie jest aby jedyna instytucja tego typu na terenie naszego miasta i powiatu miała normalny dojazd, a nie XIX wieczną dziurawą i błotnistą drogę !

Jeśli któryś z Panów władców tego miasta przeczyta ten post to proponuję mu wybranie się na przejażdzkę (albo lepiej wycieczkę pieczą) do Hospicjum pw. Świętego Ducha - życze powodzenia i raczę wziąć ze sobą buty gumowe (najlepiej wodery).

Panowie Prezydenci nie zapominajcie że służycie temu miastu !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hospicjum w Łomży

Nie wiem czy mówicie o tym samym hospicjum, z którym ja miałam styczność(p.w. Św. Ducha)-Piątnica-Łomża.
Moja Babcia zmarła w tym miejscu-byłam przy Niej wraz z rodziną. I fakt,droga paskudna itp, ale nie zapomnę nigdy sióstr, które tam pracują. TO są osoby z powołaniem! Gdy Babcia umierała ( w nocy), siostra, która miała akurat dyzur była przyz nas non stop- modliła sie z nami,co chwila mierzyła Babci temperature itp, udostepniła swój pokój,po wszystkim odpprowadziła do samochodu....Nigdy im tego nie zapomne!
DZIĘKUJĘ Z CAŁEGO SERCA!!!!

aniołek24

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hospicjum w Łomży

Widzę - że temat poruszył wiele osób. Ja wiem - że najbradziej zainteresowani są Ci, którzy odwiedzają hospicjum. Egon - który ma tam mamę - ja - bo lezy tam tata. Ja nie mogłam tam pierwszego dnia dojechać - bo .... raptownie skonczyła mi się droga... Nie docierało do mnie - ze obok Caritasu - który służy dobroczynnie ludziom - moze być droga do nikąd- chociaż to wspólna nasza droga - droga do śmierci. Każdy nią przejdzie, nikt nie ominie, prędzej czy później.
Wiem - że i tak już nie zdążę "zrobić" tej drogi za życia mego Tyaty- ale wiem - że dołoże wszelkich starań - aby inni podążający nią - nie musieli grzęznąć w błocie - aby spokojnie dojechali do swych bliskich - i im poświęcili swoją energię i czas.

Dlatego zwracam na to uwagę - i poświęcę czas - aby pomóc tym - którzy tego potrzebują. Być może nas czeka ta droga - któż to wie. Wytrwałości i wiary w lepsze jutro - Egon - jestem pod 2.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hospicjum w Łomży

Popieram całym sercem takie inicjatywy. Macie rację bo ja w zeszłym roku też tam codziennie jeździłem wypełniać smutny czas pożegnania z bliską osobą...
A co do "władz" to juz pisalismy, że "oni" nie mają rozwiniętych 'uczuć wyższych" (defekty osobowości) i w swojej "uproszczonej mentalności" nie czują problemów drugiego człowieka, a więc uczuć , kultury, pomocy, ofiarności, a chociażby potrzeby wypełniania obowiązków wobec ludzi. Za cały sens życia wystarczy im liczenie mamony i czywanie nad utrzymaniem atrybutów władzy.
Ja od dawna przekazuję swój procent na to hospicjum bo mogę chociaz tyle zrobić... na razie...

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hospicjum w Łomży

Akkka temat super, gratuluję w tym roku przeznaczę 1% na hospicjum, a barbarze dzięki za podanie nr konta.
pozdrowienia

orii

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hospicjum w Łomży

Co jakiś czas widzę jak pani Teresa Steckiewicz stoi osobiście z puszką pod kościołem i zbiera pieniążki dla swoich podopiecznych. Bądźmy hojni i nie żałujmy pieniążków, bo przeznacza je na szczytny cel. Wielu z nas pośrednio otarło się o hospicjum. Ja sześć lat temu, gdy umierała w nim bliska mi osoba. Wspominam te chwile ze smutkiem ,ale też z ogromną wdzięcznością ,uznaniem i podziwem dla personelu.
Z roku na rok ta placówka rozwija się dzięki sponsorom i ludziom dobrej woli. Ale wiadomo ,że potrzeby są ogromne i zawsze każda przysłowiowa złotówka się przyda. Ten temat w związku z tym jest jak najbardziej zasadny ,a wręcz pożądany.
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i życzę wiele wytrwałości.

G a z e l a


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hospicjum w Łomży

Zbych, orii, Gazela - wielkie dzięki. Myslę, że ludzi dobrej woli znajdzie się więcej. Takich którzy przekażą swój 1% podatku - a może i takich, którzy znajdą sposób na zrobienie czegoś więcej. Może ktoś znajdzie trochę kostki i ułoży dojazd. Łomża ma ludzi o wielkim sercu - wiem o tym - pozdrawiam wszyskich - którzy mają serce i patrzą sercem :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hospicjum w Łomży

Chciałbym wrzucić kamyczek do Waszego ogródka.
Wszyscy winicie władze miasta za niezbudowaną drogę, a obstajecie za Panią Steckiewicz. Czy Pani steckiewicz jest bez winy. Hospicjum wybudowane za pieniądze społeczne, na działce Urzędu Miasta, Pani Steckiewicz traktuje jak swój prywatny folwark i pewnie tu tkwi problem z wybudowaniem drogi dojazdowej.
Od niej zależy czy komuś udzielić pomocy lub nie.
Poniżej zapisane jest komu powinno służyć Hospicjum. Pani Steckiewicz za nic ma zapisy.

