czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

Witam
Potrzebuję dobrego adwokata do tego aby pozbawić praw rodzicielskich ojca mojej córki, albo chociaż ograniczyć. Nie interesuje się dzieckiem w ogóle. I jeszcze wiedząc że jest mi ciężko finansowo nie płaci na czas pieniędzy o ile w ogóle płaci zarabia 3 razy tyle co ma w dokumentach ale na dziecko daje 200zł i staje mi na przeszkodzie do wyjazdu za granice. Chce sobie ułożyć życie na nowo. A on jedyne co potrafi to mi ubliżać i niszczyć wszystko. Proszę o poradę. Może ktoś miał podobny przypadek? co dalej robić? Czy jest szansa żeby mu odebrali prawa?

SZALONA :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH


może zamiast próbować odbierać prawa rodzicielskie ojcu na co raczej nie masz szans(to jest zawsze trudne chociaż ojcu zawsze łatwiej niż matce) pomyśl o wystąpieniu do sądu o wyrażenie zgody na wyjazd dziecka za granicę... czy tam zgodę na wydanie odpowiedniego dokumentu...

z drugiej strony, jak czytam takie rzeczy to się mi nóż w kieszeni otwiera, chcesz wyjechać z dzieckiem za granicę i ułożyć sobie życie, jest ci ciężko finansowo,
nie znam sytuacji ale już z tego widać, że ....
w ***** masz tego ojca dziecka co się nim nie interesuje, najbardziej boli cię tyko, że zarabia i na dziecko nie płaci....

typowe zachowanie matki polki.... kasa misiu kasa....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

tomek, dziwne podejście. Kobieta chce ułożyć sobie życie na nowo i ma do tego prawo. Nie ten ojcem co spłodził, lecz ten co wychował.
Być może trafiła na łobuza, który nie poczuwa się do odpowiedzialności ojcowskiej. Czy to ma ją dyskwalifikować? Jak ojciec dziecka będzie chciał to może odwiedzić dziecko i za granicą, teraz nie ma żadnych problemów z komunikacją.
Takie czasy, że ludzie wyjeżdżają za granicę za pracą. W wielu przypadkach, gdy są dzieci takie wyjazdy niestety ale prowadzą do rozpadu związku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

Pytanie moje jaka jest tez i matka❔ jesli pozbawia dziecka ojca i to tylko pewnie z czystej nienawiści . dziecko powinno miec ojca i matkie nawet jak sa rozwiedzieni .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

Z pozbawieniem będzie trudno, drogo i długo. Łatwiej ograniczyć udowadniając brak relacji dziecka z ojcem, brak więzi i woli ojca do kontaktu z dzieckiem. Co do wyjazdu to teraz można bez opłat i przy obecności jednego z rodziców wyrobić dziecku (nawet dwuletniemu) dowód osobisty i podróżować w granicach Unii Europejskiej. Życzę Pani szczęścia i dużo siły.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

rozowe okulary nic w życiu nie jest proste, ile ludzi, tyle przypadków. W teorii owszem dziecko potrzebuje obu rodziców, w praktyce - bywa z tym różnie. Teraz mamy do czynienia z \"sierotami\" emigracyjnymi, gdzie jeden z rodziców wyjeżdża za chlebem za granicę. Przy długiej nieobecności takiego rodzica dziecko z czasem godzi się z jego nieobecności, a więzi zacierają się.

Inna kwestia to pozbawienie drugiego rodzica praw rodzicielskich lub ich ograniczenie. Nie znam sytuacji, więc się w tym temacie nie wypowiadam. Czasami są jednak sytuacje, gdy dochodzi do przemocy w rodzinie i wtedy jestem jak najbardziej za pozbawieniem władzy rodzicielskiej.

