czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Kalkulator zużycia energii elektrycznej G11/G12 2011r.

Witam,
W związku z noworoczną podwyżką (zmianą stawki i podatku VAT) udostępniam Wam kalkulator. Pozwoli on na wyliczenie zużycia energii elektrycznej poszczególnych urządzeń znajdujących się w domu, również w zależności od czasu użytkowania w ciągu doby. Kalkulator zawiera stawki z 2010r. jak i aktualne z 2011r. Pozwoli również na wyliczenie tym z forumowiczów, którzy zdecydowali się na taryfę G12 (dzień/noc). Wszystkie te opcje dostępne są z pól wyboru.
Pisałem to na własny użytek, ale być może komuś się przyda. Oczywiście proszę o uwagi dotyczące działania, jak również wskazówki mogące go usprawnić.

plik Excel kalkulator

PS Kalkulator, to plik Excel, po zezwoleniu na otwarcie, zaznacz pole tylko do odczytu lub X.

Pozdr.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kalkulator zużycia energii elektrycznej G11/G12 2011r.

fajne !czysci dysk w parę chwil !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kalkulator zużycia energii elektrycznej G11/G12 2011r.

Kolego, swój post kieruję raczej do osób, które potrafią wykorzystać kompa do czegoś więcej, niż tylko zaśmiecanie forum swymi inteligentnymi przemyśleniami. Dlatego proszę Cię, troluj gdzieś indziej.
pozdr.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kalkulator zużycia energii elektrycznej G11/G12 2011r.

Czy może ma ktoś pod ręką liczby i kwoty różnych opłat stałych jakie płaci się w rachunkach dla G11 i G12 ? Czyli porównanie opłat stałych dla obu taryf, które się płaci oprócz zużytych kWh * stawka ? Próbowałem coś wyszukać w sieci, ale kiepsko mi idzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kalkulator zużycia energii elektrycznej G11/G12 2011r.

masz w kalkulatorze :)

* opłaty stałe dla liczników jedno i trójfazowych (pole wyboru)
* taryfa G11 i G12
* aby uzyskać stawkę kWh (wartość brutto dzielona przez kWh/m-c)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kalkulator zużycia energii elektrycznej G11/G12 2011r.

Niektórzy ,to pewnie w ramach oszczędności laptopa w firmie ładują?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kalkulator zużycia energii elektrycznej G11/G12 2011r.

a ja mam takie pytanie ile zapłacę za 60 kwh w taryfie g11

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kalkulator zużycia energii elektrycznej G11/G12 2011r.

34,2 PLN

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kalkulator zużycia energii elektrycznej G11/G12 2011r.

mario, daj spokój z tymi taryfami,bo jak mieszkańcy bloków przekalkulują ,że im nocna taryfa pasi to dopiero będzie się działo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kalkulator zużycia energii elektrycznej G11/G12 2011r.

hehe...
Właśnie niech sobie przekalkulują. Jeżeli wpiszą prawidłowe/rzeczywiste godziny pracy poszczególnych urządzeń, to raczej (90%) nie wyjdzie im oszczędność na G12. Oczywiście ktoś, kto prowadzi nocny tryb życia, może próbować...
Pierwsza zmiana licznika nic nie kosztuje :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kalkulator zużycia energii elektrycznej G11/G12 2011r.

mario,czy magnesy na licznik na taryfę G11 i G12 mogą być te same;) ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kalkulator zużycia energii elektrycznej G11/G12 2011r.

Dzięki za wskazówke z tymi taryfami 100mario. Ja mam od dawna G12 i własnie się zastanawiam czy to mi się opłaca? Jeden szkopuł, że ciężko jest ściśle określić czas pracy urządzeń i rzeczywiste zużycie energii. Ten sam telewizor, zależnie od ustawień obrazu, może pobierać 50W albo 100W. Podobnie inne urządzenia. Pralka pobiera dużo gdy podgrzewa wodę, potem już zdecydowanie mniej. Tylko żarówki lub grzejniki pobierają przez cały czas tyle ile fabryka na nich napisała (a i to różnie bywa).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kalkulator zużycia energii elektrycznej G11/G12 2011r.

Szkoda, że nie ma możliwości edycji swoich wypowiedzi. Przecież gdy mam dwutaryfowy licznik to wystarczy zapisać stan licznika, po miesiącu spisać ponownie i przeliczyć koszta dla obu taryf. Proste.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kalkulator zużycia energii elektrycznej G11/G12 2011r.

Tak, to proste. Będziesz miał tylko problem, z dokładnym określeniem kwoty PLN, za zużyty prąd w taryfie G12 (chyba, że w PGE Ci podadzą kwotę za dany m-c) opłaty za prąd rozliczane są na podstawie prognoz, oczywiście możesz wyliczyć swoją średnią z sześciu m-cy i to powinno dać Ci obraz. W przypadku G11 to już jasne. Zużycie wg. licznika * stawka kWh. Aha, przy wyliczaniu kwoty ogólnej, nie zapomnij, że również opłaty stałe różnią się przy tych taryfach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kalkulator zużycia energii elektrycznej G11/G12 2011r.

PS
Swego czasu w Lidlu lub Biedronce był tani (około 30,00 zł.) miernik zużycia energii elektrycznej. Nawet tak dla własnej ciekawości warto to mieć i sprawdzić, chociażby ile prądu pobierają urządzenia w stand-by.
Wspomniany miernik pokazuje żużycie chwilowe, w okresie ustawionego czasu, nawet można wporwadzić koszt kWh i mamy gotowy koszt PLN.

Coś w tym stylu:




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kalkulator zużycia energii elektrycznej G11/G12 2011r.

...nie miałem wiele do czynienia z licznikami G12. Można spisać tam wartości dzień i noc oddzielnie?. Myśłałem, że zużycie jest zbiorcze, same kWh.
Jeżeli są oddzielne dane dzień/noc, to z wyliczeniem nie będzie problemu.

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kalkulator zużycia energii elektrycznej G11/G12 2011r.

Wersja poprawiona, w poprzedniej występowała blokada przy zmianie roku 2010/2011

KALKLUATOR

Pozdr.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org