W ubiegłym roku odmówiła opieki dla mamy mojego kolegi, który od 30-tu lat jest na wózku inwalidzkim, mama 94 - letnia kobieta z chorobą Alzheimera i brat upośledzony. Powód odmówienia pomocy: bo mnie się nie kalkuluje.
I to ma być opieka dla wszystkich nieuleczalnie chorych, czy tylko dla tych co mają pieniądze.

Łomżyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „ Hospicjum” p.w.Św.Ducha w Łomży podjęło się zorganizowania profesjonalnej opieki nad ludźmi z chorobą nowotworową w jej terminalnej fazie . Już 1 grudnia 1993 r. utworzone Hospicjum rozpoczęło świadczenie opieki obejmując swoim zasięgiem miasto Łomża i teren całej Polski.

W lutym 2003 roku po wybudowaniu nowego budynku zakład został przekształcony w Niepubliczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej ŁTPCH „ Hospicjum” p.w.Św.Ducha i dzięki czemu opieka objęto również chorych z chorobą Alzheimera , Parkinsona , ze stwardnieniem rozsianym i w stanach po udarze mózgu .

Misja.
Udzielanie fachowej opieki osobom ciężko i przewlekle chorym w stanie terminalnym choroby nowotworowej - opieka stacjonarna w Domu Hospicyjnym oraz opieka domowa w środowisku pacjenta.
Udzielanie pomocy rodzinom osób chorych w sprawowaniu opieki.
Szkolenie pracowników i wolontariuszy w zakresie opieki hospicyjnej.
W miesiącu czerwcu 2005 r. otrzymaliśmy budynek po byłej szkole we wsi Giełczyn gmina Łomża z przeznaczeniem na Dom Pogodnej Starości

Działania
Odbiorcami działań jest społeczeństwo miasta Łomża i teren Rzeczypospolitej Polskiej
.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hospicjum w Łomży

Jesli ktos chce przeznaczyć 1% podatku na hospijum w łomży, to tutaj znajdziecie wszystkie info:
http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=6035
wydrukuj druk przelewu/wpłaty 1% podatku

Proszę, zobcie to.....

Ps.Jeszcze raz dziękuję wszystkim siostrom, które opiekowały się moja Babcią do ostatnich dni.
DZIĘKUJĘ!!!!

aniołek24

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hospicjum w Łomży

Zgadzam się z wypowiedzią MACIKA Pani Steckiewicz daleko odeszła od działań mających nieść pomoc ludziom przewlekle chorym na dzień dzisiejszy liczy się dla niej tylko rachunek ekonomiczny. Jeżeli ktoś ma dobre ubezpieczenie i odpowiednią emeryturę to znajdzie pomoc jednak, co zrobić z osobami, które są nieuleczalnie chore i mają niewielką emeryturę?
Pani Steckiewicz wywodzi się z SOLIDARNOŚCI lat 80 i tak jak wszyscy wywodzący się z niej zapominają o zwykłych ludziach!
Podobny cyrk z przyjmowaniem, tylko na pobyt dzienny jest w zakładzie opieki na ulicy POLOWEJ u Pana dyrektora Chrzanowskiego:))
Zastanawiam się, w jaki sposób są kontrolowane finanse w takich placówkach i czy miasto ma na to jakiś wpływ.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hospicjum w Łomży

1 2 3 4

1. Droga do Hospicjum widok od ulicy Zjazd w kierunku Hospicjum.
2. Ta sama droga, tylko widok od Hospicjum w kierunku ulicy Zjazd.
3. Najgorszy odcinek drogi.
4. Budynek Hospicjum od strony Narwi.

Urwanie zawieszenia to raczej tu nie grozi.

Pozdrowienia.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hospicjum w Łomży

Witam, chciała bym zapytać czy jest tu ktoś kto mógłby napisać swoje doświadczenie z opieki nad sobą lub osoby bliskiej w Hospicjum? Nie zauważyłam żeby gdziekolwiek był poruszany ten temat A myślę że jest on bardzo istotny. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hospicjum w Łomży

Anna jedni już pewnie nie żyją drudzy właśnie dozywają swoich dni. Więc trudny to temat

follow me



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hospicjum w Łomży

Jest tam obecnie bliska mi osoba i jej stan zmienił się na gorsze. Trafiła tam bo potrzebuje 24h opieki i po to by poprawił się jej stan zdrowia A niestety tak nie jest... Martwię się i mam obawy stąd też moje pytanie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hospicjum w Łomży

Takie hospicjum na pewno by się przydało. Szkoda że wszystkow tym kraju jest takie drogie!
______________________________
Magisterskie prace - pisanie

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org