czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Ustawienie anteny

Mam problem z ustawieniem anteny satelitarnej i nie wiem do kogo się zgłosić bo na placu nie podległości byłem to chcą 70 zł to strasznie drogą. Gdzie mogą zrobić mi to taniej ????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawienie anteny

Ja z pół roku temu ustawiałam u tego Pana to wziął chyba z 50 zł. Marcin Kozikowski z Łomży 660 075 832.Może Pan do niego zadzwonić i się spytać ..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawienie anteny

http://www.dishpointer.com/?satellite=3300

tu masz wszystko co trzeba, w necie jest pełno instrukcji

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawienie anteny

A mi ustawiał taki młody chłopak Daniel bodajże i 40 zł wziął więc jak chcesz to tutaj numer do niego 512538119.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawienie anteny

Tylko weź kogoś z miernikiem. Ja ustawiałem 2 razy z monterami najpierw bez i to jest gówno warte .... przyjdzie deszcz czy wiatr i masz problem z odbiorem wszystkiego. Dopiero gość z miernikiem zrobił ok robotę. Ale koszt chyba 70-80 zeta.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawienie anteny

masz numer do chlopaka ustawi ci za jakies 20-30zl 690441020

el.pablo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawienie anteny

Przepraszam, nie mam zamiaru nikogo obrazić, ale Daniel czy Krzysiek to robią to "po godzinach" (nie mają firmy) i potem ciężko jest ich znaleźć - powiedzmy reklamacja, serwis. Pan na pl. Niepodległości prowadzi firmę, płaci podatki, czynsz, itp., jest tam od dawna i z serwisem nie będzie problemów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawienie anteny

Będą, będą chyba jesteś pracownikiem a może synem?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawienie anteny

oj tam forum lubi wolność słowa a ludzie wolą zaoszczędzić niż płacić za kogoś podatki:)) także jak ja miałbym do wyboru zapłacić 40 zł albo 70zł za to samo to odp. jest prosta :)) wybrałbym Daniela albo Krzyśka i 3 dychy w kieszeni :)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawienie anteny

A jaki problem jest to zrobic samemu ? Ktos kto przyjdzie Ci ustawic zrobi tak samo jak ty czyli bedzie krecil az nastawi :) tyle ze nie bedzie patrzyl w telewizor na skale tylko w miernik i tyle :)

Tylko Bóg moze mnie sadzic…

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawienie anteny

ustawic antene to jest wydatek na jednego browarka wyjsc na balkon wypic pokrecic antena w gore w dol w lewo i prawo i wejs do domu otworzyc drugiego i ogladac co sie chce

el.pablo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawienie anteny

kup miernik i sam ustaw sa juz od 35zl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawienie anteny

Pisałem z browarem w ręce to sobie możesz deskę na kiblu ustawić. Bez miernika ustawisz jedynie pobieżnie i to nie będzie optymalny sygnał. Przyjdzie wiatr czy grubszy deszcz i będą kłopoty. Mówię jak było i jak jest u mnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawienie anteny

po co kupować miernik sygnały. W każdym odbiorniku czy to nc+ czy Polsatu jest funkcja ustawiania antany ze wskaźnikiem siły i precyzji sygnały graficznym oraz dżwiekowym. . Można bez problemu ustawianie zrobić samemu. Wejdź do netu tam każdy z tych dostawców tv sat ma stronę na której krok po kroku podaje jak ustawić antene. Jeżeli masz problem to wynika on z tego ,ze przy ustawianiu anteny przesuwasz ja za szybko i o zbyt duże odleglosci. Wystarczy tylko jeden drobny ruch czyli pszesuniecie np. o 4 milimetry lub mniej i już jest duza roznica w sygnale. Rób to bardzo delikatnie i powoli w na bank ci się uda. najpierw ustaw sobie odpowiedni kąt na konwerterze dla łomzy to 7,5 stopnia potem powoli ustaw pozostałe katy. Dostrajanie rób bardzo wolno i precyzyjnie bo inaczej będziesz zawsze wypadał z wiazki sygnału.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawienie anteny

Właśnie pan Marcin pan Marcin. U mnie robił dwa razy i odwalił wielką manianę! Za drugim razem jak poprawiał to wystarczył miesiąc trochę wiatru i wszystko się popsuło. Robił z miernikiem, ale i z tym dobrze nie umie ustawić. Kasa zapłacona, a on nie myśli poprawić... Czy naprawdę zna ktoś kogoś porządnego i może polecić? Taką osobę, która weźmie pieniądze, ale i się przyłoży?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawienie anteny

Skoro przez miesiąc było dobrze, a jak przyszły wiatry to się zepsuło, to może to jest raczej kwestia odpowiedniego zamocowania anteny, a nie jej ustawienia?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawienie anteny

Nawet jeśli, to dwa razy mocował antenę i nie potrafił dobrze tego zrobić. Ktoś coś pomoże? Da namiary na naprawdę porządnego fachowca?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawienie anteny

Ktoś coś podratuje?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawienie anteny

Wezwij fachowca, zleć mu montaż anteny. Zapłać i obowiązkowo weź rachunek. Będziesz miał podstawę do ewentualnej reklamacji. No chyba, że chcesz zaoszczędzić trzy dychy, a za miesiąc następne trzy dychy i za kolejny miesiąc następne...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawienie anteny

Zbyszek 606444276 i nie ma problemu z reklamacją w razie czego:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org