Życie nie jest jednoznaczne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

Użyła argumentów które nie muszą być prawdziwe po to tylko żeby zasięgnąć opini, żeby ojciec się wypowiedział to cała sprawa nabrałaby innego wymiaru..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

Nie jestem z ojcem dziecka już od dwóch lat! Nigdy nie byliśmy po ślubie. Dla niego jak byliśmy razem ważniejszy był alkohol i koledzy. Nie boli mnie to że on ma kasę. Bo dla mnie może być i milionerem. Jego pieniądze mi nie są potrzebne. Jak nie dawał ani grosza pracowałam dodatkowo sprzątając i też dawałam radę. Tylko problem jest taki, że nagle teraz powiedział mi że wyjechać nie mogę. Jak to on ujął że podpisze mi zgodę na wyjazd jak nie będę chciała od niego pieniędzy na dziecko. To co, to za ojciec?! To mnie boli! Poradzcię mi dobrego prawnika. Proszę

SZALONA :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

To moze niech SZALONA szalec przestanie? Zadziwiajace jest to do czego niektore z was sa w stanie sie posunac jak **** swedzi i portfel za chudy. Zeby ograniczyc prawa musisz ostro sie postarac! wez adwokata, on tez wezmie. o wyjezdzie za granice z dzieckiem bez jego zgody mozesz zapomniec ! ale Zawsze mozesz zrobic z niego pijaka, łajdaka i nie wiem co jeszcze, ale uwazaj bo mozesz sie mocno zdziwic ze nie poszlo tak latwo jak ci sie wydaje! mysle tez ze jesli wypowiedzialby sie tu twoj facet nie wygladalabys tak kolorowo. I najwazniejsze! Czy ktoras z madrych i tak strasznie udreczonych pomyslala o dziecku? nie sadze! dla dziecka nie jest obojetne z kim mama lub tata ,, ulozy sobie zycie\".

UMIESZ LICZYC ??? LICZ NA SIEBIE !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

Bez problemu ograniczysz, zgłoś się do Pani Ewy Krasowskiej, Ona jest kompetentna w tych sprawach. Współczuję Ci tej sytuacji, jednak unikaj oczerniania ojca dziecka przy dziecku, bo to nie wpłynie korzystnie na jego rozwój. Trzymaj się.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

typowe myslenie faceta,wyjątek który potrafi zając sie dzieckiem...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

tak czytajac te wpisy to męzczyzni ,chca aby kobiety były ich podwładnymi,tolerowały picie,bicie,my nie jestesmy własnoscia nikogo...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

Obowiązki ojca nie sprowadzają się tylko do płacenia na dziecko. Hipokryzją jest myślenie, że skoro płacę to nic nie muszę robić. Tym bardziej jeśli ojciec dziecka nie stara się nawet utrzymywać z dzieckiem kontaktu. Męczyć się dla zasady: co ludzie powiedzą?
Małe dziecko nie odczuje zbytnio różnicy kto go wychowuje, dopóki nie spotka go krzywda.
Co z tego, że będzie miało tatusia tylko z nazwy, a nie z czynów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

Sylpat wystąp do sądu o ograniczenie władzy ojcu dziecka, skoro nie utrzymuje z nim kontaktu nie będzie z tym problemu,następnie wystąp do sądu z wnioskiem o pozwolenie na wyjazd dziecka za granicę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

13 lat temu moja mama korzystała z usług któregoś adwokata na Dwornej. Ale ojciec nie ma ograniczonych praw do mnie i również się mną nie interesuje.

PAWEŁ S. DĄBROWSKI

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

Wydaje mi się, że przy ograniczonych prawach rodzicielskich i tak będzie musiał ojciec wyrazić pisemną zgodę na wyjazd dziecka z kraju. Jedyna szansa w Sądzie.

