czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
hodowla psów Łomża

Witam, mam pytanie czy w łomży ktoś zajmuje się hodowlą psów..?

Szukam jakiegoś ciekawego pieska do domu krótko sierścistego na wysokość ok 0,5-0,7 metra.
Co moglibyście doradzić..? Yorki i Amstafy odpadają

Pozdrawiam i dziekuje za sugestię.

y

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hodowla psów Łomża

Jest pełno psów w SCHRONISKU, wiec może tam sie wybierz no chyba że potrzebujesz wypsarzenia domu lub ogrodu to proponuje zakup plastikowego, żeby żywy zwierzak nie wylądował na ulicy bo moda bedzie na np. koty

mamusia :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hodowla psów Łomża

W Łomży za wiele hodowli nie ma :( musisz określić czy chcesz dużego psa czy średniego? Do domu czy do bloku? Szukasz ciekawego psa? Chcesz nim zaimponować komuś? Czy szukasz psa dla siebie - wiernego przyjaciela? Pies to nie rzecz ani zabawka, jak Ci się znudzi to wyrzucasz... w schronisku mają dużo psów do wyboru i uwierz - nikt takiego samego nie będzie miał :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hodowla psów Łomża

A Beagle może być?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hodowla psów Łomża

a moze akurat ma znaczenie jakas konkretna rasa. Moze piesek ma miec wlosy zamiast siersci, moze ma byc mniejszy, a nie wiekszy, nie kazdy ma warunki dla duzego psa, nie kazdemu odpoiwada walajaca sie siersc na ubraniach, moze kogos siersc uczula i szuka pieska z wlosami? Moe ktos ma male mieszkanie dla malego pieska.

Na zawadach jest hodowla ale nie wiem co maja jeszcze oprocz Yorkow, na starej lomzy kobieta ma przerozne rasy, sprecyzuj czego konkretnie szukasz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hodowla psów Łomża

Ja mam na sprzedaż Beagle i Shih-tzu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hodowla psów Łomża

jest w konarzycach ale ceny mają ładne, ja yorka kupowałem koło małego płocka z rodowodem
masz tu fajne jak chcesz obojętnie jakiej rasy
http://allegro.pl/szczeniaki-do-oddania-wylacznie-w-dobre-rece-i1448821732.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hodowla psów Łomża

Właśnie kolego zależy czy chcesz psiaka z rodowodem czy rasowego bez rodowodu a może taki mix kilka ras w jednym:) Podam Ci orientacyjne ceny szczeniaka bez rodowodu. Jeśli chodzi o średnie rasy to: do domu polecam Sznaucer miniatura(nie uczula-ok.350-400zł), Beagle(fajne tri kolor psiaki 450-550), Spaniele(300-400), Westy(500-700). Mniejsze fajne rasy opócz Yorków to Maltańczyki(700-1000), Shih-tzu(500-700),Pekińczyki(300-400).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hodowla psów Łomża

OOo......
Przed chwilą był reportaż o hodowli takiej, jak ma ineska19. Nie masz koleżanko szczeniaków z rodowodem, więc po co go pytasz, jakiego chce?
Masz kundelki i głupie jest, że bierzesz za to pieniądze.
Jedziesz po głupocie łomżyniaków, bo to wieśniaki i g...wno wiedzą o szczeniakach i psach.

Pies z rodowodem to jedyny, za którego można zapłacić. Takie szczeniaki, jak ma ineska19 i WSZYSTKIE inne hodowle w Łomży to kundelki i sprzedawanie ich to ... i niech .... po dwakroć.

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hodowla psów Łomża

chce takiego co wymaga spacerow, i zabawy, nie szukam pieska jako wyposazenia domu, wlasnie myslalem o Beagle. a masz cos moze ciekawego ..? czy te psy lubia spacery..? zabawe...? bo wlasnie takiego pieska szukam, generalnie suczki aby byla wierniejsza i posluszna.

y

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hodowla psów Łomża

husky? Ale ten pies napprawdę lubi biegać;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hodowla psów Łomża

husky jest za duzy jak na moje mieszkanie, szukam wogle czegos mniejszego, mimo ze jestem fanem husky i owczarkow niemieckich dlugowlosych

