wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Oszustwo w sprawie wynajęcia mieszkania na ul. Spokojnej 7

Witam

Poszukuje pary, która zgłosiła się z poniższym problemem na policje, ale została odprawiona, bo nie było wiadomo jeszcze o innych poszkodowanych. Para ta opisała swój przypadek i przestrogę na Spotted Łomża na fb, ale ogłoszenie zostało usunięte:

Pewien młody człowiek ogłosił się na 4lomza i wynajmował mieszkanie na ul. Spokojnej 7, kawalerkę. Pobrał zaliczki od kilku osób, nie wiadomo dokładnie od ilu. Jestem jedną z oszukanych, a z jeszcze jedną mam kontakt. OBIE SPRAWY ZGŁOSZONE NA POLICJE. W każdym przypadku używał tego samego schematu: pokazanie mieszkania, pobranie zaliczki, podpisywał pobranie zaliczki, symulował że odświeża mieszkanie i zabiera swoje rzeczy, w umówionym dniu przekazania kluczy sms o odmowie najmu, brak możliwości osobistego odebrania zaliczki, twierdzi że pieniądze przeleje na konto, fałszywe potwierdzenie przelewu, brak pieniędzy do dnia dzisiejszego.

Wiem, że Wam się udało odzyskać pieniądze, ale to nie ma znaczenia, bo to jest oszustwo i podlega pod Kodeks Karny. Chodzi o nauczkę dla krętacza, aby więcej nie myślał o tego typu sposobie zarobkowania i oszukiwania ludzi.
Proszę Was o bezpośrednie zgłoszenie się z tym na policje wraz z dowodami jakie macie, lub/i do mnie: nie_podaruje@gmail.com

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oszustwo w sprawie wynajęcia mieszkania na ul. Spokojnej 7

Był już taki wątek tu na forum wcześniej. Sprawdź archiwum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oszustwo w sprawie wynajęcia mieszkania na ul. Spokojnej 7

Nic to nie dało. Kiedy był ten wątek?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oszustwo w sprawie wynajęcia mieszkania na ul. Spokojnej 7

na mail: nie.podaruje@gmail.com
kropka zamiast podkreślnika

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org