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

Jak ma nie trafić szlak,jesli większośc facetów kiedy rozstaje się z kobietą raptem stają się ubożsi,złośliwie nie płaca alimentów,zaniżają zarobki itp.Co ma zrobic kobieta jako matka,kiedy jej sytuacja jest nienajlepsza?Nie nakarmi dziecka wykrętem,że tatuś nie ma kasy...Kazda dobra matka,stara się zapewnić dziecku warunki,niezaleznie,bo jest matką,odpowiedzialną matką-bo o takich tutaj mowa,ale faceci nie ograniczajcie się do roli spłodzenia.Większośc teraz mnie potępi,ale zapewniam,że ja chociaż dawno po rozwodzie,nasze dziecko nigdy nie odczuło naszego rozstania,relacje sa zdrowe,odwiedziny wyjazdy,pomoc ojca poza alimentami,ale co najwazniejsze -korzysta na tym nasze dziecko,bo to one ma byc szczęsliwe i kochane.Ps.skoro Pani facet uchyla się od obowiązku płacenia-to niech nie toruje drogi do lepszego zycia Pani i Pani dziecku-bo to żałosne i złośliwe.Proszę ustalić jakies warunki,wspólne wakacje,święta,spróbowac się dogadać.Jesli nie ma innych metod,trzeba dobrego adwokata i walczyć o swoje,pozdrawiam.

Judyta99

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

sylpat Według mnie jesteś osobą egoistyczną pozbawioną uczuć. Opisz może siebie jak już piszesz jaki to z Ciebie ideał. Poznałaś pewnie jakiego dupcyngla na fejsie i teraz chcesz spier..... z dzieckiem nie myśląc o tym że może ono nie jest świadome tego co robisz. Znam taką sytuację nie, nie myśl że moją ale znam. Baba pozbawiła praw ojca i cały czas napier.... na niego jaki to on zły, teraz chłopak ma 15 lat i chce się spotkać z ojcem który przybywa w USA żeby dowiedzieć się co było nie tak. Tak więc uważaj żeby Twoje dziecko kiedy będzie miało 15 lat i zacznie myśleć nie odsuneło się od Ciebie i nie oskarżało że spier....mu życie napiszę teraz dużymi literami tak jak Ty w tytule tzn KRZYCZĄC SPIER.... ŻYCIE DZIECKU



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

A jeśli chodzi o alimenty to nie powinno się płacić od zarobków tylko tyle ile trzeba. Jestem przedsiębiorcą zarabiam nie mało ale to nie znaczy że moje dziecko je więcej. A na Twoje kredyty kochana zapier.... sama bo to nie jest jego interes. I jeśli nie chcesz żeby Cię Twój ex wydy..... to nie startuj za wysoko. Znam przypadek gdzie gość po rozwodzie przepisał firmę na nową żonę i wydzierżawił 1 h ziemi ot jego cały dochód. Dostawała 760 zł a dostaje 500 zł.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

Aleś ty durny, skąd ty wiesz jaka jest sytuacja i jakie prawo masz oceniać. Bo gdzieś słyszał, że ktoś coś, to każdy tak samo...
Napisała, że płaci 200zł, to nawet na jedzenie dla dziecka nie wystarczy a ty pierdolisz o jakiś kredytach i utrzymywaniu matki.
A ten gość co przepisał firmę aby SWOJEMU DZIECKU płacić 500 a nie 700 to zwykły ********, a nie bohater do naśladowania.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

Ot i mądrze mówi...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

Miałem na myśli Zbycha oczywiście.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

Widzieliście kiedyś pomnik matki Japonki, albo matki Holenderki czy matki Peruwianki. Jak któraś sprawi że dom na chwilę stanie się domem to od razu jest pomnik. Bo to Matka Polka. Jak czytam te komentarze to dochodzę do wniosku że tata jest dobry jak płaci. Im więcej tym lepiej. Jak się nie interesuje dzieckiem i płaci to też jest dobrze. Jeszcze nigdy nie słyszałem o jakimkolwiek ojcu który nie płaci na dziecko (pomijam czy ma, czy nie) żeby był dobry, albo przynajmniej stwierdzenie \"nie ma z czego, ale się stara\" Moja ocena tego jest taka. Kobiecy mózg jest zbyt ułomny żeby to zrozumieć, dlatego powstał Facebook.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

vooo ten gość kupił kamienicę dla dziecka w Rzeszowie i ją wyremontował ale kur.... nie da