y

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hodowla psów Łomża

Nie istnieją psy rasowe bez rodowodu. To po pierwsze.
Po drugie - napisz jaki charakter Ci odpowiada, wygląd to rzecz marginalna, nie wiem czemu tak ważna dla ludzi...
Chcesz z nim biegać maratony, czy wolisz spokojny spacer? Ma być kumplem dla dziecka czy obrońcą dobytku? Pytania można mnożyć.
Jeśli zdecydujesz się na jakąś rasę - kup psa tylko i wyłącznie z metryczką, na jej podstawie wyrabia się rodowód - hodowca wszystko Ci opowie. Nie wierz nigdy w hasła "Nie ma rodowodu, bo był ostatni w miocie" itp. To kłamstwa. Pies z rodowodem zwykle (nie zawsze!) będzie droższy niż bez, ale masz pewność, że był odpowiednio szczepiony, odrobaczany, przeszedł kwarantannę i jest zsocjalizowany. Hodowca nawet za 10 lat powinien służyć pomocą w zakresie utrzymania, żywienia itp.
Jeśli jednak nie zależy Ci na konkretnym charakterze czy wyglądzie weź psa ze schroniska. Nadasz sens jago życiu i nie dasz zarobić pseudohodowcom (w dzisiejszej Uwadze TVN był piękny przykład).
Życzę przemyślanej decyzji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hodowla psów Łomża

Może chcesz roczną sukę amstafa bez rodowodu,spełnia twoje wymogi ma krótką sierść i odpowiedni wzrost. Poza tym nie brudzi w domu i lubi dzieci

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hodowla psów Łomża

Oj przepraszam...
Długo nie mogłam dodać posta. Na tyle długo, że kilka osób zdążyło coś napisać...
Wierność i posłuszeństwo zależy głównie od wychowania, potem od charakteru. Płeć nie ma znaczącego wpływu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hodowla psów Łomża

Beagle bardzo lubią spacery, ponieważ są psami myśliwskimi, oraz szybko przywiązują się do domowników, gdyż w naturalnych warunkach żyją w sforach i własną rodzinę traktują jak własne stado :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hodowla psów Łomża

(Ola**) brawo, bardzo dobrze to ujęłaś. Decyzja posiadania psa powinna być dokładnie przemyślana. Polecam to forum http://www.owczarek.pl/forum/ można tam znaleźć wiele ciekawych porad, ewentualnie forum na http://www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl/forum/ .. gdzie wypowiadają się hodowcy z prawdziwego zdarzenia można również poznać hodowle z całej Polski maja tam swoje strony internetowe.Pies to przede wszystkim wierny przyjaciel który będzie z Tobą na dobre i na złe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hodowla psów Łomża

Beagle i husky nie nadają się do domu. To psy użytkowe. Pewnie, że w odpowiedzialnych rękach będą szczęśliwe, ale to nie są psy dla każdego. Najlepsze psy dla Ciebie:

1. Kundelek ze schroniska,
2. kundelek ze schroniska,
3. suczka od krzysiek4527 (ale staffik odpada jak piszesz).

Inne psy nie są dla Ciebie, w ogóle to nie powinieneś mieć psa. Ale jak już się us..., to patrz punkt 1 i 2.

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hodowla psów Łomża

a taki z ul. Wojska Polskiego Ci nie pasi?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hodowla psów Łomża

Ja mam haskiego i mieszkam w bloku jeśli chodzi o nie to nie jest duża rasa większe są malamuty co do ruchu to bywa różnie zależy jak psiak się przyzwyczaja. Moja psina jakoś za dużo ruchu nie che wychodzi się załatwić i już chce do domu. Dużo zależy od wychowania.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hodowla psów Łomża

Polecam pieski z konarzyc rasy Jack Russell Terrier lub Parson Russell Terrier zobacz na you tube http://www.youtube.com/watch?v=rZvgM3Pg53E

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hodowla psów Łomża

Ola, Adamus mają rację.

Nie płacic wielkich pieniędzy za psa bez papierów! Wziąć ze schroniska.
RASOWY=RODOWODOWY!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hodowla psów Łomża

gdzie w naszej okolicy można kupić psa z hodowli która jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym? Chodzi o małe psy typu shihtzu czy pudel

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hodowla psów Łomża

pod Tykocinem jest hodowla Hawanczykow zarejestrowana ZK

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hodowla psów Łomża

Nie polecam "hodowli" która mieści się za Małym Płockiem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hodowla psów Łomża

ta za MaŁym pŁockiem to chyba nigdzie nie jest zrzeszona bo do tej pory na nich nie trafiłam
ja szukam HODOWLI a nie pseudohodowli
interesuje mnie kupno rodowodowego pudla badz shihtzu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hodowla psów Łomża

dlatego właśnie podaję miejsce, gdzie znajduje się pseudohodowla, żeby ludzie nie popierali nielegalnej sprzedaży psów, w dodatku chorych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hodowla psów Łomża

Orientuje sie ktoś gdzie można kupić szczeniaka labradora nie koniecznie z rodowodem( z uwagi na cenę ) maksymalnie do 10 tygodnia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hodowla psów Łomża

Martynko,
nie kupisz labradora bez rodowodu. Bez rodowodu to kundelek.
W schronisku są kundelki, w tym pewnie też baaardzo podobne do labradora. Poza tym posiadanie pieska kosztuje sporo, sama cena zakupu to mały procent. No i zgoda rodziców będzie potrzebna...

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org