piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Opłata za wypisanie recepty...?

Witam mam pytanie : czy lekarz może pobrać opłatę za wypisanie recepty bez wizyty lekarskiej, chodzi mi o wizyty na NFZ i prywatnie jeśli tak to czy są na to jakieś prawne odniesienia,podam przykład:

przychodzi pacjent do poradni(na nfz) i chce aby lekarz (lub pielęgniarka: jest przeszkolona i ma uprawnienia do wypisywania recept - kontynuacja leczenia) wypisał mu receptę bo skończyły mu się leki a następna wizyta np za dwa miesiące, rozumiem ze lekarz powinien wypisać zaświadczenie do lekarza rodzinnego o przepisywanych lekach i wtedy lekarz poz może wypisać taka receptę a jeśli lekarz nie dal takiego zaświadczenia(odmówił z wyjaśnieniem; tutaj recepta będzie wypisana), co wtedy czy lekarz specjalista może zażądać opłaty np 20 zl za wystawienie recepty.
Spotkaliście się już z czymś takim..?
Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłata za wypisanie recepty...?

Od wielu lat jestem pacjentem przychodni OMEGA na Bawełnie i nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją. Co 3 miesiące przychodzę po recepty i nigdy nikt nie zażądał ode mnie jakiejś zapłaty. tak że jeśli masz taką sytuację zgłoś do NFZ, to bezprawie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłata za wypisanie recepty...?

Dotychczas problemu nie było, a korzystam z różnych przychodni. W poniedziałek pojawił się w Łomżyńskim Centrum Medycznym na ul. Wyszyńskiego z wytłumaczeniem, że skończył im się kontrakt. Rozważana była wizyta w NFZ, ponieważ ma tak być jeszcze sporo czasu, a leki są potrzebne. No i zmiana przychodni również.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłata za wypisanie recepty...?

Owszem wypisanie recepty prywatne

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłata za wypisanie recepty...?

jeśli karza zapalcic to pewnie lecza z glupoty,

jesli odmowisz zaplaty to znak ze wyzdrowiales.

pozdro dla kumatych ciamajdy

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org