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

Wiem, że są różne sytuacje. Ale po co oceniać kogoś z forum o kim nie mamy pojęcia. Wynika z tego, co ona pisze, że zgodzi się na wyjazd jeśli podaruje mu te 200zł i będzie miał problem z głowy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

sheepard jej chodzi tylko o kasę a nie o dobro dziecka a Ty vooo wierz we wszystko co ta xxxxx tu napisała. Nie bądź naiwny/a obudź się ona szuka współczucia tu na forum i tego żeby nawet tu obgadywać swojego ex. Sam tytuł mówi za siebie wciśnięty caps lock to krzyk. Według mnie to jest to osoba chamska i wulgarna która szuka mózgu w d.... Bo w rzeczywistości pewnie chłop jej płaci 700 zł ale to wciąż mało lepiej jakby dał 1500 zł bo kosmetyczki kosztują. A tapeta na r..... też no i bilet do fagasa drogi......nie wspomnę już o wypadach na tak zwane babskie imprezki i drinki po 40 dychy. Znam takie..... bo jakkiedyś mieszkałem w Łomży to wystarczyło drina w Yam czy w 54 postawić napchac portfel gazetami i ona już rzuca mężą i zaraz pokocha. Wstyd. Piszę tu ogólnie bo nie znam tej Pani ale to nie jest miejsce żeby zakładać takie posty, tu można popisać o zaginionych pieskach czy o najlepszym biznesie jakim kies kiepabbbb ;) Pozdro



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

Dla Pani co krzyczy :)

http://forumprawne.org/

A do vooo mam pytanie.

Jak ktoś zarabia 1300 zł na rękę ma żonę i trójkę dzieci to co jedzą ???
Może obornik ???



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

Dlatego się nie wypowiadałem wcześniej, bo nie znam.
Szuka tylko adwokata, wiele tu takich tematów było nie przesadzaj:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

to na jaki ch... go oczernia u adwokata niech napierdziela na swojego ex



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

Zbychu, nie znam tej osoby, ale na podstawie tematu jaki opisała budzi we mnie negatywne odczucia. Poruszonych zostało kilka tematów. \"Pozbawić praw rodzicielskich\", \"żeby dawał więcej pieniędzy\", \"zgodził się na wyjazd za granice\", i \"ułożenie sobie życia\". A już sam podpis \"SZALONA\" z urzędu budzi nieufność. Max Kolonko powiedziałby \"To się nie dodaje\"
Powiem tak. Do rozwodu, wyjazdu, czy ułożenia sobie życia trzeba dojrzeć. Dla mnie ta osoba jeszcze do tego nie dojrzała.
Dla Pani która założyła ten temat napisze komentarz w stylu damskim:
\"Kobiety wiedzą,
nawet jeżeli nie wiedzą to i tak wiedzą.
Mężczyźnie tego nie rozumieją,
a kobiety tak.
Bo one wiedzą\"



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

No i tyle na ten temat kto zrozumiał ten wie :) Pozdrawiam :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

Wypowiem tu się tylko jeden raz..... pomyślcie zanim zdecydujecie się na manipulację dziećmi, z mojej autopsji stwierdzam że teraz dorosłe dzieci więcej przebywają ze mną niż z ex a też zawsze byłem najgorszym przedstawianym przez ex.... też zawsze to ja nie chciałem płacić alimentów itp. . dzieci dorastają i same wyciągają wnioski...... może i źle robię ale teraz na przykład sam je namawiam by na jeden dzień świąt szły do mamy by samotnie nie spędzała świąt..... pomimo iż ex ma 2 rodzeństwa i matkę to nikt jej nie zaprosi........ DO AUTORKI TEGO POSTU-TAKIEGO CHCESZ ŻYCIA W PÓŹNIEJSZYM OKRESIE??? Pamiętaj dopóki jesteś młoda i atrakcyjna to większość będzie się Ci pchać na 4litery (inteligentni zrozumieją) a na starość nawet nie będzie komu kopnąć Cię w te 4 litery..... wulgarne to jest ale prawdziwe......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

Ot i kolejny który mądrze mówi.
Do czegoś jednak doszliśmy...
Do Pani która założyła ten temat dodam na koniec coś od siebie. Ani pozbawienie praw, ani adwokat, ani pieniądze czy wyjazd za granicę nie rozwiążą problemu. Zawsze potrzebny jest zdrowy rozsądek. Odpowiedzi ma Pani na tym forum. Każda z nich to czyjeś życie i problemy przez które ktoś przechodził...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

Brawo! Teraz może zrozumie .....może ....



