czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
wsk 125 naprawa

Szukam kogoś kto przejrzy i naprawi mi silnik od Wsk 125, 79 r. Chodzi o wymianę kół zębatych, uszczelnienie ewentualnie szlif itd. Ktoś coś?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wsk 125 naprawa

fajne wspomnienia pozostały mi z tym motorem za małolata...przeciez mozesz sam taki silnik ogarnać jest prosty do złozenia a szlif dasz do jakiegos polecanego warsztatu i ci zrobia no chyba ze nie masz czasu lub smykałki :-)

Żyj tak,aby pod koniec życia móc powiedzieć: ku*wa fajnie było!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wsk 125 naprawa

No miedzy innymi o czas tutaj chodzi i pewnie o cierpliwość :) Sama mechanika nie jest jakaś straszna, zawsze można się posiłkować internetem a tam jest pełno filmów itd. Chociaż jak ktoś bawił się z takimi motorami to wie że czasami tylko się wydaje że będzie prosto a w praktyce wychodzi co innego. Te motory mają już prawie 40 lat ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wsk 125 naprawa


robilem motorynke, koszt naprawy silnika 600 zl

lozyska uszcz. skf c3 corteco

udalo mi sie znalezc cylinder oryg z prl nowy z tlokiem pierscieniem i sworzniem made in prl.

zadnecyh silikonow tylko samemu z 0,5 uszczelka wycieta z kregielitu czy gambitu nie pamietam.

spasowalem wyczyscilem, i odpalam bez zajakniecia za razem po tyg stania.

kranik, pol min zagrzewam i jade.

twoj silnik koszt podobny.

odradzam informacje zaczerpniete z internetu , dostateczna znajomosc serwisowania wystarczy zeby nie zniszczyc a zrobic,

widzialem wiele silnikow robionych mlotkami, nie jedzie to , bynajmniej nie dlugo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wsk 125 naprawa

Jakbyś miał jakiegoś japońca... wtedy mogłabym pomóc. Jeśli będziesz szukał części polecam rozejrzeć się w necie. Można kupić różne rzeczy w okazyjnych cenach i to na prawdę sporo taniej niż w zwykłym sklepie. Do japończyków dobrym rozwiązaniem jest http://enduro7.pl/sklep/czesci-oem-suzuki. mają duże zniżki nawet do 30%. Części ściągają z Japonii bezpośrednio.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wsk 125 naprawa

Kiedyś rozebrałęm silnik i złożyłem w swojej ze złamaną lewą ręką i zajeło mi to niecały dzień .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wsk 125 naprawa

Napiszę wam tak, jeżeli ma to być zrobione na odp... to lepiej już wcale tego nie robić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wsk 125 naprawa

Han3czka65 - spjerdalaj kuhwo z tymi reklamami, chinczyki ludziom opychaja co ponad setke jada pjerdolone mordercy aby kasa byla.

ja moge zrobic ten silnik, tanio nie bedzie, mowie o oryginalnych czesciach + wal do fachowca , moja robota to 100 -150 zl.

Silnik wychodzi jak z fabryki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wsk 125 naprawa

Rurek, daj jakis namiar na siebie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org