czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Wrażliwa skóra głowy

Odkąd pamiętam moja sucha skóra głowy wymaga szczególnej pielęgnacji, jest wrażliwa, nawet czesać muszę się szczotką z miękkim włosiem. Szampon który stosowałam do tej pory przestał mi odpowiadać, włosy zaczęły się po nim mocno przetłuszczać. Znacie jakiś delikatny i łagodzący szampon dla mnie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wrażliwa skóra głowy

Kiedyś używałam szamponów z Joanny, całkiem sympatyczne, ale dla mnie były zbyt delikatne, może na Tobie się sprawdzą. Czasem włosy przetłuszczają się przy zbyt intensywnej pielęgnacji/higienie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wrażliwa skóra głowy

oj dagmarka jeśli masz faceta to powinien cię tak wygłaskać po głowie że problem by zniknął

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wrażliwa skóra głowy

Udaj się do trychologa. Przebada Ci skórę głowy, dobierze odpowiednie produkty, doradzi itp. https://es-la.facebook.com/Gabinet-Trychologiczny-Mariusz-Krykowski-1022716457809331/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wrażliwa skóra głowy

Kiedyś wyczytałam, że na wrażliwą skórę głowy dobrze jest kłaść krem taki jaki odpowiada do naszej cery (czyli ten, który dobrany jest do twarzy). Sama nie próbowałam, ale może warto wypróbować :)
http://didibaby.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wrażliwa skóra głowy

A moim zdaniem współwinne są właśnie drogeryjne kosmetyki. KAŻDY szampon z drogerii ma na 2 lub 3 miejscu w składzie tzw SLS-y czyli agresywne środki powierzchniowo czynne, rozpuszczające tłuszcz i brud jak przysłowiowy Ludwik. Pozbawiona naturalnej bariery skóra jest narażona na podraznienia. Ja proponuję przejść się do Galerii na taką małą wyspę z kosmetykami naturalnymi - tam na 100% doradzą jakis delikatny szampon bez SLS, parabenów i silikonów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wrażliwa skóra głowy

dobry szampon zalatwi sprawe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wrażliwa skóra głowy

taki problem warto przedyskutować z dermatologiem, może polecić odpowiednie kosmetyki które nie będą jej podrażniać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wrażliwa skóra głowy

Może spróbuj specjalistycznych szamponów z apteki. One powinny być delikatniejsze niż większość produktów z drogerii i zawierać olejki roślinne, witaminy i substancje wzmacniające i pielęgnujące. Warto patrzeć na składy, bo kolory i kształty butelek oraz grafiki niewiele mówią o tym, co jest w butelkach.
Chyba, że kosmetyki nie pomogą, to wtedy dobrze jest wybrać się do lekarza, żeby zobaczył z czym masz problem. Może się okazać, że to jakiś poważniejszy problem albo choroba.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wrażliwa skóra głowy

Moja mama też tak ma i używa po prostu szamponów dla dzieci :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wrażliwa skóra głowy

Tak, to chyba dobry pomysł. Są takie z rumiankiem, a rumianek łagodzi podrażnienia. No i raczej nie powinny być mocno perfumowane.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wrażliwa skóra głowy

O to też racja, może to być jakiś czynnik wewnętrzny. Dieta często ma wpływ na kondycję naszej skóry i włosów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wrażliwa skóra głowy

Ja bym chyba udała się do apteki albo do dermatologa, żeby zobaczył czy podrażnienia powodują tylko kosmetyki czy może skóra wymaga obserwacji i nieco bardziej specjalistycznej kuracji. Jeśli to reakcje alergiczne na jakieś składniki zawarte w kosmetykach, to możesz spróbować szamponów dla dzieci, one zwykle mają mniej dodatków i są delikatniejsze niż tego typu produkty dla dorosłych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wrażliwa skóra głowy

Świetny jest szampon Elodermu, mi bardzo pomógł używam go już od dłuższego czasu i jestem zadowolona.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wrażliwa skóra głowy

Najlepiej niech lekarz to obejrzy, albo spróbować delikatniejszych kosmetyków.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wrażliwa skóra głowy

mnóstwo kosmetyków dla wrażliwej skóry głowy znajdziesz w eaptece, polecam ci osobiście dermokosmetyki wypróbowac https://eapteka.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wrażliwa skóra głowy

Moja skóra głowy jest skłonna do podrażnień i przy tym jest bardzo wrażliwa. Na szczęście już teraz wiem, w jaki sposób mogę sobie z tym radzić. Świetnym ratunkiem jest dla mnie szampon z wyciągiem z piwonii od Klorane. Moje włosy dużo lepiej wyglądają, a przy okazji skóra głowy jest ukojona i nie ma na niej podrażnień.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wrażliwa skóra głowy

Podrażnioną skórę głowy udało mi się złagodzić dzięki dermokosmetykom klorane z wyciągiem z piwonii. Ja zdecydowałam się na wszystkie kosmetyki tej serii, więc efekty były naprawdę szybkie, a jakby tego było mało włosy stały się zdrowsze i lśniące.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org