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

Podpis na dole szalona nie jest mój ponieważ ja nie mam konta na forum Łomżyńskim. To jedna kwestia. Wiesz druga to taka, że ubieram się w używakach. W łazience z kosmetyków mam tylko tusz do rzęs bo uważam będę skromna że mam tak ładną cerę, że nie muszę się malować! Nie zależy mi na większych pieniądzach od niego. Ja nie będę się z nim kłócić o 100zł. Bo mam od tego ręce i kocham to dziecko tak bardzo że sama je utrzymam! Myślicie, że jak by nie płacił nic zgłosiła bym to?! Nie. Bo byłam z tym facetem kiedyś i mam nadzieję, że kiedyś spotka tą która go zmieni i będzie szczęśliwy. Nie jestem aniołem, bo nikt nim nie jest. Ale chyba to że układam sobie życie to nic złego każdy ma prawo do szczęścia.

I ostatnie sprostowanie do Pana Zbycha. Po imprezach się nie szlajam i nie piję alkoholu bo mam wstręt do tego ponieważ patrzyłam na alkoholizm i wiem że alkohol niszczy ludzi. Poza tym nie pochodzę z Łomży i nie mam tu nikogo bliskiego z kim bym mogła zostawić moje dziecko i iść na jakiś balet! Że nie wspomnę o tym że moje dziecko jak śpi to przez sen bawi się moimi włosami i jak czasami idę na chwilę w nocy do łazienki to ona już się budzi. Chciała bym żeby miała kochającego ojca. Bo widzę że jej brakuje ojca w życiu. Nie wiecie co ja czuję. Więc nie oceniajcie mnie jak najgorszej francy. To jest moje dziecko! Jej ojciec nie wracał do domu po nocach a ja wszystko tolerowałam i udawałam, że jest ok. Wiem jedno nawet jej ojciec Zbychu nie ocenił by mnie tak jak Ty!!!

SZALONA :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

Oni wiedzą lepiej, wyrok zapadł za późno na odwołanie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

Sylpat napisz do mnie na priv na meila. Przepraszam ipostaram się chociaż trochę Ci pomóć, mogę na przykład załatwić Ci za free pobyt w luksusowej chacie w Bieszczadach itd. Mój e mail. tdrewno@wp.pl



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

Wiesz co ZBYCHU te wczasy wsadź sobie wiesz gdzie! Nie oceniaj ludzi jak ich nie znasz!!! Bo kiedyś ktoś Ciebie oceni. Nie każda kobieta jest taka sama. Nie jestem ideałem mam jakieś wady ale nie jestem laska lekkich obyczajów i nie zależy mi tylko na pieniądzach. Widocznie trafiłeś na same takie dziewczyny skoro wszystkie kobiety tak oceniasz.

SZALONA :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

Ile tu brutalności...
Napiszę teraz do Wszystkich żeby zamknąć ten temat.
Zapamiętajcie raz na zawsze. Kiedy dwoje młodych ludzi kłóci się ze sobą, to wina zawsze leży po obu stronach. ŻONY i TEŚCIOWEJ...
...i uj!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

Polecam pobrać gotowy wzór pozwu stąd https://jakwyjsczdlugow.pl/forum/pozbawienie-praw-rodzicielskich-ojca-wzor/ i nie przejmuj się niektórymi komentarzami, ktoś jak na własnej skórze nie doświadczył takiej sytuacji, w jakiej się znajdujesz - to nigdy pewnych rzeczy nie pojmie. Wszystkiego dobrego!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org